Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Сергій Ященко: "Це була гра до першого голу - добре, що забив Судаков"
Автор: Олег Семенченко

Збірна України в матчі відбору Євро-2024 перемогла Північну Македонію з рахунком 2:0. В кожному з таймів "синьо-жовті" забили по голу – точними ударами відзначились Судаков і Караваєв. Проаналізувати гру національної команди Footboom попросив легенду "Шахтаря", українського тренера Сергія Ященка.

"Якби македонці не зловживали..."

- Мені дуже сподобався початок поєдинку, перші 20 хвилин, які вселили оптимізм і дали надію на хороший результат, - зазначив Сергій Володимирович. – У збірної України в цей відрізок було все – і настрій, і ініціатива, і швидкість. На жаль, потім ми дозволили суперники переломити хід гри, те ж саме повторилось в другому таймі. Добре, що Трубін в декількох епізодах зіграв дуже класно, і що такий удар вийшов у Судакова. Македонцям після перерви нічого не залишалося, як тільки ризикувати. Яка різниця – 0:1 програвати, чи 0:2? От вони й отримали ці 0:2…

- Багато розмов перед матчем було щодо відсутності Циганкова і Ярмоленка. Цю проблему вдалося вирішити?

- Вихід Зубкова – не рівноцінна заміна Циганкова, якого все-таки не вистачало в поєдинку проти македонців. Ярмоленко, як показав хід подій, особливо в другому таймі, теж став би в нагоді збірній України. Головне, що наша команда не дозволила супернику проявити свої індивідуальні якості, адже майже всі футболісти збірної Північної Македонії досить сильні в роботі з м’ячем. Однак, зазначу, що при цьому вони очевидно переборщили в період з 37-ї до 39-ту хвилину, коли зловживали триманням м’яча замість того, щоб завершувати комбінації ударами – тоді б нам довелось би дуже скрутно…

"Дімітрієвскі - герой!"

- Кого б ви назвали гравцем матчу?

- Голкіпера македонців Дімітрієвскі, який рятував свою команду в здавалося би безнадійних ситуаціях. І другий пропущений гол абсолютно не вплине на мою думку. В цьому моменті воротар суперників діяв по ситуації, адже Караваєв міг віддати передачу, тому Дімітрієвскі й вийшов з воріт. Однак, Караваєв вирішив пробити, і м’яч по слизькій від дощу траві набрав шалену швидкість. Так вийшло, що всі македонці побігли рятувати ситуацію і пропустили контрвипад українців. Тому звинувачувати їхнього голкіпера не варто. Єдине, що я б додав – те, що й Трубіна треба відзначити.

Читай також: Відбір до Євро-2024. Україна – Північна Македонія 2:0. Відеоогляд матчу

Читай також: Руслан Маліновський пропустить матч проти Мальти

- Що можете сказати про якість гри збірної України, незважаючи на результат?

- Це був поєдинок до першого голу, і дуже добре, що його забила саме наша команда. Матч, думаю, сподобався вболівальникам, бо в ньому було все – інтрига, голи, динаміка. Однак, тривогу викликає значний індивідуальний брак українців. Не знаю, що на це вплинуло – якість газону, чи втома… Не дуже радує й той факт, що збірна України не контролює гру в належній мірі. Потрібно хоча б 70 відсотків часу тримати ситуацію під контролем, але наша команда зробити цього не може, тому й трапляються досить валідольні відрізки… Звичайно, це командна перемога, тому й виділити когось важко. Як кажуть, гра забувається, а результат залишається.

"Мудрик грає в юнацький футбол"

- Перша заміна була дуже важливою і на поле вийшов Маліновський. Як оціните цей тренерський хід?

- Малиновський, як і Мудрик, - це футболісти, які не вміють захищатися. Відповідно, треба дивитися, які задачі вийшов вирішувати Руслан. На мою думку, було помітно, що Малиновський залишився незадоволений тим, що його не поставили в "старт". Можливо, тому він і вийшов без хорошого настрою на гру.

- Замінити довелося й Мудрика, який по ходу гри отримав ушкодження. Його можлива неучасть у матчі з Мальтою – значний мінус для нашої команди?

- Звичайно, хоча я сподіваюся, що з Михайлом все в порядку. Хочу зазначити, що Мудрик поки що продовжує грати в юнацький футбол – йому хочеться всіх обвести, від всіх втікти… Коли він подорослішає в ігровому плані, то й зможе на повну розкрити всі свої, безумовно, чудові таланти.

"Втрата очок стане катастрофою"

- Чого варто чекати від наступного матчу відбору Євро-2024 – проти Мальти?

- Мальту не можна недооцінювати – зараз всі європейські команди можуть створити неприємності, з усіма працюють спеціалісти, які добре розбираються у сучасному футболі. Однак, не слід забувати, що мальтійці все одно – не рівня збірній Україні. Не думаю, що Сергій Ребров зробить значні зміни у складі, хіба що, корективи можуть зробити травми та пошкодження.

Зрозуміло, що в цій ситуації втрата очок стане для "синьо-жовтих" катастрофою. Хвилюватися варто через те, що, як правило, другий матч в спареному циклі завжди виходить у збірної України гірше, ніж перший. Непросто й сказати, чому… Чи то наші гравці після перемог стають занадто самовпевненими, чи то відновитися не встигають. Сподіваюся, що Сергій Ребров зуміє-таки донести до підлеглих все, що важливо. Побачимо…                 

Поделитесь:
Мапа сайту Повна версія Оновити