"Наполі" продовжує страждати без Осімхена - "Мілан" робить крок у бік півфіналу ЛЧ

"Милан (Італія)" - "Наполи (Неаполь, Італія)" 1:0
"Милан ": Меньян, Томорі, Ернандес, Калабрія, Кьєр, Тоналі, Діас (Ребіч, 80), Беннасер (Салемакерс, 67), Круніч, Жіру, Леау
"Наполи ": Мерет, Ді Лоренцо, Мін Чже, Ррахмані, Руї (Олівера, 81), Лоботка, Кварацхелія (Політано, 81), Зелінскі (Ндомбеле, 81), Элмас, Замбо-Ангісса, Лосано (Распадорі, 69)
Попередження: Беннасер, 60, Салемакерс, 90+3 - Зелінскі, 38, Замбо-Ангісса, 70, Ді Лоренцо, 70, Замбо-Ангісса, 74, Мін Чже, 78, Ррахмані, 90+3
Вилучення: Замбо-Ангісса, 74

Уже на 15-й хвилині "Сан-Сіро" почав несамовито свистіти - на той момент часу "Наполі" так відвозив "Мілан", що господарі мали радіти нульовому рахунку на табло. Уже на першій хвилині зустрічі Круничу довелося вибивати м'яч із лінії порожніх воріт - захисники "Мілана" розосередилися по всьому штрафному майданчику, але не створили цілісність. Через дві хвилини Меньян врятував свою команду після дальнього пострілу Замбо-Ангісса. До середини тайму здавалося, що долю господарів у цій зустрічі вирішено, і гол "Наполі" - справа часу.

Але сталося не так, як гадалося. Команда Лучано Спаллетті не змогла витримати той високий темп, який запропонувала на початку зустрічі, і гра потихеньку почала заспокоюватися і скочуватися до центру поля. Саме тоді підопічні Стефано Пьйолі почали організовувати рідкісні, але дуже небезпечні контратаки. У середині першого тайму Рафаел Леау втік зі своєї половини поля і ледь не відкрив рахунок - м'яч пройшов поруч зі штангою. А ось контратака у виконанні Браїма Діаса увінчалася успіхом: він технічно захистив м'яч у центрі поля під пресингом Маріу Руя та Лоботки, дотягнув його до чужого штрафного і розіграв триходівку. Беннасер отримав пас від Леау - і пробив Мерета.

У таких матчах багато що вирішують деталі та дрібниці. Для Серії А Алекс Мерет - добротний воротар, але чи для Ліги чемпіонів? Мабуть, питання риторичне. Більш ніж упевнений, що Меньян такий удар не пропустив би.

Ось і виходить, що атакував "Наполі", а забив "Мілан". Ба більше, на перерву господарі могли йти за рахунку 2:0. Уже в компенсований до першого тайму час К'єр після подачі з кутового пробив з другого поверху в поперечину.

Після перерви "Мілан" цілеспрямовано віддав супернику м'яч і стежив за тим, щоб володіння "Наполі" залишалося стерильним. На 74-й хвилині Замбо-Ангісса полегшив господарям завдання - протягом трьох хвилин він заробив два попередження проти Тео Ернандеса. Обидва фоли трапилися в центрі поля... А я ще збирався насварити Андре за те, що він не зрубав Леау в середині першого тайму, коли той тікав у контратаку і міг забивати. Сьогодні був не його день. Не день Кварацхелії. Не день Лоботки. Але ж сила "Наполі" тримається, в першу чергу, на них. Як і на Осімхені, який сьогодні не зміг зіграти через травму.

Що й казати, недоступність не тільки Осімхена, а й двох його найближчих наступників - Сімеоне і Распадорі - сильно повпливала на "Наполі" і обмежила здатність команди в реалізації переваги. За весь матч Елмас, який з'явився на позиції центрфорварда в ролі хибної дев'ятки, лише одного разу потурбував Меньяна - на початку другого тайму, коли Майк перевів м'яч на кутовий з-під поперечини. До того ж в цьому епізоді, коли Еліф пробив головою, м'яч адресувався не македонцю, а Лосано, який перебував трохи далі в правому напівфланзі.

Матч-відповідь у Неаполі буде зовсім іншим - Распадорі точно повністю відновиться (сьогодні його вистачило тільки на 25 хвилин), а Осімхен - з великою долею ймовірності. Тоді "Наполі" не тільки зможе продемонструвати свій фірмовий футбол, а й здобути з його допомогою необхідну перевагу.

Удар К'єра в поперечину снитиметься вболівальникам, гравцям "Мілана" та тренеру Пьолі всю ніч. З перевагою в один м'яч россонері буде дуже важко розраховувати на підсумковий успіх у Неаполі.