Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Уельс - Україна 1:0. Капітанська зрізка та дива від Хеннессі
Автор: Павел Булах

Уельс. Кардіфф. Стадіон "Кардіфф Сіті"

Відбір до ЧС-2022. Плей-офф. Фінал

Головний арбітр: Матеу Лаос

Уельс - Україна 1:0

Голи: Ярмоленко 34 (авт.)

Уельс: Хеннессі, Джеймс (Джонсон 71), Ампаду, Робертс, Мур, Бейл (Вілсон 83), Ремзі, Аллен, Родон, Девіс, Вільямс (Норрінгтон-Девіс 90+3)

Україна: Бущан, Матвієнко, Караваєв, Зінченко, Миколенко, Циганков (Мудрик 77), Забарний, Яремчук (Довбик 77), Маліновський (Шапаренко 70), Ярмоленко, Степаненко (Сидорчук 70)

Попередження: Аллен 3, Джеймс 3 - Миколенко 32, Мудрик 90+4

{{widget:lineup:16492}}

Почали з невеличкою перевагою господарів, проте на моментах це не позначилось. Вже на другий хвилині Аллен жорстко сфолив на Руслані Маліновському, Зінченко побив "без свистка", Лаос зробив зауваження й наказав виконати, як належно. Маліновський метрів з 30-ти потужно побив повз стінку з двох гравців збірної Уельсу, в "рамку" поцілив, проте Хеннессі правильно обрав позицію та зафіксував.

Три хвилини господарів в позиційних атаках, кутовий, добра гра Бущана ни виході, удар Вільямса з кута штрафного – повз ближню стійку під наглядом українського голкіпера. І – відповідь Циганкова з-за меж штрафного майданчику, Хеннессі у стрибку в ближній кут переводить за лицьову. Українці продовжують атакувати, голкіпер валлійців ледь-ледь дотягується до м’яча, проте кінчиками пальців примудряється зачепити й перевести у фланг, не дозволивши Яремчуку зіграти на дальній стійці.

Видає чудову передачу зі своєї половини поля Забарний, Яремчук набирає, викочується на голкіпера й… не переграє Хеннессі! Здавалось – офсайд, але ні, ні – на повторі чітко видно, що Ампаду "загубив" ногу й залишив  українського форварда в грі. А Роман – не "вирішив". Ех. Вже на 12-й хвилині могли (та й повинні були) вести в рахунку.

Миттєво вмикає пресинг Зінченко, вигризає, проте відскок летить до Хеннессі, й голкіпер на виході в стрибку випереджає Олександра. І знов – позиційний перекат господарів. Кутовий, розіграш, знов на виході кулаком грає Бущан.

Проходить декілька хвилин, пробиває метрів з 35-ти Бейл – значно вище воріт. Може, Бущана перекинути хотів, хтозна. А українці створюють черговий небезпечний момент. Маліновський з Зінченко в два дотики швидко переводять ліворуч Циганкову, той прицільно прострілює "в спину" захисникам, що якраз пробігли повз "лінію передачі", точно на Караваєва. Нажаль, Олександру не вдається "перекласти корпус" та розгорнутись з ударом, приборкує м’яч, несильно пробиває другим дотиком – голкіпер. А поруч хапається за голову Ярмоленко – очікував на скидку під удар. І дійсно, якщо б Караваєв встиг зорієнтуватись і другим дотиком скинути на вільного капітана…

Українці, до речі, на цьому відрізку вже взяли м’яч під свій контроль й почали широко комбінувати, від флангу до флангу. Частіше за всіх тягав Зінченко, подовгу видивляючись адресата для дійсно гострої передачі. На 28-й хвилині – Яремчук в передній лінії в дотик скидає на хід Циганкову, той викочується на Хеннессі, пробиває з правої… Повз дальню стійку. Ну – з правої, що тут скажеш… Та й офсайд був невеличкий – треба визнати. Проте – "вирішувати" таке все ж треба.

Пробиває з-за меж штрафного Зінченко – голкіпер господарів тягне! Знов скидає в дотик Циганкову Яремчук, але вже прямо в штрафному й без офсайда! Мало простору, Циганков трошки не дотягується бутсою, Хеннессі в стрибку переводить за лицьову.

Отримує картку Миколенко, фолить біля штрафного Маліновський… Й стається нещасний випадок. Гарет крутить жорстку подачу-простріл "на одиннадцать", Ярмоленко намагається вибити головою в падінні за лицьову, але… зрізає повз Бущана в "рамку" власних воріт, ловлячи голкіпера на протиході – 1:0.

