Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Енергосистема
  • Страницы
  • Все
  • 1
  • ...
  • 4
Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

У нас достатньо ЛЕП , щоб заживити весь захід країни імпортованою електрикою до Вінничини і Житомиршини включно . При цьому електрику з електростанцій ЗУ ( а це РАЕС , ХАЕС , кілька ТЕС яеі ще працюють ... ) можна перекидати в центр країни . Чому цього не робиться ? Та тому що енергетикою в нас керують не професіонали , а "потрібні" люди ... Вже середина червня , а крім кабінетної піздьожи , ніяких рухів на місцях не видно ...

Залишилось тільки знайти в Європі зайвих 5-6 гігаВатт для нас:)

 

chila

Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

У нас достатньо ЛЕП , щоб заживити весь захід країни імпортованою електрикою до Вінничини і Житомиршини включно . При цьому електрику з електростанцій ЗУ ( а це РАЕС , ХАЕС , кілька ТЕС яеі ще працюють ... ) можна перекидати в центр країни . Чому цього не робиться ? Та тому що енергетикою в нас керують не професіонали , а "потрібні" люди ... Вже середина червня , а крім кабінетної піздьожи , ніяких рухів на місцях не видно ...

чому ти думаєш, що з атомок не дають електрику на центр?

до того ж не настільки ті атомки потужні, нажаль; найпотужнішою у нас була ЗАЕС, вона вже окупована.

 

Mahno

Співзасновник Нової пошти про енергетику

https://pbs.twimg.com/media/GP0VhXnXYAAKG8E?format...

 

Upiter

Ответ на сообщение пользователя chila показать

Залишилось тільки знайти в Європі зайвих 5-6 гігаВатт для нас:)

Я так розумію, є ще технічні обмеження щодо можливого обсягу передачі.

Ответ на сообщение пользователя Товарищь Крокодиловъ показать

Я так розумію, є ще технічні обмеження щодо можливого обсягу передачі.

І це також. Бають, що якийся день пустили таку потужність перетоку, що ледь лінія не згоріла. Після того наче взялися за розум і вже не жартують з потужністю.

 

chila

Ответ на сообщение пользователя chila показать

І це також. Бають, що якийся день пустили таку потужність перетоку, що ледь лінія не згоріла. Після того наче взялися за розум і вже не жартують з потужністю.

В якийсь день в звіті було написано: переток такий-то і це 90% з чимось дуже великим від технічних можливостей. Цифри не пам'ятаю, не запам'ятовував,бо не спєц і близько. Але лишилось розуміння, що перетоки - лише найнагальнішідіри заткнути і не більше.

Ответ на сообщение пользователя Upiter показать

Співзасновник Нової пошти про енергетику

https://pbs.twimg.com/media/GP0VhXnXYAAKG8E?format...

1Г = 1000М = 1000 по 1000К ))

1000К - це один потужний дизель на якомусь катері, або 4 мотори з потужних автівок (легкових), або не знаю скільки тих моторів для вантажівок - 2 чи що?

тобто питання у імпорті в країну нещасних 2000 ДВЗ з генераторами? це просто смішно для українців, які і без держави при суворих заборонах умудрились ввезти в країну в 10 чи 100 раз більше кінських сил у часи євроблях...

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

1Г = 1000М = 1000 по 1000К ))

1000К - це один потужний дизель на якомусь катері, або 4 мотори з потужних автівок (легкових), або не знаю скільки тих моторів для вантажівок - 2 чи що?

тобто питання у імпорті в країну нещасних 2000 ДВЗ з генераторами? це просто смішно для українців, які і без держави при суворих заборонах умудрились ввезти в країну в 10 чи 100 раз більше кінських сил у часи євроблях...

З дизеля дуже дорога електрика. Щось в районі 11 грн кіловат. З пропан-бутану, який автогаз, набагато дешевше.

 

chila

Ответ на сообщение пользователя chila показать

З дизеля дуже дорога електрика. Щось в районі 11 грн кіловат. З пропан-бутану, який автогаз, набагато дешевше.

У нас уже вартість електрики для підприємств може доходити до цієї цифри .

