Головний арбітр: Раде Обренович (Словенія)
Асистенти: Юре Прапротник (Словенія), Grega Kordež (Словенія)
"Антверпен (Бельгія)" - "Шахтар (Донецьк, Україна)" 2:3
Голи: Муя, 3, Баліквіша, 33 - Сікан, 48, Ракіцький, 71, Сікан, 76
"Антверпен ": Бутез, Алдервейрелд, Кулібалі, Вейндал (Іленіхена, 83), Вермеєрен, Кейта (Юсуф, 83), Батейль, Еккеленкамп (Валенсія, 74), Муя (Ван Ден Бош, 88), Янссен, Баліквіша
"Шахтар ": Різник , Азарові, Конопля, Ракіцький, Матвієнко, Зубков, Степаненко, Судаков, Криськів, Назарина, Сікан (Швед, 87)
Тренер: Патрик ван Леувен
Попередження: Кейта, 12, Янссен, 37, Алдервейрелд, 90+1 - Конопля, 36, Ракіцький, 66, Сікан, 82
Нереалізований пенальті: Алдервейрелд, 90+7

{{widget:lineup:22720}}

Розуміючи необхідність брати очки в матчі з прямим конкурентом за місце під весняним єврокубковим сонцем, "Шахтар" зі стартових секунд дав зрозуміти, що не має наміру відсиджуватись в захисті. Степаненко майже одразу пробив з-за меж штрафного – удар був не те, що дуже, втім небезпечний, але Бутез котролював ситуацію і без серйозних проблем заволодів м’ячем.

Але не забиваєш ти – це роблять, точніше зробили господарі вже на 3-й хвилині. Здавалося б, досвідчений Ракицький перед штрафним в оточенні як своїх, так і чужих, схоже, відверто розгубився і дозволив в останній момент Вермеєрену обікрасти себе, останній, в свою чергу, відпасував праворуч на Муя, той, прибравши кількох гравців "Шахтаря" разом із Ракицьким, який в підкаті намагався виправити свою помилку, влучно пробив у дальній від Різника кут, 1:0. Ще чотири хвилини – і той самий Муя вже знову пробиває з-за меж штрафного – круглий пролітає у лічених сантиметрах над поперечиною. Отримавши перевагу, як в рахунку, так і психологічну, "Антверпен" позиційно намагався розхитати захист "Шахтаря", Янссен під час однієї з атак на 15-й хвилині влучає в каркас воріт, пробиваючи закрученим ударом з-за меж штрафного.

Ближче до 20-ї хвиини "Шахтареві" нарешті вдалося зачепитися за м’яч, одна за одною пішли спроби пробити захист господарів, 22-га хвилина – і бельгійці блокують два поспіль дуже небезпечних удари, спочатку Сікана, а потім Степаненка, а на 24-й "Шахтар" втрачає реальну можливість забити. Судаков подає кутовий зліва, Ракицький від ближньої штанги робить скидку на дальню на Матвієнка, але останній не влучив по м’ячу. 33-я хвилина – і вже Криськів, отримавши від Азарова пас на лівому фланзі, не зумів пробити воротаря.

І одразу за хвилину "Шахтар" пропускає вдруге. Злий жарт зіграли відчайдушні спроби "гірників" врятувати ситуацію, кидаючи в атаку великі сили. А господарі розіграли швидку атаку, Вермеєрен, автор першого асисту, розрізною передачею виводить сам на сам із Різником Баліквішу, голкіпер відчайдушно вискочив на перехоплення м’яча, чим тільки зробив собі ведмежу послугу – суперник без зайвих проблем, маючи більш, ніж достатньо простору, просто знущально перекинув круглого через голкіпера донеччан, 2:0. До кінця першого тайму "гірники" мали лише один більш менш небезпечний момент скоротити розрив у рахунку, але Сікан не зміг у штрафному приборкати м’яча після скидки від Коноплі.

