Головний арбітр: Даніеле Орсато (Італія)
Асистенти: Чіро Карбоне (Італія), Алессандро Джаллатіні (Італія)
Португалія - Словенія 0:0 (по пенальті - 3:0)
Португалія: Кошта, Канселу (Семеду, 117), Діаш, Мендеш, Пепе (Р.Невеш, 117), Феррейра (Жота, 65), Фернандеш, Палінья, Сілва, Роналду, Леау (Консейсау, 76)
Словенія: Облак, Карничник, Балковец, Шерин, Бійол, Елшник (Илічіч, 105), Стоянович (Вербич, 86), Шешко, Млакар (Горенц-Станкович, 74), Дркушич, Шпорар (Целар, 75)
Тренер: Матьяж Кек
Попередження: Канселу, 107 - Дркушич, 32, Карничник, 37, Горенц-Станкович, 101, Бійол, 106, Балковец, 107
Нереалізований пенальті: Роналду, 105

Перед цією грою "мозок" збірної Португалії Бруну Фернандеш застерігав своїх партнерів: "Нам потрібно набратися терпіння. Словенія грає низьким блоком, нам потрібно втомити суперника, змусити його ганятися за м'ячем". Насправді ж "Селесау" відмовилася від свого фірмового футболу з перепасовками. Команда Роберто Мартінеса почала вантажити м'яч за спини захисникам суперника з глибини поля і з флангів буквально з перших хвилин гри.

Подачі з флангів на Роналду "перекушувалися" центральними захисниками збірної Словенії на другому поверсі, а під час проникаючих передач із глибини поля команда Матьяжа Кека майстерно використовувала офсайдну пастку. До речі, перший офсайд португальців було зафіксовано вже на 20-й секунді зустрічі.

Бачили б ви, як психував Роналду! Спочатку Кріш вистрибнув у боротьбі за верховий м'яч і трохи не дотягнувся до снаряда, після чого став самому собі щось злісно вимовляти. Пізніше нападник "Аль-Насра" не втілив у гол дуже перспективний штрафний майже на лінії площі - після гарматного пострілу м'яч пролетів над поперечиною. КР7 цього дня був явно не в настрої; відчувалося, що його дратує нездатність забити вже у своєму четвертому матчі на цьому Євро поспіль.

Ближче до кінця першого тайму "воскрес" Рафа Леау, який провалив два перші матчі групового етапу і пропустив третій через дискваліфікацію. Саме вінгер "Мілана" завдяки швидкості та індивідуальній техніці протягнув м'яч із центру поля і заробив для Роналду той самий небезпечний штрафний. Уже на останніх секундах компенсованого до першого тайму часу Леау в позиційній атаці протягнув м'яч із флангу до чужого штрафного та викотив точно під удар Паліньї. Опорний хав пробив сильно в нижній кут, але у площину не влучив.

У другому таймі Роналду знову отримав дві нагоди забити зі штрафного зі схожої точки, що й у таймі першому. Кріштіану знову відігнав від м'яча Бернарду Сілву і Бруну Фернандеша: у першому випадку він пробив точно в Облака, у другому - знову вище воріт. З гри збірна Португалія створила гольовий момент лише на 89-й хвилині - той самий КР7 вискочив практично на побачення з воротарем, але, будучи під пресингом, не переграв його.

Читай також: Євро-2024. Португалія - Словенія. Текстова пряма трансляція

Те, що це був не день Роналду, стало зрозуміло на останній хвилині першого овертайму. Жота пішов шляхом Леау - форвард "Ліверпуля" здійснив прорив, і, на відміну від Рафаела, зумів увійти до штрафного, де його збив Дркушич. Після трьох нереалізованих штрафних ударів і виходу практично один на один Кріштіану зголосився виконувати пенальті, але знову програв Облаку дуель! Ян відбив м'яч у штангу і змусив форварда "Аль-Насра" ридати в прямому сенсі цього слова. Гравці збірної Португалії підходили до Кріша по одному і заспокоювали як могли.

Не менш шикарна можливість забити з'явилася у Шешка на 114-й хвилині. Форвард "Лейпцига" обікрав 41-річного Пепе, вийшов на побачення з Діогу Коштою - але не зміг перехитрити воротаря збірної Португалії. Забий Беньямін, це була б прекрасна футбольна казка. І більш ніж заслужена.

Чесно кажучи, "Селесау" сильно розчарували своєю грою в цій зустрічі - у відборі до Євро-2024 вони грали набагато краще. Після поразки від Грузії (0:2) Роберто Мартінес запитав у лідерів португальської роздягальні, яку команду вони вважають найсильнішою на цьому Євро. Усі зійшлися на думці, що Іспанія, Австрія і Німеччина їм поступається. Матч зі Словенією цього і близько не продемонстрував. Якщо Португалія так слабко зіграла з командою Матьяжа Кека, що від неї можна очікувати в матчах проти сильніших суперників? Наступним стане Франція, бо серію пенальті Португалія виграла. Словенці не реалізували у серії жодного удару, а Роналду нарешті забив.