"Динамо" - "Фенербахче" 0:0. Повільний розгін

Ліга чемпіонів. 2-й кваліфікаційний раунд. Перші матчі

"Динамо" (Київ, Україна) - "Фенербахче" (Стамбул, Туреччина) 0:0

"Динамо": Бущан, Кендзьора, Дубінчак, Бєсєдін, Буяльський (Гармаш 78), Забарний, Циганков (Караваєв 88), Шапаренко, Вербич (Ванат 83), Сидорчук, Попов (Сирота 83)

"Фенербахче": Алтай Байиндир, Юксек, Салаї, Осаї-Семюел, Кахведжі (Брума 64), Кінг (Лінкольн 63), Валенсія (Дурсун 73), Россі (Гюлер 72), Кадіоглу, Арао, Азіз (Тіссеран 46)

Попередження: Сидорчук 58, Бєсєдін 73, Гармаш 90+1 - Кінг 31, Дурсун 88

{{widget:lineup:16722}}

Розпочали команди без особливого поспіху, в помірному темпі. Гравці "Фенербахче" краще підключали високий пресинг, візуально деколи виникало враження, що гра проходить  з невеличкою територіальною ініціативою гостей. Проте, кияни непогано виходили флангами, де чіплявся ліворуч Вербич, активно підключався Дубінчак, а праворуч з Буяльским обігрувався Циганков. На восьмій хвилині через непоганий пас зайшли в штрафний майданчик стамбульців праворуч, проте з точною останньою скидкою під удар не склалось.

Натомість, гравці "Фенербахче" запропонували чотири подачі зі стандартів у виконанні Дієго Россі: після першої повз ворота пробив головою Кінг; другу "зняв" Попов, на двох кутових добре зіграв Бущан.

А на 14-й хвилині – взагалі врятував. Кадіоглу подав з лівого флангу в район дальнього кута воротарського, на Дубінчака лишили двох гравців, Еннер Валенсія вистрибнув та пробив головою в ближній кут, під саму стійку. Бущан встиг "скластись" та викинути руку – потягнув.

За чотири хвилини "Динамо" відповіло якісною контратакою центром поля, Шапаренко чудово набрав під передачу Вербича, а той… не віддав. Затягнув, "дочекався", коли Микола забіг в офсайд, й довелось самому зміщуватись в центр, скидати Циганкову під розрізаючий пас-відповідь. Скинув, спробував відкритись, але налетів на спину Сердара Азіза. Впав, здійняв руки, апелюючи до арбітра, але той дав сигнал продовжувати гру, не вбачаючи в цьому епізоді блокування.

"Динамо" відповіло чудовим рейдом та прострілом ліворуч Дубінчака, й до передачі трошки не долетів в підкаті Бєсєдін. Алтай вискочив з воріт, відкрив ближній кут, і якби Артем дістав м’яч – в тому куті голкіпера вже не було. Але Артем не дістав.

Кендзьора вирішив не відставати від колеги з іншого флангу, й віддав чудову передачу на Вербича. Ще б словенець пробив так, як поляк віддав… Але удар вийшов неточним та несильним.

Вихоплює картку за провокації Джошуа Кінг, Бущан парирує дальній удар Россі, а Ірфан Кахведжі трьома хвилинами пізніше примудряється в штрафному "Динамо" влучити в партнера, Джошуа Кінга. Від Кінга м’яч рикошетить в Попова, від Дениса – в руки Бущану.

Ще загострення від гостей – Забарний дуже ризиковано, але чисто відбирає м’яч в підкаті в своєму штрафному, а у відповідь Бєсєдін гальмує відверто невдалим прийомом м’яча дуже перспективну динамівську контратаку. На другій доданій хвилині першого тайму Бущан невпевнено грає на виході і впускає м’яч з рукавичок собі під ноги. Добре, Забарний поруч трапився, оперативно виніс від гріха.

В цілому, слід констатувати, що за рахунок більшої гостроти в другій половині тайму перша сорокап’ятихвилинка залишилась, скоріш, за гостями. Та й статистика підтверджує. Більше ударів (5-4), більше в площину (3-0), більше володіння (56 на 44 відсотки), більше кутових (2-1)…

Другий тайм підопічні Жорже Жезуша теж розпочали веселіше, а на 48-й хвилині Россі пофінтив ліворуч в штрафному. З ударом. Пофінтив непогано, а удар відверто не вийшов – кудись в напрямку кутового прапорця. Динамівці відповідають подачею Циганкова зі стандарту, з ударом Попова в падінні головою. Денис намагався підрізати собі за спину в площину воріт, але м’яч просвистів над поперечиною.

Помиляється в своєму штрафному Аттіла Салаї, Буяльский перехоплює, Циганков холоднокровно викочує під удар Сидорчуку, а той… Намагається виконати "щокою", "на точність", проте б'є й кволо, й повз дальню стійку… Краще б шарахнув "на силу", як вміє.

В наступному ігровому епізоді Циганков вигадує непогану загострюючу передачу на Буяльского – на жаль, захисник встигає вичитати, перервати. Шапаренко скидає м’яч ліворуч Вербичу, Дубінчак набирає флангом, Вербич використовує відволікаючий ривок партнера, щоб зміститись до центру та пробити. Захисники вдвох блокують, а відскок Бен’ямін скидає Шапаренку. Микола, як кількома хвилинами раніше Сидорчук, намагається виконати "щокою на точність", але з аналогічним результатом – повз дальню стійку.

