Головний арбітр: Феликс Цвайер (Німеччина)
Асистенти: Штефан Лупп (Німеччина), Марко Ахмюллер (Німеччина)
Голи: Бастоні, 11, Барелла, 16 - Байрамі, 1
Італія: Доннарумма, Бастоні, Ді Лоренцо, Калафьорі, Дімарко (Дарміан, 83), Пеллегріні (Крістанте, 77), Жоржиньо, Барелла (Фолораншо, 90+2), Фраттезі, Скамакка (Ретеги, 83), К'єза (Камб'ясо, 77)
Тренер: Лучано Спаллетті
Албанія: Стракоша, Мітай, Аєті, Джимсіті, Хюсай, Байрамі (Мучі, 87), Рамадані, Асллані, Асані (Ходжа, 68), Броя (Манай, 77), Сефері (Лячі, 68)
Тренер: Сілвіньйо
Попередження: Пеллегріні, 21, Калафьорі, 51 - Броя, 51, Ходжа, 74

Протягом сезону 2023/24 Мауріціо Саррі часто критикував свій "Лаціо" за те, що гравці його команди "залишалися в роздягальні" після фактичного виходу на поле. У матчі з Албанією цю хворобу підхопили футболісти "Інтера": Дімарко вкидав з-за бокової лінії м'яч на Бастоні, не звертаючи уваги на гравців суперника. Плеймейкер "Сассуоло" Недім Байрамі здійснив перехоплення і пробив Доннарумму в ближній кут уже на 23-й секунді зустрічі. Цей гол оновив рекорд і став найшвидшим в історії чемпіонатів Європи.

Як виявилося, пропущений Італією м'яч став просто непорозумінням - далі на полі перебувала тільки одна команда. Лоренцо Пеллегріні пробачив Албанію, не влучивши з вигідної позиції у площину воріт, але незабаром виправився. Капітан "Роми" випиляв із кутового гольову передачу на Бастоні - захиснику "Інтера" не склало труднощів переграти своїх візаві з другого поверху на дальній штанзі. Через п'ять хвилин після сильного пострілу Барелли з-за меж штрафного "Скуадра адзурра" вже вела в рахунку. Так уперше в історії чемпіонатів Європи в одному матчі відзначилися відразу два футболісти "Інтера". Раніше тільки Бонінсенья і Бурньїч забивали у великому турнірі - півфіналі ЧС-1970 у ворота збірної ФРН.

До них міг доєднатися ще один нерадзурро Давіде Фраттезі, проте з його пострілом Томас Стракоша впорався - після мінімального дотику воротаря м'яч влучив у штангу. Загалом Фраттезі чудово виглядав у фінальній третині поля разом із Бареллою і Жоржіньйо. Це тріо задавало грі дуже швидкий темп, внаслідок чого гравці албанської команди раз по раз не встигали за К'єзою, Скамаккою, Пеллегріні, Дімарко і півзахисниками. Лучано Спаллетті показав Сімоне Індзагі, як Бареллу та Фраттезі можна і потрібно поєднувати на полі. На жаль, в "Інтері" Фраттезі більшу частину часу сидить у запасі - Індзагі вимагає від нього, щоб півзахисник дублював функції Барелли.

Читай також: Євро-2024. Італія – Албанія 2:1. Відеоогляд матчу

Після перерви К'єза запоров свою шикарну нагоду забити і тим самим "вбити" інтригу. Це марнотратство може зіграти з націонале злий жарт за підсумками групового етапу. Якщо у двох матчах, що залишилися, - з Хорватією та Іспанією - Італія зіграє внічию, можливо, в останньому турі доведеться вести підрахунок різниці м'ячів для визначення команд, які напряму вийдуть із групи. У цьому сенсі рахунок 2:1, звісно, не переконує. Інша річ, якщо Італія зіграє так само хоча б в одному з двох матчів групового етапу, що залишилися, то переживати щодо місця в 1/8 фіналу їй не доведеться.

Проте не згадати створений Албанією шанс зрівняти рахунок на 90-й хвилині стало б злочином. Доннарумма врятував свою команду після підступного удару Рея Маная - Калафйорі не догледів і впустив форварда "Сівасспора". Це вкупі із заробленим попередженням у середині другого тайму може коштувати захиснику "Болоньї" місця в стартовому складі на гру з Іспанією.