Дортмундська "Боруссія" переграла "Челсі" в першому матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів
Автор: Дмитрий Малянов

Боруссія (Дортмунд, Німеччина) - Челсі (Лондон, Англія) 1:0
Гол: Адейємі, 63
Боруссія: Кобель, Шлоттербек, Зюле, Геррейру, Беллінгем, Джан, Озджан, Брандт, Адейємі (Біно-Гіттенс, 79), Вольф (Рієрсон, 73), Алле (Модест, 68)
Челсі: Аррісабалага, Джеймс, Чілвелл (Маунт, 71), Сілва, К.Кулібалі, Мудрик (Кукурелья, 71), Фернандес, Лофтус-Чік, Хавертц, Зієш, Феліш
Попередження: Беллінгем, 49, Джан, 53, Адейємі, 77, Озджан, 85, Рієрсон, 90, Зюле, 90 - Джеймс, 9, Сілва, 16, Зієш, 72, Маунт, 90

У першому таймі на полі точилася рівна гра. На 16-й хвилині навіть стався забитий гол, проте іспанський арбітр Хесус Хіль Мансано розібрався в ситуації, побачивши, що Тіагу Сілва відправив м'яч у сітку рукою. Другого Марадони з бразильського захисника не вийшло... В іншому ж м'яч знаходився між штрафними майданчиками, досить рідко доходячи до воротарів. Небезпечних ударів було дуже мало, у першому таймі рахунок по ударах у площину так і залишився 0:0. Відзначити варто хіба що удар Фелікса вище за поперечину після відмінної передачі Зієша справа, і постріл Адеємі приблизно в такій же ситуації. Найнебезпечнішим моментом першого тайму стало влучання Фелікса у поперечину на 37-й хвилині: Жоау вже, здавалося, розібрався з воротарем, але надто "задер" м'яч і той стукнувся у планку.

На другий тайм "Челсі" вийшов максимально відмобілізованим та забрав собі м'яч. Моментів, втім, не побільшало. На 55-й хвилині чудово пробив зі штрафного Рис Джеймс - Кобель потяг м'яч. Це був перший удар у ствір у матчі... Дортмунд відповів низовим пострілом Брандта, з яким впорався Кепа. Гості постаралися повернути ініціативу і начебто спромоглися на це, проте їхній натиск до успіху не привів. А ось "Боруссія", притулившись до своєї рамки, вилучила момент для контратаки. Відбившись після кутового, Геррейру виніс м'яч через себе, снаряд підхопив Адеємі, протягнув через усе поле, обвів Кепу і забив у порожні ворота. Нелогічний гол, але хто ж "Челсі" винен?

Гості знову пішли вперед. Кулібалі мав чудовий момент: він бив з 12-ти метрів без перешкод, однак і тут Кобель опинився на висоті. Голкіпер "Боруссії" в хвилини, що залишилися до фінального свистка, працював не покладаючи рук, грамотно обираючи позиції: м'яч ніби сам прилітав йому в руки. Останній шанс упустив Фернандес, який мало не відправив м'яч під поперечину, але і там його зустрів один із головних героїв поєдинку на ім'я Грегор.

Все вирішиться у грі у відповідь, "Боруссія" ще не може почуватися спокійно.

Мудрик? Видав пару непоганих передач, кілька разів чудово відкривався під паси партнерів. Ближче до 70-ї хвилини явно втомився і був замінений. Видно, що процес адаптації Михайла до колективу (і навпаки) йде небезуспішно, і треба ще трохи зачекати.