Дебюти Сергія Реброва: як складались перші матчі в турнірах для головного тренера збірної України
Автор: Дмитро Малянов

Збірна України дебютує на Євро-2024 поєдинком проти Румунії. Якщо для нашої національної команди це Євро вже четверте в історії, то у кар'єрі головного наставника команди Сергія Реброва цей матч стане дебютним на такому великому турнірі у якості тренера.

Footboom пропонує згадати, як складались перші матчі Реброва в інших турнірах з командами, які очолював.

"Динамо"

Наприкінці вересня 2012 року Ребров став асистентом нового головного тренера київського "Динамо" - Олега Блохіна - вже в основній команді. Через деякий час, після звільнення Блохіна став виконувачем обов'язків головного тренера. 15 травня 2014 року виграв із командою Кубок України, і 18 травня був офіційно призначений головним тренером "Динамо".

Всього у київській команді пропрацював до середини 2017-го року, й здобув 5 трофеїв:

Голи: Андрій Ярмоленко, Браун Ідейє

Програючи після першого тайму з рахунком 0:1, в заключні хвилини команда Сергія Реброва змогла зробити не просто камбек, а й вирвати перемогу, забивши свої голи на 83 та 85 хвилинах.

Кубок України

7 травня 2014 року, півфінал

"Динамо" - "Чорноморець" 4:0

Голи: Денис Гармаш (дубль), Андрій Ярмоленко, Д'ємерсі Мбокані

Впевнена перемога у півфіналі Кубка України над одеським "Чорноморцем", вивела київський клуб до фіналу, де з рахунком 2:1 вони святкували перемогу над донецьким "Шахтарем" - 2:1. Й, що цікаво, знов один з голів на свій рахунок у "дебютному" матчі Реброва забив Андрій Ярмоленко.

Суперкубок України

22 липня 2014 року

"Шахтар" - "Динамо" 2:0

Суперкубок для Реброва склався не так позитивно, як інші турніри. Донецький "Шахтар" забив двічі і не пропустив.

Груповий етап, Ліга Європи

18 вересня 2014 року, 1-й тур

"Ріу Аве" - "Динамо" 0:3

Голи: Андрій Ярмоленко, Юнес Беланда, Артем Кравець

Ще один "дебют" перепав на гол Андрія Ярмоленка. Відбувся він у Лізі Європи сезону 2014-2015. Тоді команда Сергія Реброва без проблем обіграла португальський "Ріу Аве" на його полі.

Груповий етап, Ліга чемпіонів

16 вересня 2015 року, 1-й тур

"Динамо" - "Порту" 2:2

Голи: Олег Гусєв, Віталій Буяльський

Й знов португальці, й знов дебютний матч у турнірі для Реброва. Правда, у головному турнірі Європи він склався не так позитивно, як у Лізі Європи. Його команда зіграла у нічию в Києві проти лідера чемпіонату Португалії, причому врятувати бал вдалось лише за декілька хвилин до фіналу гри.

"Аль-Ахлі"

21 червня 2017 року Ребров очолив тренерський штаб клубу з Саудівської Аравії "Аль-Ахлі" (Джидда). За підсумками сезону роботи, привів клуб до срібних медалей чемпіонату Саудівської Аравії та вивів команду до плей-офф азіатської Ліги чемпіонів.

Саудівська Про-ліга

11 серпня 2017 року, 1-й тур

"Аль-Іттфак" - "Аль-Ахлі" 2:1

Голи: Аль-Сомах

Хоч команда Реброва й змогла забити першою у його дебютному матчу в Саудівській Аравії, але цього виявилось замало. Супернику вдалось доволі швидко відігратись, а згодом й здобути перемогу. Другий "невдалий" дебют.

Ліга чемпіонів АФК

22 серпня 2017 року, 1/4 фіналу

"Персеполіс" - "Аль-Ахлі" 2:2

Голи: Аль-Сомах, Леонардо

Вже інша Ліга чемпіонів, але дебют вийшов аналогічним європейському - нічия з рахунком 2:2. Правда, цього разу вже команда Реброва була ближчою до перемоги, й навіть вела у рахунку у два м'ячі, але 71 та 86 хвилини стали для команди провальними, й у підсумку залишили їх без перемоги.

Читай також: Сергій Ребров: "Ми розуміємо один одного набагато краще, ніж на початку"

Кубок Короля Саудівської Аравії

6 січня 2018 року, 1 коло

"Аль-Шола" - "Аль-Ахлі" 0:2

Голи: Аль-Мувашар, Фетфатзіліс

Два голи у перші 25 хвилин дозволили команді Реброва довести гру до впевненої перемоги.

"Ференцварош"

22 серпня 2018 року став головним тренером угорського "Ференцвароша", з яким у сезоні 2018/19 виграв чемпіонство, що стало ювілейним тридцятим в історії та дало змогу клубу розмістити над емблемою третю зірку. У сезоні 2019/20 Ребров повторно привів "Ференцварош" до чемпіонства, ставши першим тренером-легіонером угорської першості, якому вдалося двічі стати чемпіоном. Також, пройшовши чотири раунди кваліфікації, команда вперше за 25 років потрапила до групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА.

4 червня 2021 року керівництво "Ференцвароша" оголосило про відхід Реброва з посади головного тренера клубу

Всього ж разом з командою він здобув три чемпіонства, а ось у Кубку країни успіху досягнути не вдалось.

Чемпіонат Угорщини

25 серпня 2018 року, 6-й тур

"Мезьокьоведеш" - "Ференцварош"0:1

Голи: Бьоде

Перша гра в Угорщини чимось нагадала дебют Сергія Реброва на чолі київського "Динамо", адже перемогу вдалось здобути у заключні хвилини матчу, а точніше на 90-1-й хвилині після влучного удару Бьоде.

