Головний арбітр: Іван Кружляк (Словаччина)
Асистенти: Браніслав Ганцко (Словаччина), Ян Позор (Словаччина)
Голи: Гакпо, 47, Депай, 75 - Мален, 6, у свої ворота, Шмід, 59, Забіцер, 80
Нідерланди: Вербругген, Геертрейда, де Врей, ван Дейк, Аке (ван де Вен, 65), Схаутен, Веерман (Сімонс, 35), Рейндерс (Вейналдум, 65), Мален (Веггорст, 72),  Гакпо,  Депай
Тренер: Роналд Куман
Австрія: Пенц, Пош, Лінгарт (Баумгартнер, 62), Вебер, Прасс, Зайвальд, Грілліч (Кверфельд, 64), Забітцер, Шмід (Вайманн, 90+2), Віммер (Лаймер, 63), Арнаутовіч (Грегоріч, 78)
Тренер: Ральф Рангнік
Попередження: Пош, 32, Віммер, 33, Кверфельд, 90+4

Востаннє збірна Австрії вигравала у збірної Нідерландів в 1990 році, причому це був контрольний матч. А в офіційному шістьма роками раніше у кваліфікації до ЧС-1986. Перед цим очним поєдинком "Ораньє" мали чудову серію з семи поспіль перемог над "Das Team" і в разі перемоги в Берліні мали непогані шанси виграти групу D, що б гарантувало уникнення потрапляння до вбивчої верхньої частини сітки плей-оф. Але не так сталося як гадалося.

Перемогу в цьому матчі, який спочатку кваліфікувався як звичайний собі матч за 2-е місце (ніхто ж не міг передбачити, що французи зіграють внічию з поляками), зрештою здобула команда Ральфа Рангніка і окрім перемоги над Нідерландами виграла ще й групу, зробивши верхню частину сітки просто таки пекельною, а нижня відтепер – звичайнісінький курорт для фаворита, яким виглядає наразі збірна Англії. Втім, сюрпризи на цьому Євро цілком можливі, тож не будемо поспішати. Австрія в свою чергу отримає в суперники когось з тріо Туреччина-Чехія-Грузія, а ось команда Роналда Кумана майстерно влаштувалася на зустріч з англійцями.

Ральф Рангнік сильно здивував вибором стартового складу, виставивши на лівий фланг оборони номінального півзахисника Александера Прасса і залишивши на лаві запасних Крістофа Баумгартнера та Конрада Лаймера. Такі тактичні маневри наштовхували на думку, що "Das Team" не надто сподівається на перемогу в цьому матчі і вийде на поле втримати нічийний результат, який би гарантував австрійцям місце в плей-оф з чотирма набраними очками. Втім, вибором складу здивував і Роналд Куман, котрий залишив в запасі Дензела Думфріса, Джеремі Фрімпонга та Хаві Сімонса.

{{widget:lineup:26093}}

Австрійці на перших хвилинах поєдинку буквально змели суперника, влаштувавши "Ораньє" справжній гегенпресинг. До забитого м’яча, який стався на 6-й хвилині, процент володіння м’ячем командою Ральфа Рангніка складав неймовірні 88%. Тобто на полі візуально була лише одна команда, і це була "Das Team". Дуже активно на перших хвилинах виглядав Прасс, котрий без упину прасував свій фланг і виконав кілька гострих подач. Ну й саме він активно доклався до того, що рахунок в поєдинку було відкрито. Арнаутовіч опустився в опорну зону суперника, отримав передачу від Лінгарта і підключив до атаки Прасса, Александер повертав на свого капітана, але всіх випередив Доніелл Мален, котрий добіг до власного карного майданчика і невдало зрізав м’яча у ближній кут воріт своєї команди.

Забивши, Австрія одразу вимкнулася, так само зненацька як і увімкнулась. Ні, грати команда не кинула, але тиск на суперника знизився фактично до нуля. Моментами нідерландці навіть контролювали м’яч на власній половині поля без жодного натяку на пресинг. Втім, ця свобода контроля далеко від воріт Патріка Пенца, звісно ж, ні до чого цікавого не призводила. Втім, до того у "Ораньє" був розкішний момент, щоб зрівняти рахунок. Атаку на двох розіграли Рейндерс та Гакпо. В результаті перший завершував її ударом з вигідної позиції, але цю неоковирну "судому" важко назвати повноцінним ударом.