Наприклад :

Вартість електроенергії для бізнесу складається із:

-- тарифа оператора системи передачі (встановлюється НКРЕКП для єдиного оператора "Укренерго")

-- тарифа оператора системи розподілу (встановлюється НКРЕКП для кожного оператора — енергорозподільчої компанії)

-- власне собівартості електроенергії (ринкова вартість електроенергії визначається щодобово державною компанією "Оператор ринку" за підсумками торгів)

-- вартості послуг постачальника, тобто, його маржі (визначається кожним постачальником, зазвичай станвить кілька відсотків від ринкової вартості)

------------

Тепер рахуємо станом на 13 червня :

-- Середньо­зважена ціна ринку 6077,02 грн. за 1 МВт⋅год. https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/electric/pro...

-- Тарифи на передачу електроенергії для непобутових споживачів ПРАТ "НЕК Укренерго" 528,57 грн. за 1 МВт⋅год., без ПДВ https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/electric/pro...

-- Тарифи на розподіл електроенергії для непобутових споживачів . Цей тариф різний для різних областей . Найнижчий він у ... Києві , всього 767,97 грн. за 1 МВт⋅год., без ПДВ . , а на Волині 1722,53 , а в кількох областях він вищий 2000 . https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/electric/pro...

Якщо скласти всі цифри , і добавити пдв , то споживач в Києві платить 8.85 за кВт/год , а в Ковелі -- 10 грн за кВт/год

Ну і дивно , що кияни платять за електрику менше ковельчан , чи львівян .

 

Stepan75ss

Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

У нас уже вартість електрики для підприємств може доходити до цієї цифри .

Наприклад :

Вартість електроенергії для бізнесу складається із:

-- тарифа оператора системи передачі (встановлюється НКРЕКП для єдиного оператора "Укренерго")

-- тарифа оператора системи розподілу (встановлюється НКРЕКП для кожного оператора — енергорозподільчої компанії)

-- власне собівартості електроенергії (ринкова вартість електроенергії визначається щодобово державною компанією "Оператор ринку" за підсумками торгів)

-- вартості послуг постачальника, тобто, його маржі (визначається кожним постачальником, зазвичай станвить кілька відсотків від ринкової вартості)

------------

Тепер рахуємо станом на 13 червня :

-- Середньо­зважена ціна ринку 6077,02 грн. за 1 МВт⋅год. https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/electric/pro...

-- Тарифи на передачу електроенергії для непобутових споживачів ПРАТ "НЕК Укренерго" 528,57 грн. за 1 МВт⋅год., без ПДВ https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/electric/pro...

-- Тарифи на розподіл електроенергії для непобутових споживачів . Цей тариф різний для різних областей . Найнижчий він у ... Києві , всього 767,97 грн. за 1 МВт⋅год., без ПДВ . , а на Волині 1722,53 , а в кількох областях він вищий 2000 . https://index.minfin.com.ua/ua/tariff/electric/pro...

Якщо скласти всі цифри , і добавити пдв , то споживач в Києві платить 8.85 за кВт/год , а в Ковелі -- 10 грн за кВт/год

Ну і дивно , що кияни платять за електрику менше ковельчан , чи львівян .

Барабан нам рахує по 12.60

Ответ на сообщение пользователя chila показать

З дизеля дуже дорога електрика. Щось в районі 11 грн кіловат. З пропан-бутану, який автогаз, набагато дешевше.

чисто теоретично, ДВЗ, що жере 8 квт палива, має видавати десь 3.. 4.. квт електрики.

без різниці на чому воно працює. дале все залежить від ціни на енергоносій, якщо газ коштує в 7 разів дешевше дизеля, то й кіловат буде коштувати в 7 разів дешевше.

по енергетиці, то теплоємність 1 кг умовного палива - це десь 7.. 8.. квт/год. і ці цифри плюс мінус близькі для всіх нафтопродуктів.

тобто, берем 1 кг палива, отримуєм 8 * 40% ккд = 3.. 4.. квт електрики - те що я у першому реченні написав ))

отож, можна орієнтуватись

- 1 квт.год дизеля коштує більше 15 грн, стільки ж і на бензині,

- 1 квт.год з пропану коштує бл. 10 грн в нинішніх цінах,

- 1 квт.год з метану має коштувати бл. 3.. 4.. грн - при нинішній ціні для населення.

але тут все сильно залежить від того, куди підуть ціни завтра. а вони підуть і навряд чи в сторону здешевлення ))

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

чисто теоретично, ДВЗ, що жере 8 квт палива, має видавати десь 3.. 4.. квт електрики.

без різниці на чому воно працює. дале все залежить від ціни на енергоносій, якщо газ коштує в 7 разів дешевше дизеля, то й кіловат буде коштувати в 7 разів дешевше.

