16.02.2023. Ліга конференцій. Стики. Перші матчі
Асистенти: Ларс Хуммельгаард (Данія), Виктор Скитте (Данія)
АЄК (Ларнака, Кіпр) - Дніпро-1 (Дніпро, Україна) 1:0
АЄК: Пірич, Гарсія, Росалес, Томович, Трічковскі (Ніколіч, 65), Фараж, Понс, Мілічевич, Густаву, Лопеш (Оєр, 88), Яколиш (Касас, 88)
Дніпро-1: Валеф, Хайнер, Амаш (Горбунов, 46), Сваток, Сарапій, Гуцуляк, Піхальонок (Когут, 89), Бабенко, Пеглоу (Бланко, 46), Довбик (Назаренко, 89), Рубчинський (Танчик, 58)
Тренер: Олександр Кучер
Попередження: Гарсія, 39 - Амаш, 19, Танчик, 59

{{widget:lineup:19544}}

Дуже потужно почав АЕК, створивши декілька моментів вже до сьомої хвилини матчу. Для української команди, яка до цього вечора з кінця листопада не мала офіційних ігор, дебютні хвилини стали справжнім випробуванням, яке ледве не закінчилося взяттям воріт Валефа.

Розпочалися проблеми у оборони "Дніпра-1" вже на 2-й хвилині зустрічі. Бабенко втратив м’яч біля власного штрафного майданчика, що завершилося підбором господарів і дальнім пострілом Трічковскі. Бразильський голкіпер у гарному стрибку із самої дев’ятки воріт зміг дістати м’яч та перевести на кутовий. Вже після розіграшу корнера все той же Трічковскі пробив з меж штрафного майданчика над поперечиною. Окремо треба похвалити кіпріотів за сам розіграш, яким відверто здивували суперника.

Через хвилину капітан АЕКа продовжив тероризувати Валефа, обробивши першим дотиком дальній пас, а другим пробивши по воротам. Пощастило, що на цей раз постріл був точно у голкіпера. Через три хвилини Лопеш вже мав забивати: Амаш скинув м’яч на ногу супернику, а форвард, обробивши першим дотиком, другим дотиком поцілив у поперечину.

Десь до 15-ї хвилини "Дніпру-1" було досить важко. Часом навіть відверту пожежу у діях захисників можна було побачити. Однак поступово підопічні Олександра Кучера почали не тільки відсувати гру від своїх воріт, але і підходити до штрафного майданчика суперника. Можна навіть сказати, що на 22-й хвилині вдалося створити перший момент, проте удар Піхальонка після прострілу Довбика був заблокований. Як і удар самого форварда за кілька секунд до цього.

На 28-й хвилині був ще перспективний епізод у Довбика, але Артему зовсім трошки не вистачило, щоб пробити після фактично виходу один на один з голкіпером. Тут окремо треба відзначити шикарний пас від Валефа, який розпочав швидку атаку. Після цього і до самої перерви гра відверто заспокоїлася. "Дніпро-1" довів володіння м’ячем до 57 відсотків, але щось більшого витиснути не виходило.

Другий тайм розпочався з чергового крутого сейва від Валефа. Після подачі зі стандарту Фаражу вдався потужний дальній постріл у ближню дев’ятку – якби не майстерність воротаря української команди, суперник вже б святкував взяття воріт. "Дніпро-1" на цей момент відповів своїм, який був не менш гострим. На 56-й хвилині після розіграшу кутового Довбик скористався точною передачею від Піхальонка і пробив в один дотик – у руки Піричу.

Цей відрізок можна охарактеризувати, як відкрита гра з обопільними атаками. Одразу ж в наступній атаці Гуцуляк змістився у центр, але не влучив у ворота – над поперечиною. Через дві хвилини відповів АЕК, а Фараш відверто пробачив українську команду. Після скидки від Понса француз в один дотик не влучив у ворота. Завершився ж відрізок на 63-й хвилині з ще одним ударом Гуцуляка у руки голкіперу.

З цього моменту гра почала потрохи знову заспокоюватися, а все, що створював АЕК – удари повз ворота. Хоча постріли Гарсії на 69-й хвилині та Ніколича на 73-й все ж треба згадати: в обох випадках м’яч пройшов поруч зі штангою. Хвилини з 75-ї "Дніпро-1" потрохи почав активніше грати на чужій половині поля. Десь цьому посприяв Бланко, якого Кучер випустив на поле ще по перерві.

Все йшло до нічиєї, поки на 84-й хвилині не сталася прикра помилка Бабенка. Господарі заробили стандарт, який взявся виконувати Густаву. Руслан грав один в один проти Гарсії, якого в боротьбі відверто загубив. Суперник вдало набіг і пробив під самісіньку штангу, з чим Валеф не зміг нічого подіяти. 1:0! Майже одразу ситуація могла стати ще більш неприємною, якби Ніколич подвоїв перевагу АЕКа. Тут Валеф вже зміг відбити дуже непростий м’яч.

Таким чином, АЕК здобуває мінімальну перемогу і буде готуватися до матчу-відповіді, маючи перевагу в один м’яч. Так, могло було і гірше, якби Валеф зіграв менш надійно, але бразильський голкіпер став справжнім героєм "Дніпра-1". Кілька сейвів Макса точно увійдуть у хайлайти тижня. А могла команда Кучера і не програти, якби не прикра помилка у самій кінцівці зустрічі…

Найбільш прикрим є те, що це вже п’ятий матч українських клубів проти АЕКа у цьому сезоні, і жодного не вдалося виграти. Навіть більше – лише один з п’яти матчів не програли… Остання спроба це змінити буде через тиждень. І якщо "Дніпро-1" не зможе перемогти, то вже залишить турнір.