"Манчестер Сіті" - "Лейпциг" 7:0. Голанд всемогутній

14.03.2023. Ліга чемпіонів. 1/8 финала. Ответные матчи
Англія. Манчестер. Стадион "Этихад"
Головний арбітр: Славко Винцич (Словенія)
Асистенти: Томаш Кланчник (Словенія), Андраж Ковачич (Словенія)
Манчестер Сіті (Манчестер, Англія) - РБ Лейпціг (Лейпциг, Німеччина) 7:0
Голи: Голанд, 22 (пен.), Голанд, 24, Голанд, 45+2, Гюндоган, 49, Голанд, 53, Голанд, 57, Де Брюйне, 90+2
Манчестер Сіті: Едерсон, Діаш, Аканджі, Стоунз (Гомес, 64), Аке, Гюндоган (Марез, 55), Гріліш (Фоден, 55), Родрі (Філліпс, 63), Б.Сілва, Де Брюйне, Голанд (Альварес, 63)
Тренер: Хосеп Гвардиола
РБ Лейпціг: Бласвіх, Раум, Орбан, Гвардіол, Айдара (Сімакан, 63), Собослаї (Ольмо, 72), Хенріхс (Клостерманн, 80), Лаймер, Кампль, Форсберг (А.Сілва, 63), Вернер (Поульсен, 63)
Тренер: Марко Розе
Попередження: Де Брюйне, 67, Аканджі, 77 - Хенріхс, 21, Вернер, 34

Перший матч "Манчестер Сіті" із "Лейпцигом" залишив багато питань. Тільки лінивий не критикував Гвардіолу, який часом справді вміє здивувати не лише суперників, а й своїх вболівальників, намагаючись придумати щось таке, чого раніше не було. Але було зрозуміло, що у матчі-відповіді у "Лейпцига" будуть шанси тільки в тому випадку, якщо "міщани" гратимуть занадто передбачувано. Та й те, вищий клас гравців "Сіті" все одно мав вплинути на гру. Так воно й вийшло.

Смішно, але цього сезону в Англії часто звучала думка про те, що Ерлінг Голанд не підходить команді Гвардіоли. Так, норвежець забиває багато голів, але нібито це позначається і на грі "Сіті", яка часом спрощується до того, щоб віддати пас на Голанда, а той має за рахунок своєї потужної силової гри продавити суперника і забити гол. Звичайно, певною мірою ми можемо побачити таку гру у виконанні "міщан", але не варто спрощувати. Голанд дає Гвардіоле варіативність. І це дуже важливо. Скільки в минулих сезонах ми бачили, як "Сіті" перекочує м'яч з флангу на фланг, а ось завершити атаку нікому. Тепер є Альварес, є Голанд – нападники різного стилю і кожен з них дає щось особливе команді.

Читай також: Голанд за тайм оформив хет-трик у ворота "Лейпцигу". Після перерви "Сіті" забили ще тричі (Відео)

Перший гол англійців у цьому матчі вийшов банальним. Захисник "Лейпцигу" зіграв рукою. Арбітру підказали, що треба подивитися VAR, що він й зробив. Там він побачив гру рукою і призначив пенальті, який реалізував Голанд. А ось другий гол було забито на 90% зусиллями норвежця. Він змусив воротаря невдало вибити м'яч, потім віддав пас на Де Брюйне, а коли бельгієць влучив у перекладину, Голанд опинився у потрібний час у потрібному місці та забив другий гол, цього разу головою. Завершився перший тайм черговим результативним ударом Ерлінга. Ну, як ударом. Рубен Діаш пробив головою у штангу, м'яч прокотився вздовж лінії воріт, а коли захисник вибивав м'яч, то потрапив у Голанда, на якого й записали гол. 3:0 за 45 хвилин та хет-трик на рахунку норвежця. Того самого норвежця, якого в Англії багато експертів любили звинувачувати в невдалих результатах "Манчестер Сіті".

У другому таймі побиття продовжилося. Спочатку Гюндоган вирішив пробити в дальній кут з лінії штрафного майданчика, а воротар "Лейпцига" не встиг зреагувати. Потім уже Яніс Бласвіх відчайдушно намагався врятувати команду, але захисники "попливли", не зумівши втримати Голанда. Ерлінг забиває спочатку свій четвертий, а потім і п'ятий гол у цьому матчі. Зробивши рахунок 6:0, норвежець показував п'ять пальців і тішився, немов дитина. Можливо, найкращий матч Голанда за "Сіті", а то й у кар'єрі. На жаль, Гвардіола вирішив поберегти норвежця та на 63-й хвилині випустив замість нього на поле Альвареса.

Власне, на цьому можна було закінчувати гру. Нічого цікавішого за 5 голів Голанда ми б не побачили, а врятувати матч "Лейпциг" не зміг би. Німці намагалися забити бодай гол престижу, але й тут їм не пощастило. Думаю, що у "Лейпцига" будуть після матчу питання до арбітра з приводу деяких рішень, але після такої перемоги вся увага буде зосереджена на Голанді, який вкотре довів, що він унікальний гравець.

Фінальну крапку у матчі поставив Кевін Де Брюйне. Бельгієць забив ефектний гол у дальній кут. "Манчестер Сіті" виграє 7:0 (за сумою двох матчів 8:1) і виходить у наступний раунд. Але далі буде важче. Набагато важче. Втім, зараз є час порадіти справді дивовижній перемозі.