по енергетиці, то теплоємність 1 кг умовного палива - це десь 7.. 8.. квт/год. і ці цифри плюс мінус близькі для всіх нафтопродуктів.

тобто, берем 1 кг палива, отримуєм 8 * 40% ккд = 3.. 4.. квт електрики - те що я у першому реченні написав ))

отож, можна орієнтуватись

- 1 квт.год дизеля коштує більше 15 грн, стільки ж і на бензині,

- 1 квт.год з пропану коштує бл. 10 грн в нинішніх цінах,

- 1 квт.год з метану має коштувати бл. 3.. 4.. грн - при нинішній ціні для населення.

але тут все сильно залежить від того, куди підуть ціни завтра. а вони підуть і навряд чи в сторону здешевлення ))

ККД ДВСу 40%???

Ну, ну... удачі в підрахунках.

 

chila

Ответ на сообщение пользователя chila показать

ККД ДВСу 40%???

Ну, ну... удачі в підрахунках.

Я низнау, ниспец. Но на дизель такую же цифру видел.

Ответ на сообщение пользователя chila показать

ККД ДВСу 40%???

Ну, ну... удачі в підрахунках.

ну там все плюс-мінус, я можу й точно порахувати, але сенсу в тому ніякого; щоб побачити порядок чисел можна і 40% рахувати.

 

Mahno

Читаю наших "пазітівних" блохерів , "експертів" з енергетики , і натикаюсь на смішні формулювання , накшталт "електрохарчування" . Пазітівні блохєри з опи , перекладом кацапського слова "елєктропітаніє" є українське слово " електроживлення " . Тупорилі їрмаківські підари ...

 

Stepan75ss

Ответ на сообщение пользователя Stepan75ss показать

Читаю наших "пазітівних" блохерів , "експертів" з енергетики , і натикаюсь на смішні формулювання , накшталт "електрохарчування" . Пазітівні блохєри з опи , перекладом кацапського слова "елєктропітаніє" є українське слово " електроживлення " . Тупорилі їрмаківські підари ...

Ти мене дивуєш. Дивишся телемарафон, читаєш їрмаківських блохерів))). Тобі більше нема чим зайнятись? Серйозно.

Поставки электроэнергии из Европы на Украину достигли максимума

В течение суток из Румынии, Словакии, Польши, Венгрии и Молдавии на Украину было поставлено в общей сложности 31 904 мегаватт-час (МВтч) электроэнергии.

Резкое наращивание импорта электроэнергии из европейских стран было во многом обусловлено повреждениями на украинских энергообъектах и недостатком собственного производства. На этом фоне страна нарастила поставки из Европы более чем на треть в первой половине июня 2024 года.

⚡️ Инсайды с Wall Street

Ответ на сообщение пользователя Axelk показать

я б ще створив державний центр з акредитації та допуску генераторів до експлуатації, щоб видавали довідку про придатність генератора.

І ДП з філіями в областях, щоб обслуговувати генератори після певної кількості мотогодин))))

 

Fenriz

Ответ на сообщение пользователя Fenriz показать

я б ще створив державний центр з акредитації та допуску генераторів до експлуатації, щоб видавали довідку про придатність генератора.

І ДП з філіями в областях, щоб обслуговувати генератори після певної кількості мотогодин))))

Ще можна було б створити навчання і отримання посвідчення на користування генератором

Ну і ввести якесь ліцензування генераторів

Ну щоб тільки певними марками можна було б користуватися

Це однозначно буде плюс

Нові робочі місця)

 

igorok

Ответ на сообщение пользователя Fenriz показать

я б ще створив державний центр з акредитації та допуску генераторів до експлуатації, щоб видавали довідку про придатність генератора.

І ДП з філіями в областях, щоб обслуговувати генератори після певної кількості мотогодин))))

госповєрка бля

а ще акциз на паливо додадковий

та збір на забруднення довкілля

 

ПБН

Ответ на сообщение пользователя igorok показать

Ще можна було б створити навчання і отримання посвідчення на користування генератором

Ну і ввести якесь ліцензування генераторів

Ну щоб тільки певними марками можна було б користуватися

Це однозначно буде плюс

Нові робочі місця)

Головне - штрафи!!

Штрафи за користування неліцензованими генераторами. Штрафи за користувпння генераторами, які не пройшли техобслуговування. Ну і, зрозуміло, в наших реаліях інспектори "Держгенераторнагляду" вирішуватимуть питання за півціни без квитанції.

