"Українці продавали себе на полі, а не грали", - румунські ЗМІ – про матч з Україною
Автор: FootBoom

Румунські журналісти захоплюються грою національної команди. Пишуть про те, що ця збірна написала нову історію на турнірі. Місцеві ЗМІ порівнюють Україну зі збірною Колумбії, яка колись грала з Румунією на чемпіонаті світу та також мала у складі багато зіркових гравців, але не виправдала очікувань. Журналісти визнають, що Україна має хороших футболістів, але в матчі з Румунією вони швидше намагалися продати себе кожен окремо, ніж діяли, як одна команда.

Gazeta Sporturilor

"Галактична Румунія заслужила своє місце в історії! Найяскравіша перемога трьохколірних на чемпіонатах Європи", - журналіст видання Gazeta Sporturilor засипав компліментами румунську збірну, але також закликав усіх не забувати про те, що на даний момент Румунія не гарантувала собі навіть вихід у плей-оф, бо попереду ще два складні матчі.

- Важливо, що Румунія заявила про себе і знову опинилася на фінальному турнірі, чи то Євро, чи чемпіонату світу. Зрештою, це те, заради чого ми всі живемо, особливо, якщо ви великий любитель футболу. І це був не просто звичайний футбольний матч.

Інтенсивність, підготовка, спілкування з друзями, атмосфера, перебування на стадіоні... Це безцінно! Важливіше за будь-яке румунське дербі, важливіше за будь-який матч за чемпіонський титул, важливіше за симпатії всередині країни, важливіше за все. Гімн, заспіваний десятками тисяч сердець, торкається вашої душі, ви відчуваєте, що можете згорнути гори. Безліч образів радості та емоцій, як кажуть футболісти, складно описати словами. Бажаю кожному з вас пережити такий досвід у будь-який час!

Наші вклали багато душі, що підштовхуються ззаду фантастичною підтримкою. У багатьох моментах складалося враження, що наші футболісти грають у Бухаресті! І думка летить до матчу з Колумбією 30-річної давності. Для тих, хто бачив цю казкову гру. Україна, як тоді Колумбія, має купу футболістів із зоряним статусом. Румунія, як і тоді, має душу, успіх і бажання більше, ніж у суперника. Не імена грають у футбол, а люди.

Хвалений воротар "Реала" постійно помилявся. Недаремно Куртуа витіснив його з основи у фіналі Ліги чемпіонів. Саме Лунін привіз перший гол у ворота України. Друга половина гри вийшла ще кращою. Україна – майстер камбеків, саме так вона потрапила на Євро після того, як програвала Боснії та Ісландії. Та команда, котра повертається на поле бою. Судаков був дратівливо гарний. Але й егоїстичний. Йому надто хотілося виділитися. Мудрик – суперталант, але йому начхати на партнерів! Багато яскравих особистостей, але немає команди. Кожен українець наче продавав себе, намагаючись виділитися. Це призвело ще до двох голів у їхні ворота. Щонайменше ще один результативний удар на рахунку Луніна, який у цей день ловив метеликів.

Румунія впоралася з дуже складним завданням у матчі проти України. Наша збірна не просто змогла виграти, а розгромила суперника з рахунком 3:0 і здобула вражаючу перемогу в історії виступів на фінальних турнірах. Ми виклали українцям справжній футбольний урок і починаємо мріяти про кампанію, що запам'ятовується, в Німеччині! Станчу, Марін та Дрегуш допомогли нам здобути історичну перемогу! Усі наші футболісти були героями ще до початку турніру, але дуже важливим є те, що вони героями і залишилися!

Читай також: Ніколае Станчу: "Це найкращий гол у кар'єрі"

ProSport

"Гра, про яку потрібно розповідати зі сльозами на очах!", - журналіст сайту ProSport вважає, що збірна Румунії стала головною сенсацією на чемпіонаті Європи, але це лише початок шляху для команди Йорданеску.

