Головний арбітр: Фелікс Цваєр (Німеччина)
Асистенти: Штефан Лупп (Німеччина), Марко Ахмюллер (Німеччина)
Румунія: Ніце, Раціу, Дрегушин, Бурке, Могош (Раковіцан, 38), Маріус Марін (Чікалдеу, 72), Резван Марін, Станчу (Олару, 88), Ман,  Хаджі (Алібек, 72), Дрегуш (Міхейле, 72)
Тренер: Едвард Йорданеску
Нідерланди: Вербругген, Думфріс, де Врей, ван Дейк, Аке (ван де Вен, 69), Схаутен (Веерман, 69), Рейндерс, Сімонс, Бергвейн (Мален, 46), Гакпо (Веггорст, 84), Депай (Блінд, 90+2)
Тренер: Роналд Куман
Попередження: Маріус Марін, 67, Станчу, 81 - Думфріс, 77, Мален, 90+4

Євро-2024 вочевидь пішло не за планом збірної Нідерландів, але зараз навряд хтось жалкує з цього приводу. Команда Роналда Кумана посіла лише третє місце в групі D і в плей-оф вийшла на переможця квартету Е, яким за замовчуванням мала б бути збірна Бельгії, але ним стала збірна Румунії. "Ораньє" ж у свою чергу саме в 1/8 фіналу зіграли найлегший для себе матч проти найслабшого допоки суперника на цьому турнірі, без проблем кваліфікувавшись до наступного раунду, в якому скоро зіграють проти переможця пари Австрія – Туреччина.

{{widget:lineup:26122}}

Румуни зі стартовим свистком розпочали досить агресивно, високо пресингуючи і, здавалося, рішуче налаштовані дати бій фавориту протистояння. Щоправда, ось в такому темпі їх надовго не вистачило, однак майже половину першого тайму нічого цікавого в атаці Нідерланди не створили, і це заслуга обраного "триколірними" стилю гри. Паралельно команда Едварда Йорданеску щільно оборонялася на своїй половині поля, чим також додавала проблем супернику. Але, повторюся, тривало це до 20-ї хвилини матчу, на якій "Ораньє" відкрили рахунок. І після цього на полі була лише одна команда.

Гол виник, як то кажуть, зненацька. Нідерландці спокійно, неспішно контролювали м’яч, аж потім Схаутен віддав вертикальний пас вперед на Сімонса, Хаві миттєво кинув на фланг на хід Гакпо, а Коді технічно хитнув опікуна (в даному випадку це був правий захисник Андрей Раціу) і щосили вгатив в ближній кут. Ніце намагався якось врятувати, але тільки злегка почесав м’яча, не зумівши його зупинити. Гадаю, румуни мали план як тримати оборону, як стримувати атакувальні потуги суперника, а ще, гадаю, планували максимально "сушити" гру в сподіванні на долю. А ось плану Б на випадок пропущеного голу у команди Едварда Йорданеску не знайшлося. Надалі, повторюся, на полі була лише одна команда, і це – збірна Нідерландів.

Якимось дивом мінімальна перевага "Ораньє" зберігалася аж до 83-ї хвилини матчу, хоча реалізуй нідерландці бодай половину зі створених моменті, гру можна було б закривати значно раніше, і далі догравати в економ-режимі, бережучи сили на чвертьфінал. Щоправда, одразу після голу Гакпо мала місце відповідь Румунів – це Станчу віддав пас під удар Ману, але Деннісу якісно пробити максимально завадив Натан Аке.

Відкривши рахунок, збірна Нідерландів заграла більш розкуто й гостро. Схаутен випалював центр поля, Рейндерс майстерно диригував атаками, доволі креативно грав Хаві Сімонс, давав гостроту Коді Гакпо, а Дензел Думфріс без упину прасував свій фланг. Але найближчим до подвоєння рахунку в середині першого тайму був де Врей. Захисники "триколірних" залишили центрбека "Ораньє" взагалі без опіки у власному карному майданчику після подачі кутового, але Стефан трохи не влучив в площину воріт (сітка з зовнішнього боку). Рейндерс вчасно підключив до атаки Думфріса, Дензел прострілював на 2:0 на Депая, але того в останній момент все ж випередив Дрегушин. Згодом Думфріс котив під удар Рейндерсу, однак той надто довго зволікав з рішенням. Під завісу тайму Дензел міг стати асистентом для Хаві Сімонса, але й Хаві загубив свій момент.

Дивлячись на таку безпорадність збірної Румунії виникало два питання: "Як команда Едварда Йорданеску змогла виграти свою групу?" і "Як цій слабкій і недолугій команді примудрилася програти збірна України, та ще й 0:3?". Питання риторичні...

В дебюті 2-го тайму румуни заробили стандарт після якого на кілька секунд було гаряче у карному майданчику збірної Нідерландів, але Вербругген зрештою нічого не дозволив зробити супернику. За хвилину Рейндерс без перешкод пробіг зі своєї опорної зони до карного майданчика "триколірних", але його потужний удар було заблоковано. Згодом міг забивати Гакпо, однак другий удар Коді в ближній кут Ніце вже відбив. Ще за кілька хвилин вінгер "Ліверпуля" повторив трюк хавбека "Мілана". В сенсі без перешкод протягнув м’яча через все поле і зміг пробити – Ніце реагує. Після стандарту Гакпо забив, проте з невеличкого офсайду. Далі був штрафний у виконанні Депая – зовсім трохи неточно.

Обидва тренери вдалися до замін, проте на події на поле вони якось взагалі не вплинули. Щоправда, Веерман, якого на ударну позицію вивів Гакпо, не реалізував черговий небезпечний момент. Після цього якось не полишала думка, що "Ораньє" рано чи пізно дограються через своє марнотратство. Але, давайте відверто, румуни взагалі не знали як атакувати, взагалі не напружуючи оборону команди Роналда Кумана. Втім, вони терпіли і вичікували на свій шанс.

Та все ж дива не сталося. На 83-й хвилині нідерландці подвоїли перевагу. Причому другий їхній гол також став дещо несподіваним. Ним, як то кажуть, відчутно пахнуло, але гравці команди Кумана раз по раз не забивали з вигідних позицій. А тут забили на рівному місці. Здавалося, Дрегушин ліквідував загрозу у власному карному майданчику, вигравши боротьбу у Гакпо, однак Коді все ж зачепився за м’яч на лицьовій лінії, двічі на носовій хустинці, як то кажуть, зберігши його в грі, а потім покотив на вільного Малена, котрому ніхто не зміг завадити поцілити в порожній кут воріт. Вже у компенсований час Доніелл оформив дубль, технічно реалізувавши вихід віч-на-віч після сольного проходу.

Читай також: Євро-2024. Румунія – Нідерланди 0:3. Відеоогляд матчу