Головний арбітр: Віталій Романов (Дніпро)
Асистенти: Ярослав Трехліб (Дніпро), Євген Петраков (Київ)
Голи: Михайліченко, 42, Мудрик, 82 - Цуріков, 5, Демченко, 86
"Шахтар": Трубін, Тейлор, Бондар, Кривцов, Михайліченко, Степаненко (Матвієнко, 62), Бондаренко (Судаков, 62), Мудрик, Назарина, Зубков (Петряк, 67), Сікан (Траоре, 62)
"Олександрія": Білик, Мельник, Бабогло, Мірошніченко, Цуріков, Третьяков, Калітвінцев, Рибалка, Демченко, Дришлюк (Ковалець, 65), Кожушко (Шулянський, 73)
Тренер: Юрій Гура
Попередження: Тейлор, 9, Тейлор, 56 - Дришлюк, 33, Демченко, 35, Бабогло, 49, Кожушко, 90
Вилучення: Тейлор, 56

{{widget:lineup:18407}}

У матчі 10-го туру УПЛ зустрічалися друга і четверта команди елітного дивізіону. "Шахтар" у Львові приймав "Олександрію".

Посеред тижня "гірники" зіграли унічию у Лізі чемпіонів із "Селтіком" (1:1) і виконали задачу-мінімум, забронювавши за собою виступи у євровесні. На думці "помаранчево-чорні" тримали наступну зустріч із "Лейпцигом", яка може вивести підопічних Йовічевіча до плей-оф самого престижного європейського турніру.

Підопічні Юрія Гури продовжують боротьбу за медалі в УПЛ. До того ж, у випадку перемоги у цій зустрічі "містяни" могли б обійти "Шахтар", вийшовши на другу сходинку. Варто зазначити, що "Олександрія" останнім часом навчилася відбирати бали у донеччан. В останніх п’яти іграх – 2 перемоги "жовто-чорних", 2 нічиїх та 1 вікторія "гірників".

Матч розпочався на невисоких швидкостях, але "Олександрія" доволі неочікувано відкрила рахунок. Гості на 5-й хвилині розвинули хорошу атаку, в ході якої Рибалка віддав передачу, Дришлюк хитро пропустив м’яча на Цурікова, який з гострого кута вразив ворота Трубіна – 1:0. Для захисника цей гол став четвертим у поточному чемпіонаті і він є найкращим бомбардиром своєї команди.

"Містяни" були близькими до того, щоб подвоїти рахунок, але Денис Мірошніченко із меж карного майданчика відправив м’яча вище воріт суперника. Було б дуже цікаво подивитися, чи зміг би "Шахтар" відіграти відставання у два голи.

Підопічні Йовічевіча "засукали рукава" і почали пробувати розхитати оборону гостей. Спочатку Зубков не влучив по м’ячу, перебуваючи у хорошій позиції. Потім забив Мудрик після передачі того ж Зубкова, але гол було відмінено через офсайд у Олександра. VAR підтвердив, що положення поза грою дійсно було.

"Шахтар" не знітився, продовжуючи шукати щастя в атаці. Мудрик виконав штрафний, знайшовши у карному майданчику суперника Кривцова - удар головою Сергія парирував Олег Білик.

На 40-й хвилині прозвучала повітряна тривога, тому зустріч була призупинена, а учасники матчу відправилися у безпечне місце. Рашисти не дають спокою українцям з 24 лютого, продовжуючи обстрілювати мирні міста та вбиваючи безневинних жителів. Але всьому свій час. Україна переможе цю нечисть і мир знову засяє над нашою країною. А поки що треба берегти себе і активніше допомагати нашим захисникам на фронті.

Вимушена перерва пішла на користь "Шахтарю". Тільки-но матч відновився, як "гірники" зрівняли рахунок. Тейлор, обійшовши на крейсерській швидкості Цурікова, прострелив на Михайліченка, який з близької відстані пробив Білика – 1:1. За такого рахунку команди відправились на перерву.

На старті другого тайму Михайліченко ледве не привіз у свої ворота. Захисник необачно віддавав передачу назад, м’яч перехопив Третьяков, але Трубін виправив помилку свого партнера.

"Шахтар" намагався діяти першим номером, своєю чергою "Олександрія" великими силами змушена була оборонятися. Білик ногами відбив небезпечний удар реактивного Мудрика. І все здавалося йшло по плану "гірників", але сталося непередбачуване. На 57-й хвилині другу жовту картку отримав Лукас Тейлор за фол на Кожушку. Підопічні Йовічевіча залишились у меншості, що звичайно ж полегшувало життя для "містян".

Обидва тренери провели заміни. У "Шахтаря" пішли з поля Степаненко, Бондаренко і Сікан, яких замінили Матвієнко, Бондаренко і Траоре. У "Олександрії" Ковалець вийшов замість Дришлюка.

Знову блиснула людина-ракета Михайло Мудрик, але його дальній потужний удар відбив Олег Білик.

Втім, погані новини для "оранжево-чорних" не закінчилися. Травмувався Олександр Зубков, який тримаючись за задню поверхню стегна, залишив поле. Замість нього вийшов Іван Петряк.

У "містян" теж не обійшлося без втрат. Пошкодження зазнав Олег Кожушко, його замінив Артем Шулянський.

"Олександрія" уміло огризнулася, та ще й як! Ковалець розрядив свою гармату із-за меж карного майданчика, але Трубін витягнув м'яч із верхнього кута! Знову на вістрі атки запалив Цуріков, але не влучив у ворота "гірників".

Але "Шахтар" перевернув все з ніг на голову, незважаючи на те, що грав у меншості. Петряк вивів Мудрика віч-на-віч із Біликом і Михайло, проскочивши голкіпера "Олександрії", зумів вразити ворота суперника - 2:1!

На пропущений гол наставник "містян" Юрій Гура відреагував заміною, випустивши Волошина замість Рибалки.

Чудовий шанс втратила "Олександрія"! Калітвінцев закрутив мяч, але потрапив у поперечину! Але на 87-й хвилині удача все-таки посміхнулася "містянам". Демченко підхопив м'яч після виносу Бондаря, увійшов до карного майданчика і переграв Трубіна - 2:2!

На 90-й хвилині гості були близькими, щоб вирвати перемогу, але Трубін потягнув шалений удар Третьякова! Все, фініш. Результативний та видовищний поєдинок завершився унічию - 2:2.

Для "Шахтаря" вкотре за останній час "Олександрія" стала каменем спотикання. "Гірники" знову не зуміли подолати бойовий колектив Гури.