Асистенти: Деннис Расмуссен (Данія), Штеффен Брамсен (Данія)
Голи: П.Мбонг, 12 - Камензули, 38 (авт.), Довбик, 43 (пен.), Мудрик, 85
Мальта: Бонелло, Н.Мускат (Крістенсен, 69), С.Борг, Пепе, Янкам (Пізані, 86), Гилломье, Камензули, Ж.Борг, Нвоко (Сатаріано, 68), Д.Мбонг (Аттард, 79), П.Мбонг (Монтебелло, 86)
Україна: Трубін, Забарний, Матвієнко (Сваток, 46), Миколенко, Мудрик, Судаков (Назарина, 67), Сидорчук, Караваєв (Зубков, 76), Зінченко (Піхальонок, 87), Довбик, Ванат (Конопля, 67)
Тренер: Сергей Ребров
Попередження: Пізані, 90+3 - Матвієнко, 31, Зубков, 90+3

{{widget:lineup:22879}}

Мальтійці, не дивлячись на те, що статус мали явно не фаворита зустрічі, з перших секунд на правах господарів поля спробували огризнутися. Спочатку на першій хвилині Мбонг спробував пробити здалеку, але його удар було заблоковано, а за чотири хвилини той самий Мбонг прострілив зправа, втім цей простріл було перехоплено. А так в цілому українці повністю контролювали центр поля, почувалися себе як вдома (тим більш, трибуни постійно скандували українські гасла), гол здавався справою часу.

Тай і вийшло, рахунок було відкрито на 12-й хвилині, тільки всупереч усім очікуванням це зробили господарі. Згаданий вище Мбонг опинився між Забарним та Матвієнком, обох перетасував як карти, після чого втік на побачення з Трубіним. Мальтійця майже наздогнали, втім той пробив майже з лінії штрафного, а український голкіпер пропустив під собою здавалося б не дуже складний удар 1:0.

На рівному місці збірна України ускладнила собі життя, адже ситуація для господарів складалася - найкраще немає куди, хоч бери та всією командою будуй "автобус". Що вони, фактично, й зробили, ускладнивши те саме життя українцям, яким кров з носу потрібно було забивати і перемагати. Втім, захист мальтійців грав примітивно, але ефективно, без особливих складношів впоравшись як з пасом Мудрика, так і спробою проходу від Судакова, Довбику на 25-й хвилині взагалі не дали зробити прицільного удару, вийшло набагато вище воріт.

Але вже після тридцятої хвилини синьо-жовті перейшли на підвищену передачу, підопічних Сергія Реброва раз за разом змушував помилятися захист мальтійців. І якщо на 36-й хвилині Бонелло зумів потягнути удар Мудрика в дальній кут, то за дві хвилини українці відновили рівновагу. Камензулі намагався перервати простріл Судакова з лівого флангу, але зробив це дуже незграбно, в підсумку ставши автором автоголу, 1:1. Українці продовжують тиснути, продовжують змушувати помилятися захист господарів, і за чотири хвилини Мудрик в боротьбі з Мбонгом опиняється на газоні в штрафному. Вирок рефері читко реалізував Довбик – Бонелло вгадав напрямок польоту м’яча, але пропустив під собою, 1:2. Арбітр додав до основного часу другого тайму цілих шість хвилин, втім команди навіть не думали тягнути час до перерви. Спочатку хрестовина рятує ворота Трубіна після удару з-за меж штрафного Гіомьє, за дві хвилини вже Довбик вискочив сам на сам з Бонелло, останній перехопив у підкаті м’яча і виніс його в поле, де сферу підхопив Мудрик і в стилі Караваєва відправив у фактично порожні ворота, втім голкіпер зумів витягнути круглого.

Початок другого тайму в певній мірі став продовженням кінцівки першого. Спочатку Мбонг з лінії штрафного пробиває в руки Трубіну, а за дві хвилини вже Сидорчук з-за меж штрафного пробиває над поперечиною. Господарі не думали окопуватися в захисті, а шукали своє щастя біля чужих воріт. І могли знайти його на 61-й хвилині, але удар з розвороту перед штрафним Нвоко у стрибку парирував Трубін. В цілому ж, українці ситуацію контролювали, але для більш менш спокійного життя треба було забивати голи. Це ледь не зробив Мудрик на 70-й хвилині, перехопивши м’яч на лівому фланзі атаки і пробивши здалеку в протилежний кут, але Бонелло парирував цей удар. Намагаючись освіжити гру, Ребров випускає Коноплю та Назарину замість, відповідно, Ваната та Судакова, але з реальним загостренням з боку збірної України не складалося. Мальтійці, навпаки, на 75-й хвилині мали ще один шанс засмутити синьо-жовтих, але Джозеф, намагаючись здалеку закинути Трубіну за комірець, перекинув і голкіпера, і ворота.

І все ж таки українці таки змусили вболівальників і тренерський штаб видихнути. Мудрик на 85-й хвилині, протягнувши м’яч лівим флангом, трохи змістився в центр і гарматним пострілом поклав круглого у дальній від голкіпера кут, 1:3, поставивши, фактично, фінальну крапку в цій грі. Чотири доданих арбітром в другому таймі хвилини нічого кардинально не змінили, якщо не рахувати момент Коноплі, якому збільшити рахунок не дозволив лиш сейв воротаря.

1:3, збірна України здобуває перемогу над безнадійним аутсайдером групи, виконавши тим самим обов’язкову програму. Але, в той же час, назвати цю перемогу переконливою  важкувато. Пропустили першими, в ситуації, де, здавалося б, немає жодних підстав для турбот. Тим не менш, проблема концентрації в захисті залишається, і це показала не лише збірна Мальти. Якщо згадати минулу гру проти Північної Македонії, то номінальні гості того матчу мали не одну можливість добряче зіпсувати настрій українській команді, просто тоді кураж піймав Трубін, гра з Мальтою для Анатолія виявилася не настільки яскравою. Безумовно плюс для збірної України те, що команда не попливла після того, як пропустила першою, до того ж пропустила швидко. Але, в той же час, не можна було не помітити певну розгубленість в діях українських футболістів, і невідомо, чи встигли би синьо-жовті перебудуватися, якби це була не Мальта, а більш досвідчена і біль висока за класом команда, адже відсутність плану Б на випадок подібного форс-мажору читалася на очах. Характер, бійцівські якості, які прививає своїм підопічним Сергій Ребров, безумовно, компенсували певним чином цю відсутність, але в цей раз, як то кажуть, пронесло, інший випадок може виявитится не настільки щасливим. Тренерський штаб, поза сумнівом, зробить необхідні висновки, а поки що ще раз поздоровимо збірну України з життєвонеобхідною перемогою. Ну і збірну Англії за чудовий подарунок у вигляді перемоги над Італією, що в сумі з мальтійським успіхом дарує нам дуже непогані турнірні позиції перед вирішальною грою з тими самими італійцями, яка відбудеться 20 листопада у німецькому Леверкузені.

Читай також: Відбір до Євро-2024. Мальта – Україна 1:2. Відео голів (оновлюється)