Кубок Угорщини

22 вересня 2018 року, 1 коло

"Сегеді" - "Ференцварош" 0:2

Голи: Леандро, Фіннбогасон

У Кубку команда проблем не мала, й доволі впевнено переграла представника нижчого дивізіону - "Сегеді". У кожному з таймів "Ференцварош" забив по голу.

Кваліфікація, Ліга чемпіонів

10 липня 2019 року, перший плей-оф

"Ференцварош" - "Лудогорець" 2:1

Голи: Нгуен, Олександр Зубков

Перша гра Сергія Реброва у кваліфікації Ліги чемпіонів склалась успішно, й ногу до цього приклав один з гравців, які отримали виклик на Євро-2024 - Олександр Зубков. Саме після його влучного пострілу на 65-й хвилині було встановлено підсумковий рахунок.

Кваліфікація, Ліга Європи

22 серпня 2019 року, плей-оф раунд

"Судува" - "Ференцварош" 0:0

У першому матчі кваліфікації Ліги Європи гра була завершена нульовою нічиєю, хоч й до перемоги були ближчими саме хлопці Реброва.

Груповий етап, Ліги Європи

19 вересня 2019 року, 1-й тур

"Еспаньол" - "Ференцварош" 1:1

Голи: Лопес (автогол)

Дебют в Лізі Європи для Реброва складався доволі непогано, хоч й дуже важко. Протистояти іспанцям, особливо на їх полі завжди максимально важко, але доволі швидкий автогол допоміг угорцям відчути себе більш комфортно. На жаль, втримати переможний рахунок до кінця не вдалось - наполегливість господарів зіграла свою роль, й у підсумку була зафіксована нічия - 1:1. Що цікаво, черговий "європейський" дебют на великій сцені, й знову нічия - вже третя. Нагадаємо, що дебютний матч з іншою командою, "Динамо", у Реброва у Лізі Європи завершився перемогою з рахунком 3:0.

20 жовтня 2020 року, 1-й тур

"Барселона" - "Ференцварош" 5:1

Голи: Ігор Харатін

Команда Сергія Реброва не просто повернулась до Ліги чемпіонів через 25 років, а й стартувала у доволі важкій групі саме проти "Барселони". Перший матч для Реброва разом з угорцями у Лізі чемпіонів вийшов максимально провальним, й на 5 голів у відповідь вдалось забити лише один. Й, що цікаво, він на рахунку українця Ігоря Харатіна. Окремо відзначимо, що в тому сезоні Ребров також протистояв у групі Ліги чемпіонів своїй колишній команді - "Динамо".

"Аль-Айн"

7 червня 2021 року очолив клуб з Об'єднаних Арабських Еміратів "Аль-Айн". У сезоні 2021/22 зумів виграти чемпіонат і Кубок ліги ОАЕ. 27 травня 2023 року "Аль-Айн" офіційно повідомив, що Ребров залишає свою посаду - його контракт діяв до кінця сезону.

Про Ліга ОАЕ

20 серпня 2021 року, 1-й тур

"Хор-Факкан" - "Аль-Айн" 1:3

Голи: Лаба (дубль), Коуадіо

Перший матч на чолі "Аль-Айну" для Реброва склався дуже позитивно, його команда не мала особливо проблем проти "Хаур-Факкана". Правда, знову ж таки переможні голи прийшли після 70 хвилин матчу. Як бачимо, це десь вже тенденція у Сергія Реброва - здобувати перемоги у заключній чверті матчу в "дебютних" поєдинках.

Кубок ОАЕ

15 жовтня 2021 року, 1 коло

"Аль-Айн" - "Еміратес" 2:0

Голи: Гуанка, Рахімі

Й знову у дебютному матчі в турнірі перемогу дарують Реброву голи у заключні 25 хвилин матчу.

Кубок Глави ОАЕ

8 грудня 2022 року, 1 коло

"Аль-Айн" - "Діба-Фуджайр" 4:0

Голи: Лаба, Канедо, Ерік (дубль)

Перемога з великим рахунком була здобута у першій грі Кубка Глави ОАЕ, але, що цікаво - три голи з чотирьох були забиті після 84 хвилини матчу.

Суперкубок ОАЕ

25 лютого 2023 року

"Аль-Айн" - "Шарджа" 0:1

Суперкубок - не турнір Сергія Реброва. Саме в ньому частіше всього його команди поступались суперникам. Так відбулось у дуелі проти "Шарджа" у Суперкубку ОАЕ, й, що найприкріше, поразка відбулась після автоголу одного з головних бомбардирів клубу - Лаби.

Україна

7 червня 2023 року очолив збірну України, з якою зміг кваліфікуватись на Євро-2024. Національна команда після групового етапу потрапила до стадії плей-оф, де вже й здобувала своє місце на головній події 2024-го року.

Перший матч на чолі національної збірної

12 червня 2023 року, Товариська гра

Німеччина - Україна 3:3

Голи: Циганков (дубль), Рюдігер (автогол)

Дебют Сергія Реброва перепав на товариську гру проти збірної Німеччини, яка видалась дуже яскравою на голи, порадувала фанатів якісною грою та емоціями. На жаль, втримати переможний рахунок (3:1) до кінця не вдалось, й в заключні хвилини німці вирвали нічию.

Відбір Євро-2024

16 червня 2023 року, 1-й тур

Північна Македонія - Україна 2:3

Голи: Ілля Забарний, Юхим Конопля, Віктор Циганков

Перший офіційний матч Сергій Реброва склався не менш емоційно, аніж товариський. Українці пропустили двічі у першому таймі, але у другому команді вдалось зібратись й зробити результат. Й, знову ж таки, переможний гол було забито вже у заключній четверті матчу.