Головний арбітр: Ирфан Пельто (Боснія і Герцеговина)
Асистенти: Сенад Ибришимбегович (Боснія і Герцеговина), Давор Бельо (Боснія і Герцеговина)

Шахтар (Донецьк, Україна) - Ренн (Франція) 2:1
Голи: Криськів, 11, Бондаренко, 45 (пен.) - Токо Екамбі, 59

Шахтар: Трубін, Бондар, Конопля, Матвієнко, Михайліченко, Судаков, Криськів (Петряк, 77), Зубков, Бондаренко, Степаненко, Траоре (Сікан, 77)
Тренер: Ігор Йовічевіч
Ренн: Манданда, Спенс, Трюффер, Омарі, Угочукву (Сантамарія, 77), Буріжо, Белосіан, Калімуендо (Мелінг, 86), Токо Екамбі (Маєр, 77), Доку (Салах, 71), Гуїрі (Д.Дуе, 71)
Тренер: Бруно Женезио

Попередження: Степаненко, 40, Михайліченко, 84, Зубков, 85 - Буріжо, 43, Угочукву, 57, Омарі, 85

Ігор Йовічевіч обійшовся без експериментів у стартовому складі "Шахтаря". В основі вийшли всі сильніші з урахуванням травмованих (Швед, Назарина, Очеретько). На позиції Мудрика розташувався Дмитро Криськів, якого тренери награвали на цій позиції взимку. Хоча на відміну від свого зіркового попередника Дмитро частіше зміщувався в центр (і варто відмітити, робив це досить вдало). Забігаючи наперед – саме Криськів прийняв пряму участь у обидвох гольових комбінаціях своєї команди.

{{widget:lineup:19541}}

А ось наставник гостей, Бруно Женезьо, несподівано наважився на перестановку центральних захисників. Пару центрбеків склали Омарі та Белосіан, які на двох у поточному сезоні до цього провели тільки 5 матчів! При цьому тренер не зрадив атакуючій схемі із двома нападаючими.

Ідеальний тайм

"Шахтар" холоднокровно розпочав гру і вже на другій хвилині провів гостру атаку. Михайличенко віддав пас на хід Траоре, той прискорився і вирізав м’яч на лінію воротарської – Зубков на якусь мить не встиг замкнути пас. Але не варто засмучуватись, адже рефері у підсумку зафіксував поза грою у Лассіни.

"Ренн" грав першим номером, високо зустрічаючи гравців "Шахтаря". Фактично гості змушували "гірників" розігрувати м’яч біля своїх воріт. Проте підопічні Йовічевіча, склалось враження, були готові саме до такої тактики суперника, діяли розважливо і виходили із обороні завдяки швидкій фланговій роботі. Атакуючи числом, бретонці раз за разом наривалися на контратаки і вже на 11-й хвилині досвідчений Манданда змушений був діставати м’яча із сітки власних воріт.

Діагональ з правого флангу лягла точно в ноги Михайличенка: удар Богдана з гострого кута відбив голкіпер, але на добиванні першим виявився Криськів. Дмитро холоднокровно поцілив у вільний кут - 1:0.

"Ренн", начебто у гарячці, відразу побіг відіграватись – дуже неприємно пропускати, коли здається, що саме ти володієш ініціативою і домінуєш над суперником. "Шахтар" знову застосував низький блок у захисті, дозволивши супернику заробити небезпечний стандарт. Удар виконував капітан "Ренна" Буржо, але Трубін зайняв правильну позицію і відбив неприємний м’яч.

Коли ж гості увімкнули п’яту швидкість, захист "Шахтаря" став збоїти, дозволяючи супернику доводити комбінації до ударів по воротах – на щастя, неточних. Степаненко фактично виконував роль третього центрбеку, але навіть насичений захист не гарантував безпеку. Постійний тиск на володіння Трубіна врешті закінчився грубою помилкою Бондаренка. Артем фактично подарував м’яч Екамбі, який опинився один на один з Трубіним. Але голкіпер і в цьому моменті продемонстрував свій клас, зреагувавши на удар з близької відстані.

Більше подібних подарунків "гірники" супернику не робили. Натомість перед самою перервою зуміли організувати другий м’яч – як кажуть, в роздягальню. І знову вдало проявив себе Криськів. Дмитро знайшов передачею в чужій штрафній Коноплю, по нозі якому врізав Угочукву. Справедливість пенальті підтвердив і VAR, після чого до м’яча підійшов Бондаренко. Відверто кажучи, не краще виконання 11-метрового від Артема. Манданда вгадав кут і майже накрив м’яч, але той все ж таки проповз у нього під рукою. 2:0 – ідеальний тайм у виконанні "Шахтаря".

"Ренн" повертається у гру

Було зрозуміло, що французам будь-що потрібен бодай один забитий м’яч і вони змушені ще більше ризикувати і оголяти свої тили. І господарі знову тактично краще розпочали тайм, ловлячи гостей на контратаках. Криськів забіг у офсайд після дотепного паса п’ятою від Траоре, тому удар Зубкова, який ефектно відбив Манданда, ролі вже не грав. Через хвилину Зубков заклав віраж справа, змістився в центр і закручував м’яч в дальній кут – неточно.

На жаль, зібрати максимальний гольовий урожай "Шахтарю" не вдалося, чим скористався "Ренн". За великим рахунком гості на свій гол награли. І десь також закономірно, що цей результативний удар прийшов саме із стандарту. Гості виконали 9 кутових (у "Шахтаря" - 2), один з яких досяг цілі. На 59-й хвилині після корнера справа захисники винесли м’яч за межі штрафної, але підбір залишився за "Ренном" і французи ідеально розіграли комбінацію другим темпом. Пройшла передача на дальню штангу, де Михайличенку протистояли відразу два суперника і Екамбі скористався чисельною перевагою, пробивши в дотик – 1:2.

"Шахтар" з честю справився з цим ударом і достойно провів час, що залишився. Гірники не стали грати на відбій, а продовжували турбували гостей гострими атаками. Траоре ледве не протаранив оборону французів – в останній момент захисник завадив йому нанести удар. Черговий момент змарнував Зубкова, після затяжної атаки Сашко пробив поряд зі штангою. Свій шанс мав і "джокер" господарів Сікан. Данило прибрав на замаху голкіпера, але захисник зумів заблокувати м’яч і перевести його на кутовий, який у свою чергу вже ледве не призвів до неприємностей "Шахтаря". Михайличенко змушений був зривати контратаку, відверто хватаючи Калимуендо руками, чим спровокував штовханину. Як наслідок – відразу три "гірчичника" від рефері. Але на підсумок гри це не вплинуло.

До зустрічі за тиждень

2:1 – "Шахтар" робить заявку на продовження боротьби у єврокубках. По грі, по самовіддачі, по функціональній готовності підопічні Йовічевіча виглядали досить і досить пристойно. І точно переграли суперника тактично. Ніхто із гравців не випадав і витримав темп, який диктував суперник із топ-чемпіонату. Порадував Криськів, відігравши корисно і результативно. Партнери теж були на рівні, всі без винятку.

Можливо десь "гірникам" не вистачило глибини складу, про що свідчать пізні заміни (Петряк та Сікан з’явились вже під завісу основного часу). Йовічевіч не використав і половину із можливого резерву, а матч-відповідь вже за тиждень, 23 лютого у Франції. Проте половину роботи зроблено. Залишилось з таким же натхненням довести справу до переможного фіналу.