Франція - Польща 1:1. Два капітанських пенальті

Голи: Мбаппе, 56 (пен.) - Левандовський, 79 (пен.)
Франція: Меньян, Ернандес, Упамекано, Кунде, Саліба, Чуамені (Фофана, 81), Канте (Грізманн, 61), Рабйо (Камавінга, 61), Барколя (Жіру, 61), Дембеле (Коло Муані, 86), Мбаппе
Польща: Скорупскі, Давидович, Беднарек, Ківйор, Модер, Урбаньскі, Шиманський (Свідерскі, 68), Франковскі, Зелінскі, Левандовський, Залєвскі (Скураш, 68)
Попередження: Рабйо, 43 - Залєвскі, 24, Давидович, 89, Свідерскі, 90+2

{{widget:lineup:26094}}

Збірна Франції завершувала груповий етап Євро-2024 поєдинком в Дортмунді проти збірної Польщі. Для підопічних Дешама актуальною була боротьба за першу сходинку в групі D. Після нульової нічиєї з Нідерландами "триколірні" займали другу позицію, маючи меншу кількість забитих м'ячів за однакової різниці +1. Тож в поєдинку з поляками", які втратили будь-які шанси на вихід з групи вже за підсумками двох програних матчів з Нідерландами та Австрією, "сині" сподівалися покращити свою різницю і випередити команду Кумана в боротьбі за лідерство в групі. Це давало надію отримати потенційно легшого суперника на 1/8 фіналу. До того ж всього один гол за два матчі та і той забитий Австрією у власні ворота ніяким чином не личив одному з фаворитів турніру.

Головною новиною в складі французів стало повернення на поле Кіліана Мбаппе. Зламаний ніс завадив йому зіграти у другому турі, але він мав час адаптуватися до захисної маски. Для цього французи навіть провели короткий тренувальний матч з молодіжною командою "Падерборна". Несподіванкою стала відсутність в старті Грізманна. Дешам вперше на турнірі випустив на поле Барколя. Таким чином в нападі у Франції було зігране по минулому сезону в ПСЖ тріо Барколя - Мбаппе - Дембеле, а Тюрам який не виблискував в перших іграх лишився на лаві. Захисна ланка і центр поля не зазнали змін, бо нуль пропущених голів і два призи найкращому гравцю матчу для Канте говорили самі за себе. Пробеж теж частково змінив склад, надавши можливість зіграти резервному голкіперу Скорупскі. В атаці Урбанскі та Шиманскі підтримували Левандовскі. 35-річний лідер і капітан польської збірної в попередніх матчах провів лише 30 хвилин на полі. А його поява в грі з Австрією співпала з двома вирішальними пропущеними м'ячами для "кадри". Тож в цій грі він отримав можливість попрощатись з Євро і реабілітуватись.
Франція почала неквапливо, відчуваючи, що в них є час здобути необхідний результат.

Читай також: Євро-2024. Франція - Польща. Текстова пряма трансляція

Активними на фланзі виглядали Барколя та Дембеле, раз по раз створюючи напругу в обороні поляків. Втім позиційні атаки все ж були не достатньо гострими. Перший удар в матчі в одному з нечастих контрвипадів наніс Зелінски і загалом у "білих орлів" було більше ударів в перші хвилини. Перший небезпечний момент "синіх" виник з швидкої атаки - Канте вивів на ворота Дембеле. Втім Скорупскі впорався з ударом Усмана. В цілому Польща не виглядала командою, що вже припинила боротьбу на турнірі і в захисті не лишала багато простору для атак Франції.
Рахунку 0:0, за якого команди пішли на перерву мали підстави радіти і підопічні Дешама, бо Левандовскі не влучив у ворота, пробиваючи з вигідної позиції головою. Під завісу тайму французи намацали слабке місце в захисті суперника і Мбаппе двічі під кутом виходив на ворота з флангу, де грав Барколя. Але переграти польського голкіпера з близької відстані капітан збірної Франції не зумів. За статистикою Кіліан награв на три голи на цьому турнірі по XG, але реалізація підводить форварда "Реала". За підсумками першого тайму "сині" лишалися на другій сходинці в таблиці, але тепер поступалися Австрії, яка мінімально обігравала Нідерланди в паралельному матчі.

Мбаппе продовжив псувати собі статистику на старті другого тайму. Форвард Франції мав ще дві нагоди нарешті відкрити рахунок. Нідерланди тим часом зрівняли рахунок з Австрією, а потім знов пропустили. Втім, щоб не залежити від розкладів в іншому матчі французам треба було вигравати самим. І підопічні Дешама зробили крок у цьому напрямі. Дембеле прокинув м'яч повз Ківьора, а потім опинився на газоні в штрафному. Мбаппе влучно пробив з одинадцяти метрів. Це був перший гол Кіліана на чемпіонатах Європи. Дешам після голу вирішив ще посилити атаку "триколірних" і випустив Жиру та Грізманна.

Поляки на відміну від першого тайму до певного моменту навіть і не думали про атаки. Втім заміни Пробежа трохи змінили ситуацію і у "кадри" періодично виникали непогані підходи до воріт французів. Один з них завершився падінням Свідерскі в штрафному, Упамекано в своєму найгіршому стилі припустився помилки на рівному місці, влучивши в ногу опоненту замість м'яча. Левандовскі з першої спроби не реалізував пенальті, але Марко Гвіда побачив порушення правил з боку Меньяна, який завчасно залишив лінію воріт. З другої спроби капітан Польщі не схибив, від стійки надіславши м'яч у ворота.

Франція кілька хвилин перебувала в певній прострації, але швидко прийшла в себе і почала тиснути. Дешам додав до ансамблю нападників ще і Коло Муані, але вирвати бажану перемогу фаворитам так і не вдалося. Велика заслуга в цьому Скорупскі, який був найкращим у поляків. "Триколірні" таким чином фінішують другими в групі і протистоятимуть в плей-оф другому місцю квартету E, де грає Україна.