Головний арбітр: Шимон Марциняк (Польща)
Асистенти: Томаш Листкевич (Польща), Адам Купсик (Польща)
Швейцарія: Зоммер, Аканджі, Шер, Родрігес, Рідер (Стергиу, 71), Джака, Фройлер, Ебішер (Штеффен, 90+2), Ндоє (С'єрро, 77), Емболо (Дуа, 77), Варгас (Цубер, 71)
Тренер: Мурат Якін
Італія: Доннарумма, Ді Лоренцо, Бастоні, Манчіні, Дарміан (Камб'ясо, 75), Фаджіолі (Фраттезі, 86), Барелла (Ретеги, 64), Крістанте (Пеллегріні, 75), Ель-Шаараві (Дзакканьї, 46), Скамакка, К'єза
Тренер: Лучано Спаллетті
Попередження: Барелла, 35, Ель-Шаараві, 45, Манчіні, 57

"Ми віддамо Італії м'яч, нехай грає першим номером і нервує", - сказав Мурат Якін перед цією грою. Насправді ж першим номером грала Швейцарія, і робила це майстерно. Під час позиційних атак у чужому штрафному перебувало одразу п'ять швейцарців, тоді як Аканджі, який перебував із м'ячем, був останнім захисником. Тому мені важко відповісти, чи лукавив Якін, вимовляючи ту саму фразу. Цілком допускаю, що "Наті" справді планували грати другим номером, але змінили тактику, побачивши перед собою беззубу "Скуадру адзурру"...

Лучано Спаллетті знову не знайшов балансу при визначенні стартового складу. Трійка гравців атаки - Ель-Шаараві-Скамакка-К'єза - були немов відрізаними від решти команди. Тому часом складалося враження, що Націонале грає в меншості - тим паче, що Фаджолі та Крістанте теж не переконували. У першому таймі команди награли на три гольові моменти, і всі вони були створені біля воріт Доннарумми.

Воротар ПСЖ врятував свою команду після виходу Емболо практично віч-на-віч, а пізніше перевів м'яч у штангу після пострілу Рідера зі штрафного. Проте у випадку з голом півзахисника "Болоньї" Фройлера Джіджі нічого вдіяти вже не міг: Варгас віддав Фройлеру пас у вільну зону штрафного майданчика на другий темп, і Ремо переграв Манчіні. Захисник "Роми" позадкував назад, а потім викинувся в запізнілий підкат - Доннарумма зачепив м'яч, що летів у ворота ногою, але не відбив його.

Збірна Італії перетворилася в другому таймі матчу з Хорватією. Безсумнівно Лучано Спаллетті сподівався на такий самий ефект і цього разу - у перерві тренер замінив Ель-Шаараві на Дзакканьї. Але на "Скуадру адзурру" чекав холодний душ. Барелла виконав жахливо неточний пас зі своєї половини поля ("І ти, Бруте?"), і після перехоплення м'яча гравці "Наті" зробили шість точних передач, які просунули їх до чужого штрафного. Опинившись у заповітному прямокутнику, Варгас скористався тим, що його ніхто не пресингує - і пробив у дальній верхній кут. Команда Спаллетті за 0:1 жодного разу не потурбувала Зоммера, тепер же їй належало відіграватися вже з 0:2.

Читай також: Євро-2024. Швейцарія – Італія 2:0. Відеоогляд матчу

Тренер Націонале посилив склад другим центрфорвардом Ретегі, але за весь другий тайм Зоммер ризикував пропустити лише раз - Фабіан Шер випадково зрізав м'яч у штангу власних воріт. "Наті" втілили побажання свого воротаря і вирішили результат зустрічі на свою користь, не доводячи справу до серії пенальті - перемога стала для швейцарців над італійцями першою за 31 рік. У чвертьфіналі чемпіонату Європи вони зіграють із переможцем пари Англія - Словаччина.

Ця версія чинних чемпіонів Європи (на момент гри) виявилася неготовою до захисту своєї корони. Головне питання до Спаллетті залишається незмінним: що такого тренеру не сподобалося в грі збірної Італії в першому матчі на Євро-2024 проти Албанії, що він почав так сильно тасувати схеми і склад у наступних іграх?