Дивіться також: Автогол Андрія Ярмоленка (Відео)

За сім хвилин б’ють по бутсі в штрафному господарів Ярмоленка, той ефектно падає, проте сам удар дійсно був, й після того, як дограють епізод (Хеннессі тягне удар Зінченка в ближньому куті), Лаос уважно слухає відеоасистента по навушнику. Слухає, слухає… й призначає кутовий. На жаль.

Дивіться також: Не призначений пенальті на Ярмоленку (Відео)

Подає кутовий Зінченко, Забарний зрізає головою далі за спину, в воротарський майданчик, а вже там Мур скидає голкіперу й "прикриває" Хеннессі від добивання. Обігруються праворуч на фланзі Джеймс з Муром, перший пробиває – прямо в Бущана. І все, по роздягальнях.

Отже, за підсумками тайму – суцільна перевага українців. Більше гострих моментів, 56 на 44 у володінні м’ячем, 9-4 за ударами, 4-1 в площину, 276-153 за передачами, 242-121 (88-79%) за точними передачами, 5-2 за кутовими… Але один нещасний випадок, одна зрізка, й рахунок на користь суперника.

Вже на перший хвилині другого тайму Караваєв, скинувши Яремчуку, непогано набрав "на одиннадцять", але Роман віддав не туди, а ближче до бровки, у більш звичну зону для Караваєва. Непорозумілись. Відповідь валлійців стала набагато гострішою. Ярмоленко з Караваєвим втратили м’яч на куті штрафного господарів, Вільямс перехопив, розігнав контратаку, віддав Джеймсу, той лівіше Муру, а Кіффер – вже в центр на Ремсі, що підскочив другим темпом. Удар в дотик в дальний кут, без шансів для Бущана, але… повз "рамку"! "Пробачили".

А загалом, логічним чином, м’яч "по рахунку" більше контролювали гості, а господарі намагались шукати варіанти в контратаках. На 55-й хвилині Зінченко з Ярмоленком "розгорнули" атаку ліворуч, звідки зряче прострілив Миколенко, Циганков вискочив з-за спин захисників й в стрибку ткнув в ближній кут – Хеннессі! Зреагував, відбив ногами, а Яремчук з відскоку вставив бутсу, проте покотив повз стійку.

Проходить три хвилини, й знов момент в українців. Зінченко віддає на напівкружжя Циганкову, а той другим дотиком прорізає на Ярмоленко. І якби не Девіс, що встиг вставити бутсу збоку й випхнути м’яч з-під ніг капітана українців…

Гості продовжують безперервно атакувати. Простріл – винос за лицьову, подача кутового – винос. Розганяють контратаку центром валлійці, Забарний встигає вставити ногу під удар Джеймса, м’яч рикошетом опускається під перекладину, але Бущан у стрибку встигає перевести на кутовий!

Українці атакують. Удар Маліновського метрів з 25-ти - поруч зі стійкою. Потім перехоплюють м’яч в Аллена в середині поля, але розвинути не вдається – неточна скидка партнеру. Після діагоналі на Зінченка Олександр в дотик прострілює на лінію воротарського – Яремчук не "читає", не відгукується у потрібній точці.

Олександр Петраков проводить подвійну заміну – замість Степаненка в опорну зону виходить Сидорчук, а Маліновського змінює Шапаренко. Зінченко "підіймається вище", до лінії атаки, а два свіжі гравці розташовуються нижче, в центральній зоні. Микола майже одразу скидає під подачу Миколенку, той прострілює – Хеннессі. За пару хвилин – дальній удар вже самого Шапаренка, але значно вище воріт.

Два моменти у збірної Уельсу. Спочатку Миколенко не перервав подачу справа, й Бреннан Джонсон, "спіймавши" навіс, пробив в ближню стійку. Наче під контролем Бущана, що перекрив кут, але все ж. А потім Джонсон видав дриблінг ліворуч, Ремсі скинув ще правіше на Бейла, той "поклав" в площину – Бущан!

Знов подвійна заміна в Петракова – Циганкова ліворуч змінює Мудрик, Яремчука на вістрі – Довбик. Й настає вже черга моменту в українців. Зінченко шикарно підсікає в штрафний на хід Мудрику, той скидає Ярмоленку, Андрій пробиває в "рамку" - перекривати кидаються одразу два захисники, й Девіс блокує. Стрибає добивати Караваєв, проте з дуже гострого кута, й Хеннессі повністю перекриває ворота. Б’є Сидорчук – валлійський голкіпер парирує.

А на 83-й хвилині Хеннессі творить справжні дива. Миколенко подачею знаходить Довбика, той високо вистрибує, сильно пробиває головою в площину повз голкіпера – Хеннессі примудряється зреагувати, викинути долоню й парирувати! Господарі відповідають штрафним, призначеним  за фол Мудрика, але Бейла на полі вже немає, тому – в стінку й на кутовий. Який теж нічого валлійцям не приносить.