- Ми переживаємо щось фантастичне і маємо відкрити свою душу, щоб сприйняти все. Відкрийте очі, потім протріть повіки. А потім починайте плакати від щастя, ми маємо привід! Це найкрасивіша версія збірної за останні десятиліття! І ні, це не перебільшення! Просто уявіть, що ми ведемо з рахунком 3:0 над збірною України, чвертьфіналістом минулого чемпіонату Європи. І при цьому ми можемо навіть сказати, що могли вигравати більше. Хіба це не фантастика?

Навіть коли наші гравці помилялися і змушені були відступати до свого штрафного майданчика, ми відчували, що не зламаємось. Ми вижили у матчі з сильнішим суперником. Таке відчуття, що кожного разу, коли "триколірні" помилялися, звідкись приходили двоє інших гравців та допомагали партнеру по команді виправити ситуацію! Команда сталевого покоління – ось якою насправді є збірна Еді Йорданеску на ЄВРО-2024!

На "Альянці Арені" після закінчення матчу знову звучить гімн Румунії. Як історія наш дебют на ЄВРО-2024 починається з гімну перед початком матчу, а потім звучить після ефектної перемоги. Незалежно від того, як завершиться цей турнір для Румунії, наші футболісти вже дали привід для гордості. Блаженні ті, хто має дітей і онуків, яким можна буде розповідати ці історії! Покоління стальних людей, підготовлене Еді Йорданеску, — це обличчя країни, за якою ми надто довго сумували, болісно довго сумували.

Click!

"Румунія блиснула у своєму дебютному матчі на чемпіонаті Європи. Це був справжній футбольний урок для України", – журналіст сайту Click! вважає, що команда Сергія Реброва недооцінила румунську збірну, тому виявилася не готовою до того, що відбувалося на полі.

- Румунія впевнено дебютувала у першому турі групового раунду ЄВРО-2024, де проявила себе з найкращого боку у матчі проти України у понеділок у Мюнхені. На заповненій "Альянц Арені", де понад 30 тисяч румунів зібралися підтримати футболістів Румунії, "триколірні" зуміли подати українцям урок футболу, вигравши з рахунком 3:0.

Темп був захоплюючим із перших хвилин гри: обидві команди швидко дали зрозуміти, що не відступлять і жодна з них не здасться надто легко. Нерідко різниця у вартості між командами була взагалі не видно - футболісти України вчетверо вищі за вартістю складу, ніж збірна Румунії, але наша країна успішно справлялася з "натиском" суперників.

Першого удару по воротах нашої збірної завдав Флоринель Коман, який на 7-й хвилині відправив м'яч прямо до рук Андрія Луніна, не доставивши йому проблем. Перший тайм пройшов сумбурно, Румунія кілька разів "намацувала" ворота. Перший гол, який мав вирішальне значення, був забитий після удару Станчу, який "нокаутував" воротаря "Реала" та збірної України. Через 10 хвилин той же Станчу був за крок від того, щоб знову доставити проблеми супернику Румунії, після подачі кутового, але вчасно втрутився Лунін. Фактично Станчу забив за збірну 15 голів, вісім із них в офіційних матчах, ставши другим капітаном, який забив на ЄВРО, після іспанця Альваро Морати.

Другий тайм знову розпочався з помилки Луніна, який пропустив другий гол від Румунії. "Триколірні" не дали українцям багато часу на те, щоб прийти до тями, всього через чотири хвилини Румунія забила знову, цього разу завдяки Денису Дрегушу. З появою на полі Яніса Хаджі замість Денніса Мана Румунія продовжувала "творити" в центрі поля, навіть якщо це не відбивалося на табло. Україна так і не змогла нічого запропонувати нашій збірній. Румунія має пройти ще два "стрибки": 22 червня, коли вона зустрінеться з Бельгією, в Кельні, і 26 червня, коли вона зустрінеться зі Словаччиною, у Франкфурті. Наша країна бере участь у фінальному турнірі чемпіонату Європи вшосте після турнірів, що розігрувалися у 1984, 1996, 2000, 2008 та 2016 роках, а найкращого результату було досягнуто у 2000 році, коли Румунія навіть дійшла до чвертьфіналу змагань.