Схоже, потрібні слова ван Леувен для своїх підопічних таки знайшов у перерві. 48-а хвилина – Судаков влучає у стійку після удару здалеку. Але атака продовжилася, Азаров віддав на лівий фланг на Назарину, той пробив у голкіпера, від якого м’яч влучив у поперечину, після чого відскочив на голову Сікану, який відчув момент і відправив круглого у сітку воріт, 2:1. Ще за сім хвилин вже Кулібалі блокує удар Коноплі. А ще за дві суперник обмінялися гострими атаками. Спочатку Назарина з вигідної позиції не влучив у площину, а потім Вермеєрен вирішив спробувати додати до двох асистів ще й гол (мабуть, розмір майбутніх преміальних не влаштував), але м’яч після його удару метрів с 15-ти намертво зафіксував Різник.

"Шахтар" відверто додав у другому таймі, єдиним питанням в цей момент було – чи витримають "гірники" таким темп і – найголовніше – чи зможуть виправити цифри на табло. З останнім вийшло в Ракицького на 70-й хвилині, який виправився за свою помилку в першому таймі і зі штрафного пробив у Баліквішу, рикошетом від якого м’яч відправився у ближній кут, 2:2. А ще за сім хвилин Бутез, незграбно вибігши з воріт і намагаючись зупинити м’яча біля лицьової лінії, подарував його Назарині, а той навісив круглого на Сікана, який вдотик відправив у порожні ворота, 3:2. Шокований "Антверпен" відчайдушно намагався врятувати, здавалося б, від початку безпроблемну для нього гру, але не менш відчайдушно бився за виїзну перемогу "Шахтар". І не можна не відзначити Різника, який спочатку врятував команду на 84-й хвилині після удару Алдервейрелда зі штрафного, а потім вже на 90-й, коли той самий Алдервейрелд, вигравши другий поверх, головою пробивав кіпера донеччан, але останній в падінні м’яч зафіксував.

Цілих шість хвилин додає арбітр до основного часу другого тайму, секундомір відліковує останню. І тут – ніби злий жарт, який готовий перекреслити всі зусилля "Шахтаря" в другому таймі. Невгамовний Алдервейрелд пробиває здалеку, і м’яч зрадницьки зустрічає руку Степаненка. Останній після свистка судді хапається за голову, адже розуміє – вердикт арбітра швидше справедливий, ніж інакше, VAR це підтверджує. Але небесні сили в цей вечір за "Шахтар" - Алдервейрелд пробиває поруч зі стійкою. Після чого лунає довгоочікуванний фінальний свисток.

2:3 – перемога "Шахтаря", в яку важко було повірити, дивлячись на розгублених гравців донецької команди в першому таймі, і віра в яку зростала з кожною наступною хвилиною тайму другого. Команда показала характер і вміння боротися до кінця. Як би це пафосно не лунало, показала силу духу, про що свідчить лише одна зроблена наставником заміна, і та наприкінці зустрічі. Ну і сам наставник, про можливу відставку якого останніми днями не говорив лише лінивий, за 15 хвилин перерви зумів з ніг на голову (в хорошому сенсі) перевернути свідомість своїх підопічних.

Але в той же час, доводиться констатувати: в технічному плані спостерігаємо загалом розбалансований механізм, дефіцит взаєморозуміння як між лініями, так і гравцями однієї позиції. Свідчення останнього – хаотичні дії Ракицького в оточенні своїх же партнерів, які призвели до першого голу. А в епізоді з другим, то думаю, що куди кращим для Різника було не зриватися з воріт, адже в партнерів по захисту, судячи з усього, був шанс випередити Муя і максимально ускладнити останньому як кут для удару, так і можливість якісного прострілу. Схоже, і нерви не витримали, і взаєморозуміння десь теж не вистачило. Чи вистачить ван Леувену часу, щоб на ходу це все максимально налагодити і щоб гра команди, особливо в захисті, перестала шкутильгати на обидві ноги? Думаю, що ті гравці, які до цього не до кінця розуміли як рівень Ліги чемпіонів, так і взагалі значення єврокубкових матчів для власної кар’єри, після антверпенського вечора мали отримати відповіді на всі запитання, а головне – усвідомити, до чого треба прагнути, якщо хочеш чогось суттєвого в великому футболі досягнути, а не розчинитися по орендах. Якщо це вдалося, то є шанс, що ця перемога стане відправною точкою до реальних змін "Шахтаря" на краще. Будем сподіватися, а поки – ящик бельгійського шоколаду у студію.

Читай також: Ліга чемпіонів. "Антверпен" – "Шахтар" 2:0. Відео голів (оновлюється)