Так, налетіли державники на халявну ідею, ану киш))))

Хоча 3 голів Департаменту я вже знайшов:

Товариш Крокоділов та Ігорок будуть очолювати та курувати Департамент ліцензійної та регламентної діяльності. Бо ці 2 пани чітко розуміють обсяги та плани ))))

ПБН очолить ДП по нагляду за дотриманням ТБ і дотримання умов експлуатації. Досвід у нього є))))

Потрібно створити департамент постачання та ліцензування палива до генераторів. Пропонуйте кандидатури.

 

Fenriz

Ответ на сообщение пользователя Fenriz показать

Так, налетіли державники на халявну ідею, ану киш))))

Хоча 3 голів Департаменту я вже знайшов:

Товариш Крокоділов та Ігорок будуть очолювати та курувати Департамент ліцензійної та регламентної діяльності. Бо ці 2 пани чітко розуміють обсяги та плани ))))

ПБН очолить ДП по нагляду за дотриманням ТБ і дотримання умов експлуатації. Досвід у нього є))))

Потрібно створити департамент постачання та ліцензування палива до генераторів. Пропонуйте кандидатури.

Нє. Я, як завжди в тумані)).

Ответ на сообщение пользователя Fenriz показать

Так, налетіли державники на халявну ідею, ану киш))))

Хоча 3 голів Департаменту я вже знайшов:

Товариш Крокоділов та Ігорок будуть очолювати та курувати Департамент ліцензійної та регламентної діяльності. Бо ці 2 пани чітко розуміють обсяги та плани ))))

ПБН очолить ДП по нагляду за дотриманням ТБ і дотримання умов експлуатації. Досвід у нього є))))

Потрібно створити департамент постачання та ліцензування палива до генераторів. Пропонуйте кандидатури.

я би взявся. хуй би хто генератора продав)

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Товарищь Крокодиловъ показать

Нє. Я, як завжди в тумані)).

бГосьте ужє ваші шутки - буде 2 департаменти - Схід та Захід. Вам, пане, Східний. а Ігорку -західний.

плани по прибутку доведені будуть після формування штатного розпису.

Знаєш, що саме противне - я зараз не просто дуркую, а малюю модель, як робиться у нас в державі.

 

Fenriz

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

я би взявся. хуй би хто генератора продав)

Та звідки ви лізете, ще указу від шмигаля не було))))))

фраза написана невірно, має бути - хуй би хто генератора продав без ліцензії та наявного договору на ТО від уповноваженого органу та договору на постачання сертифікованих ПММ

 

Fenriz

Зрада відміняється, але це не точно.

---

Власників генераторів не штрафуватимуть за перевищення рівня допустимого шуму від приладів, - МОЗ.

Вимоги з наказу МОЗ №463 не діють за ліквідації наслідків аварій, стихійних лих, забезпечення життєдіяльності житлових та нежитлових громадських будівель, інших надзвичайних ситуацій.

 

Axelk

Ответ на сообщение пользователя Axelk показать

Зрада відміняється, але це не точно.

---

Власників генераторів не штрафуватимуть за перевищення рівня допустимого шуму від приладів, - МОЗ.

Вимоги з наказу МОЗ №463 не діють за ліквідації наслідків аварій, стихійних лих, забезпечення життєдіяльності житлових та нежитлових громадських будівель, інших надзвичайних ситуацій.

Ну... Спочатку впаяют штраф, а оскаржать одиниці, чистий профіт... Один в один зі штрафами, коли ввели судовий збір за оскарження порушень пдр...

 

rvv1

Вартість енергоносіїв на аукціонах у Європі сьогодні.

Франція: € 2,96/МВтг

Німеччина: € 492,04/МВтг

Франція має 56 атомних реакторів і отримує 70% електроенергії на АЕС, також французи будують додаткові енергоблоки.

Німеччина мала 40 реакторів, але після аварії на Фукусімі 2011 року уряд Ангели Меркель заявив, що атомна енергетика занадто небезпечна, і закрив усі АЕС.

Порівняння цін бачите самі. Різниця ціни в 200 разів.

Україні потрібно захищати АЕС, і будувати нові на заміну зруйнованим, бо можемо опинитися в такій же ситуації.

 

Axelk

  • Страницы
  • Все
  • 1
  • ...
  • 4
Мапа сайту Повна версія Оновити