"Металіст 1925" - "Дніпро-1": екс-арбітр ФІФА розібрав суперечливі моменти
Автор: Сергей Левченко

У Харкові відбувся центральний матч 19-го туру Першої ліги між "Металістом 1925" і "Дніпром-1" (1:2). Поєдинок видався напруженим та багатим на події. Глядачі зустрічі стали свідками пенальті та видалення у першому таймі гравця харківської команди Дмитра Гранкіна.

FootBoom звернувся до авторитетного у минулому арбітра ФІФА Мирослава Ступара, щоб знаний фахівець дав оцінку спірним ігровим моментам.

Відеоогляд матчу "Металіст 1925" - "Дніпро-1"

- Цей матч не повинен був судити Денис Шурман, адже призначення на гру отримав Євгеній Арановський. В зв'язку з тим, що Арановський проведе зустріч кваліфікаційного раунду Євро-2020, у якому зустрінуться національні збірні Ізраїлю та Австрії, то відбулася заміна арбітра. Коли рефері судить не свій матч, то, майже завжди, чекайте неприємностей. Пам'ятаю зі свого досвіду.

На 26-й хвилині Шурман призначив пенальті. Треба сказати, що в цьому епізоді питань до арбітра не має. Захисник "Металіста 1925" головою недбало відправив м'яча назад воротареві Каневцеву, який елементарно не встигав і зніс у штрафному майданчику швидкого Назаренка. Голкіпер харків'ян отримав заслужену жовту картку і рефері справедливо призначив 11-метровий, після чого рахунок зустрічі став 1:1.

Дивитись на 38:53 хвилині

Буквально через декілька хвилин сталася проста ситуація в центрі поля. "Металіст 1925" володів м'ячем, йшла передача на Гранкіна. В цей час Когут підкотився під Дмитра, який, щоб уникнути контакту і не отримати травму, підстрибнув. Приземляючись він невдало поставив ногу на шию гравця "Дніпра-1". Арбітр знаходився достатньо близько, на відстані 10 метрів, і повинен був усе бачити. Це не було навмисне порушення чи агресивна дія, яка карається одразу червоною карткою.

Не можна сказати, що півзахисник "Металіста 1925" навмисно це зробив. Якби футболіст захотів нанести пошкодження, то після зіткнення суперник точно б отримав травму, або залишився слід від шипів.

Що стосується Гранкіна, то він невдало приземлився, не досить розсудливо діяв, не думаючи про загрозу небезпеці Когута. Проте він знаходився у безопорній фазі. Важко говорити, що це очевидна червона картка. Цей епізод тягнув всього-навсього на попередження. Агресії з боку гравця "Металіста 1925" я не побачив.

Дивитись на 40:45 хвилині