І знов гаряче біля воріт господарів. Мудрик віддає справа, захисники встигають вибити з-під ніг Ярмоленка. Миколенко "додає" з-за меж штрафного, невеличкий рикошет – але й тут Хеннессі готовий, парирує. Українці продовжують атакувати, Сидорчук на напівкружжі зупиняє винос та ловить м’яч на підйом, проте удар не виходить – по горобцях.

Лаос додає п’ять хвилин, валлійці вже просто вибивають "задля надійності", вривається в штрафний Ярмоленко, але господарі колективно лягають під два удари Андрія – з лівої та правої ноги. В наступній атаці Ярмоленко фінтами "розгойдує" Ремсі, б’є з правої – валлієць встигає зачепити й перевести через перекладину на кутовий.

Добігають кінця додані хвилини, починається шоста, Лаос дозволяє українцям провести ще одну атаку, проте гравці нервують, втрачають біля лівої бровки, валлійці тягнуть у напрямку воріт гостей… Й Матеу Лаос дає свисток – яка різниця, як там вже закінчиться та атака, якщо все одно рахунок на користь Уельсу.

На цьому все. Уельс їде на чемпіонат світу 2022 в Катар.

Що тут сказати. У другом таймі господарі також створювали, також могли забивати, й загалом, "граючи по рахунку", відповідали своїми змарнованими шансами на змарновані шанси українців. Та й Хеннессі в воротах збірної Уельсу матч видав чудовий, спіймав кураж. Після матчу назвав свою гру найкращою в кар’єрі за збірну. Й додав: добре, що пощастило так зіграти саме в такий ключовий момент.

А синьо-жовті на додачу ще й самі собі забили. Якось все дуже невдало склалось в цей вечір, так буває. Шкода, що так сталось саме тоді, коли ціна була дуже висока, коли питання було не лише у площині футболу, коли на перемогу та позитивні емоції очікували десятки тисяч вболівальників на фронті.

Проте, закинути хлопцям, що хтось десь сили чи ноги приберіг, не можна. Всі виклались на сто один відсоток, провели якісний матч, за сумарною кількістю моментів суперника протягом дев'яноста хвилин перевершили, за статистикою (кому вона тепер цікава, та все ж) – переграли також. Впевнено. 63 відсотки проти 37 за володінням, 24-10 за ударами, 9-2 за ударами в площину, 580-260 за передачами (вдумайтеся в цю перевагу), 87-73 відсотків за точністю передач…

Але – дивовижний Хеннессі, плюс нефарт, плюс Матеу Лаос з непризначеним пенальті на Ярмоленку. Важливий психологічно епізод. Якби сам Ярмоленко, що зрізав в свої, заробив би й сам забив (чи хтось інший – то вже не принципово), за нічийного рахунку пограти в "контратакуючі рейди" в Бейла, Ремсі та Мура з Джеймсом навряд вийшло б настільки комфортно. По першому тайму ми вже побачили, що може запропонувати арсенал збірної Роберта Пейджа, коли українці не змушені лишати позаду вільні зони в безперервній позиційній атаці. Відповідь – маже нічого запропонувати не може.

Саме тому поставлений та реалізований одинадцятиметровий міг стати ключовим епізодом. Для українців. Але не став.

Шкода. Дійсно шкода. Бо дійсно могли й були достойні. Ще коли нажеребили в плей-офф два виїзди на британські стадіони, вже тоді встигли вщент розкритикувати формат. Й встигли об’єктивно й тверезо оцінити шанси в такому дабл-виїзді навіть в мирний час для українського клубного футболу, коли всі гравці в тонусі.

І знаєте що? Маю думку, що збірна України по факту зіграла в цих двох матчах КРАЩЕ, ніж всі очікували від неї до 24 лютого. Ні, серйозно. От відверто, без лицемірства, підніміть хтось руку й абсолютно щиро й чесно заявіть: був впевнений на всі сто, що збірна України потужно переграє в виїзній "спарці" й Шотландію, й Уельс за грою, створивши купу моментів! Маємо підняті руки? Отож. То й кажу – зіграли якісно, навіть краще, ніж будь-хто міг очікувати після жеребкування з розумінням всіх виїзних розкладів гри двох спарених поєдинків на британських стадіонах.

Тому варто просто подякувати хлопцям. Які зібрались та провели два яскравих матчі. Не пощастило сьогодні, але це лише футбол. Лише футбол. Головна перемога для нас попереду.

Слава Україні!

Поделитесь:
Мапа сайту Повна версія Оновити