Перервали серію суперника, розпочали серію власну: "Челсі" вибиває "Боруссію" з Ліги чемпіонів
Автор: Дмитрий Малянов

Челсі (Лондон, Англія) - Боруссія (Дортмунд, Німеччина) 2:0 (перший матч - 0:1)
Голи: Стерлінг, 43, Хавертц, 53 (пен.)
Челсі: Аррісабалага, Джеймс, Фофана, Кукурелья, Чілвелл, К.Кулібалі, Стерлінг (Лофтус-Чік, 83), Фернандес (Закариа, 87), Ковачич (Пулишич, 83), Хавертц, Фелікс (Галлахер, 67)
Боруссія: Маєр, Шлоттербек, Геррейру, Зюле, Беллінгем, Джан, Озджан (Біно-Гіттенс, 64), Алле (Мален, 77), Ройс, Брандт (Рейна, 5), Вольф
Попередження: Аррісабалага, 65, Фернандес, 77, Чілвелл, 90+2, Кукурелья, 90+6 - Зюле, 41, Вольф, 90+2, Беллінгем, 90+8

{{widget:lineup:19848}}

Початок матчу було відкладено на 10 хвилин через те, що "Боруссія" на шляху на стадіон застрягла в пробці і не змогла вчасно приїхати. Мабуть, дортмундці через цю колізію не встигли розім'ятися перед стартовим свистком, через що на самому початку зустрічі на рівному місці втратили Брандта. Юліан смикнув м'яз і змушений був замінитися на Рейну.

Перші хвилини матчу пройшли за однозначної переваги господарів поля – потрібно було відігравати пропущений у Дортмунді гол. Стерлінг, Фелікс і Хавертц дуже швидко створили досить небезпечні моменти, які, втім,  ударами в площину не закінчилися. Гості збагнули, що нічого хорошого це не обіцяє, відсунули гру до чужих воріт і Ройс ледь не забив зі штрафного – Кепа у відчайдушному стрибку витягнув м'яч. "Боруссія" заволоділа була ініціативою, а "Челсі" раптово провів гостру атаку, що завершилася ударом Хавертца в ближню штангу: м'яч від неї пролетів паралельно лінії воріт і пішов за лицьову поруч зовсім з іншою штангою. Натхненні господарі навіть забили гол, проте Стерлінг на початку атаки перебував в офсайді, що було помічено арбітрами.

Невгамовний Рахім все ж таки досяг свого буквально через пару хвилин. Пресинг "Челсі" відразу після втрати на фланзі виявився успішним, далі був простріл у штрафний, де Стерлінг спершу до ладу не влучив по м'ячу, а вже з другої спроби вбив його під поперечину, зрівнявши рахунок за сумою двох матчів. На цьому перший тайм завершився. А другий почався з влучання м'яча в руку захисника дортмундців Вольфа (пробивав Чілвелл), і нідерландський арбітр Маккеллі після консультації з колегою та перегляду моменту по монітору вказав на "точку". Виконувати пенальті взявся Хавертц – і знову, як у першому таймі, пробив у штангу! Суддя, однак, змусив Кая перебити: двоє захисників "Боруссії" вбігли до штрафного майданчика до удару. З другої спроби німець був нарешті точний.

2:0 – це було вже дуже серйозно. Дортмундці, які виграли десять матчів у 2023 році поспіль,  переривали цю серію. Але це було б ще півбіди, а ось з вильотом з Ліги чемпіонів, що малювався на обрії, миритися було ніяк не можна. Гості перехопили ініціативу, небезпечні удари завдали Аллі та Вольф, який прагнув реабілітуватися за руку, але плодів це не дало. Час до фінального свистка стрімко розтанув, а "Борусія" так і не змогла вигадати щось цікаве.

"Челсі" виграв другий поспіль матч після цілої низки незрозумілих поєдинків. Команда Грема Поттера досягла першого солідного успіху - здолала 1/8 фіналу Ліги чемпіонів - і тренер, на якого через погані результати чинився величезний тиск, тепер може зітхнути трохи вільніше.

Дві перемоги "Челсі" дивним чином співпали із проведенням Михайлом Мудриком матчів повністю на лаві запасних.