В середині 1-го тайму нагоду виправитися мав Доніелл Мален, якого Рейндерс вивів на побачення з Пенцом, однак форвард Дортмунда по воротам суперника пробив не так влучно, як по своїх. Мален взагалі дуже старався, постійно тримав в напрузі Александера Прасса, обігрував його один в один, намагався створити момент для когось з партнерів, але не склалося. А ось у кого гра зовсім не пішла, так це – Джої Веерман, якого Куман змінив вже на 35-й хвилині.

Австрія у свою чергу, отримавши достатньо простору на половині поля суперника, час від часу небезпечно контратакувала. Одна з контратак завершилася кутовим, після розіграшу якого класний удар вдався Забіцеру – Вербругген зіграв надійно. За кілька хвилин Барт не дозволив забити ще й Арнаутовічу. Зіграв не надто впевнено, але ж головне – результат. Під завісу 1-го тайму Мален організував момент Схаутену, однак удар Єрді був заблокований Штефаном Пошем.

Другий тайм розпочався з активності команда Роналда Кумана. І ледь не в першій своїй атаці "Ораньє" відігралися. Геертрейда здійснив відбір на власній половині поля у Флоріана Грілліча, Хаві Сімонс протягнув м’яча майже до карного майданчика "Das Team" і потім віддав пас ліворуч на Гакпо. Коді хитнув захисника, підробив м’яча під праву ногу і технічно пробив в кут воріт – 1:1. Збірна Нідерландів загалом добре виглядала по перерві і здавалося, що незабаром "Ораньє" вийдуть вперед, але на 59-й хвилині забили австрійці. Забіцер зачепився за м’яч на половині поля суперника, Прасс віддав класний гострий пас в лицьову на Грілліча, Флоріан виконав низьку подачу в напрямку воріт, на яку відгукнувся Романо Шмід – удар в падінні головою, підставлена нога де Врея і м’яч у сітці. Дивно, що як і у випадку з голом імені Мактомінея/Шера це не автогол. Втім, автоголів і так вже багато – сім. Хоча мало б бути як мінімум дев’ять.

Обидва тренери після 60-ї хвилин вдалися до замін. Ральф Рангнік випустив на поле Лаймера, Баумгартнера та молодого Кверфельда. Роналд Куман в свою чергу зняв з гри Аке та Рейндерса, яких змінили ван де Вен та Вейналдум. При цьому "Ораньє" перейшли на схему з трьома центрбеками. Щось на кшталт 3-2-3-2. Згодом Малена змінив Ваут Веггорст. І майже одразу височенний форвард "Гоффенгайма" активно сприяв тому, що рахунок знову став рівним. Гакпо отримав передачу на фланзі, виконав подачу в карний майданчик, Веггорст продавив Вебера і зробив скидку на Депая, котрий обробив м’яча і другим дотиком завдав точного удару в кут – 2:2.

За такого розвитку подій Нідерланди залишалися другими, австрійці – третіми. Але все найцікавіше в плані розв’язки тільки починалося. За кілька хвилин у Дортмунді Роберт Левандовський зрівняв рахунок у поєдинку Франція – Польща. Цей гол, до слова, виводив "Ораньє" в лідери групи, але майже одразу вони опустилися на 3-ю сходинку. Забіцер здійснив прохід лівим флангом, віддав на ближнього, Прасса, той пасує на Баумгартнера, а Крістоф в два дотики виводить Забіцера на оперативний простір. Марсель не став нічого вигадувати і від душі вгатив в ближній верхній кут. І цей гол зробив Австрію несподіваним переможцем групи D.

До завершення матчу залишалося ще чимало часу. За кілька хвилин пройшла подача на Веггорста, однак Ваут пробив вище воріт. Здавалося, що у "Ораньє" ще обов’язково буде кілька моментів, але ж ні. Так, в напрузі суперника нідерландці тримали, намагалися відігратися, але не досягли успіху в цьому плані, максимально ускладнивши собі життя на Євро-2024 в турнірному плані.

Читай також: Євро-2024. Нідерланди – Австрія 2:3. Відеоогляд матчу