Подвійна заміна в Жезуша, а на 68-й хвилині проходить удар Россі в дотик з-під Кендзьори з лінії штрафного повз "рамку" воріт. Бущан незадоволено проводить виховальну бесіду. А Дубінчак відповідає чудовою передачею бровкою врозріз на Вербича. Бен’ямін прицільно прострілює в напрямку Бєседіна на лінію воротарського, и лише відчайдушний стрибок в підкаті Аттіли Салаї рятує "Фенербахче" від удару Артема впритул в вільний кут.

Після цього – ще небезпечніше. Шапаренко чудово "розгортає" діагоналлю на Циганкова, Віктор віддає Буяльскому "на одинадцять", той не чіпляється, але встигає носком бутси скинути далі Бєсєдіну. Артем закручує в дальний кут – біля самісінької стійки! Якби поцілив – Алтай в стрибку вже не діставав.

На 80-й хвилині – небезпечно вже біля воріт "Динамо". Лінкольн на лівому фланзі приймає діагональ та скидає в штрафний Брумі. Той обробляє, прокидає повз Сидорчука та закручує в площину воріт – Бущан!

Буяльского змінює Гармаш, Вербича – Ванат (починає грати другого форварда, тяжіючи до лівого флангу), а Попова (вимушена заміна після пошкодження у верховій боротьбі) – Сирота. Ванат, до речі, майже одразу після виходу на поле ледве не перехоплює м’яч в Алтая після дуже ризикованої скидки захисника з флангу, але голкіпер "Фенербахче" все ж встигає винести в останній момент.

За дві хвилини до закінчення основного часу (чи не запізно?) Мірча Луческу освіжає правий фланг заміною Циганкова на Караваєва, стамбульці наприкінці тайму не поспішають, подовгу вводять м’яч в гру, подовгу розігрують кожен штрафний, а Гленн Нюберг додає п’ять хвилин.

На третій доданій на подачу з лівого флангу відгукується Лінкольн, але ледь чіпляє м’яч головою, навісом накидаючи його в рукавиці Бущану. Власне, це й був останній більш-менш цікавий епізод. Свисток шведського рефері, "по нулях".

Дивіться також: "Динамо" - "Фенербахче" 0:0. Відеоогляд матчу

Підсумковий результат можна оцінювати з двох різних боків. Якщо брати загалом гру киян, як таку, тут все очевидно – ще дуже сиро, набирати ще й набирати. Та й на тлі суперника, який теж зірок з неба не хапав, багато вболівальників хотіли б бачити більше гостроти. Та хоча б один удар в площину. Обидві команди в плані "форсування форми" - майже в однакових умовах, в "жовтих канарок" чемпіонат теж лише за два з половиною тижні стартує, тому на дисбаланс у фізичних кондиціях важко списувати.

Проте для тих, хто бачив останні матчі динамівців на учбово-тренувальному зборі, в цьому матчі прогрес був помітний. Ноги вже легші, швидкості вже більші, взаємодія в окремих епізодах краща. Звісно, епізодів таких було – на пальцях однієї руки, бажано значно більше, але то вже з часом. Якщо "додадуть" в матчі-відповіді та канарок Жезуша проскочать. А додавати доведеться – стамбульські клуби на виїзді та стамбульські клуби вдома – велика різниця.

З гравців, загалом, варто окремо виділити Бущана, що відіграв лише з парою помарок, а врятував неодноразово. Непогано виглядав Попов, додавши команді бонусу на другому поверсі у своєму та чужому штрафному майданчику. Дубінчак відпрацював якісно, це Вербич раз по раз ігнорував забігання Владислава.

Взагалі, якщо видивлятись найгіршого гравця – це, мабуть, й буде словенець. Дуже багато егоїзму в розвитку атак, багато помилок в рішеннях, симуляції… Суперник, традиційно для турків, теж не відставав, але ми зараз про гравців киян. Бен’ямін з цим вочевидь перегинав. Так, щоб чітко в плюс – лише та чудова передача на Бєсєдина, коли Салаї в відчайдушному підкаті врятував-перервав.

Ну й Буяльский в своєму стилі. На кожен матч, де "по-професорські розгортає", завжди в нього десь трапиться інший матч, де з ліхтарем шукають. Ну от сьогодні щось таке. Багато руху, багато звільненого простору для партнерів, але сам – в затінку.

Всі інші – в своєму робочому стилі, з поправкою на форму, зі своїми традиційними сильними та слабкими сторонами. І Забарний, і Кендзьора, й пара центральних Сидорчук-Шапаренко, й Бєсєдін попереду. Попрацювали добряче, але в кожного були й значно кращі матчі.

Якщо переходити до матчу-відповіді в Стамбулі за тиждень, з загальними шансами все гаразд. Звісно, грати на "Шюкрю Сараджоглу" - задоволення відносне, проте якщо динамівці зможуть додати в якості розвитку та завершення саме контратак – задачу цілком можна вирішувати. "Фенербахче", як вже зазначали, в аналогічній ситуації поступового набору форми під сезон, який стартує в Туреччині лише за два з половиною тижні. Тому – ті ж проблеми з мобільністю, щільністю ліній, поверненням до оборони, й таке інше. Атакуючи вдома – з такою поточною готовністю позаду будуть мати дірки в зонах. Стовідсотково. Треба лише грамотно скористатись.

Чи зможуть динамівці – то вже зовсім інше питання.