Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Франческо Ачербі: "Якби не рак, я б закінчив із футболом"
Автор: Аркадий Капелька

Центральний захисник міланського "Інтера" та збірної Італії Франческо Ачербі з нагоди свого 35-річчя розповів La Gazzetta dello Sport, як двічі переміг рак, як хотів кинути виклик батькові і чому вважає себе щасливчиком. Ачербі виступав за "Павію", "Реджину", "К'єво", "Дженоа", "Мілан", "Сассуоло" і "Лаціо", звідки минулого літа перейшов до "Інтера" на правах оренди, і в цьому сезоні провів 22 матчі у всіх турнірах. Після закінчення сезону "неро-адзуррі" можуть викупити контракт Ачербі, який у 2014 році дебютував за збірну Італії, за яку відтоді зіграв 28 матчів і забив один гол.

– Неможливо не відчувати страх, коли дізнаєшся, що в тебе онкологічне захворювання. Але без цього я вже давно б закінчив із футболом. У нашому житті завжди потрібен серйозний виклик. У мене подібний виклик був двічі: коли хотів довести батькові, що я – хороший футболіст, і коли перемагав хворобу. Після перенесеної онкології я також звертався до психолога. Він пояснив мені, як правильно реагувати і як крокувати вперед у житті. Важливо, щоб поруч із тобою було декілька людей – двоє чи троє, яким ти справді можеш довіряти. Важливо зрозуміти, чого ти справді хочеш від життя. Неважливо, граєш ти у футбол чи ні, але твій час рано чи пізно прийде.

– Ви відчуваєте себе щасливчиком?
– Звичайно. У мене двічі був рак, але мені було все одно – я знав, що з ним впораюся. І хоча це може здатися парадоксом, але я був майже щасливий. Я знав, що мій організм впорається з раком. І проговорював це вголос – я зможу його перемогти! Це як перемога у футбольному матчі. Я повторював собі, що в мене немає страху. Але потім зрозумів, що не мати страху неможливо – його можна тільки заховати глибоко всередині себе. Іноді, час від часу, думаю – а раптом онкозахворювання повернеться втретє? Але тоді це буде ще один виклик для мене, який буде необхідно подолати. А почалося це подолання, коли я кинув виклик своєму батькові – хотів показати, чого можу досягти на полі. Але він помер у лютому 2012 року, незадовго до мого переходу в "Мілан". Після його смерті я відчув порожнечу, футбол став безглуздим і далі все пішло шкереберть: я був зарозумілим, вважав, що інші були недостатньо хороші. Поки не захворів на рак – і тоді почалося моє справжнє життя. По суті, я отримав другий шанс. Колись давно думав, що буду п'ятнадцять років грати в "Мілані" на високому рівні. Сьогодні розумію, що це не так. Якби не рак, то закінчив би з футболом у 28 років. Або грав у "Чіттаделлі" із Серії В.

Читайте также: Симоне Индзаги: "В октябре мы были девятыми, а потом выиграли 10 матчей из 13-ти"

– Ви хочете залишитися в "Інтері" після закінчення сезону? Сподіваєтеся, що клуб здійснить ваш повноцінний трансфер із "Лаціо" наприкінці сезону або влітку?
– Звичайно, я б хотів залишитися. Але не знаю, яке рішення ухвалить клуб. Ще більше я б хотів знати своє майбутнє вже в липні. Загалом, точно не хочу дотягнути до серпня, не знаючи, де буду грати. Сподіваюся, рішення про мій трансфер буде знайдено найближчим часом. Так, мені виповнилося тридцять п'ять років, але фізично і психологічно почуваюся чудово.

– У Мілана Шкріньяра є визначеність – він після сезону переїде до ПСЖ. Він говорив у роздягальні про це?
– Ні, він ніколи не говорив про це з нами. Хоча ми знали, що в нього була і є пропозиція від ПСЖ. Однак нас хвилювало не це – ми бачили його професіоналізм і серйозне ставлення до справи. Шкода, що Шкріньяр піде, бо його буде важко замінити. По-перше, у нас не так багато сильних молодих захисників, по-друге, ті хто є – наприклад, Джорджо Скальвіні з "Аталанти" – дуже дорогі.

Читайте также: Франческо Ачерби: "Шкриньяра в "Интере" может заменить молодой Скальвини"

– "Інтер" – єдина команда, яка обіграла "Наполі", але ваше відставання від неаполітанців сягало тринадцяти очок.
– "Наполі" – це танк, бойова машина, але я наполягаю на тому, що перегони за титул ще не закінчені. Поки в нас є хоча б 5% шансів на чемпіонство – ми повинні в це вірити. Неаполітанці цілком можуть трохи зменшити оберти, але водночас і ми повинні думати, що можемо виграти кожен матч. "Інтер" мав набрати на п'ять-шість очок більше, а з урахуванням того, що у нас ще одна гра з "Наполі" – розрив цілком міг бути невеликим. З правильним настроєм ми можемо виграти будь-який матч, але нам якраз цього іноді трохи не вистачає. Наприклад, ми зіграли внічию з "Монцею", чого з такою командою, як наша, просто не повинно відбуватися.

– Що думаєте про вашу лінію атаки? Як це – щодня тренуватися з вашими нападниками?
– Працювати з Лаутаро Мартінесом - одне задоволення: і тренуватися, і грати. Мене здивувало те, як він бореться на полі, викладаючись на повну. Справжнім руйнівником може бути Лукаку, якщо Ромелу добре почувається і його не турбують травми. У Едіна Джеко дуже високий клас і виконавча майстерність. Хіба що Хоакін Корреа відчуває певні труднощі, але ми намагаємося йому допомогти. Так само як і всім іншим.

Читайте также: Гендиректор "Интера" уверен в продлении контрактов Чалханоглу и Бастони

– Після закінчення ігрової кар'єри хотіли б стати тренером?
– Я б хотів це зробити, але в наш час диплом тренера може отримати навіть водопровідник. Звичайно, кожен може гнатися за своєю мрією, але, гадаю, усьому є межа – ті, хто грав і грає на високому рівні, повинні мати пріоритет. Я відчуваю, що можу стати тренером. Тому що не тільки розумію гравців, а й сам пережив усе у своїй кар'єрі футболіста – опустився на саме дно і повернувся назад. Емпатія, яка може змінити стосунки тренера з гравцями, – набагато важливіша за будь-яку тактичну схему чи тренерську систему.

Источник: gazzetta.it
Поделитесь:
Мапа сайту Повна версія Оновити