Головний арбітр: Славко Вінчіч (Словенія)
Асистенти: Томаш Кланчнік (Словенія), Андраж Ковачіч (Словенія)
Іспанія: Сімон, Карвахаль, Ле Норман, Лапорт, Кукурелья, Родрі, Фабіан Руїс (Меріно, 90+4), Педрі (Баена, 71), Ямал (Ферран, 71), Вільямс (Айосе Перес, 78), Мората (Оярсабаль, 78)
Тренер: Луїс де ла Фуенте
Італія: Доннарумма, Ді Лоренцо, Бастоні, Калафіорі, Дімарко, Барелла, Жоржиньйо (Крістанте, 46), Фраттезі (Камб'ясо, 46), К'єза (Дзакканьї, 64), Пеллегріні (Распадорі, 82), Скамакка (Ретегі, 64)
Тренер: Лучано Спаллетті
Попередження: Родрі, 45+2, Ле Норман, 69, Карвахаль, 90+5 - Доннарумма, 15, Крістанте, 46

Напередодні гри італійці всіляко намагалися збити суперника з пантелику, вигадуючи різноманітні казочки про зміну ігрової схеми і про те, що досконало вивчили свого суперника, знають його слабкі місця і будуть на них тиснути. Вчити може й вчили, але склалося враження, що щось не те, що було насправді потрібно, та й ігрову схему у порівнянні з першими матчем на Євро-2024 Лучано Спалетті зрештою не змінював. А ось іспанці дійсно добре підготувалися до поєдинку за 1-е місце в групі В – "Фурія роха" протягом поєдинку мала тотальну перевагу над "Адзуррі", так неначе грала не проти діючого чемпіона Європи, а проти умовної Мальти. Настільки значною була перевага команда Луїса де ла Фуенте. І нехай рахунок 1:0 з автоголом центрбека збірної Італії нікого не вводить в оману, ця гра, говорячи образно, була як та вулиця з одностороннім рухом.

{{widget:lineup:26059}}

За те, що у підсумку гра завершилася мінімальною поразкою, італійці мають щиро дякувати своєму воротареві Джанлуїджі Доннаруммі, котрий здійснив низку дійсно крутезних сейвів, кілька разів витягнувши за великим рахунком "мертві м’ячі". При цьому перший стовідсотковий момент "Фурія роха" мала вже на 2-й хвилині – Ніко Вільямс, який за підсумками поєдинку буде визнаний MVP зустрічі, вперше накрутив хребта досвідченому Ді Лоренцо і виконав подачу у воротарський майданчик, звідки абсолютно ніким не прикритий Педрі завдав удару головою – Доннарума витягнув з-під поперечки.

Ніко Вільямс зліва і Ламін Ямал праворуч постійно обігрували своїх опонентів один в один, загострювали, зміщувалися ближче до центру, відтягуючи за собою опікунів, створюючи перевагу на ввірених ділянках поля. При цьому хлопці не цуралися йти в пресинг одразу після втрати м’яча, максимально ускладнюючи супернику перехід з оборони в атаку. Втім, в пресингу і швидкому відборі м’яча відзначилися ледь не всі польові гравці команди Луїса де ла Фуенте (окрім, звісно, Унаї Сімона). Висока лінія оборони, постійний пресинг, чудовий командний рух і пошук нестандартних, доволі креативних рішень – те, що зрештою забезпечувало іспанцям тотальну перевагу. Не вистачало головного – забитих м’ячів.

Другий вбивчий гольовий момент "Фурія" мала на 10-й хвилині, коли після подачі від Морати з лівого флангу дальню штангу ударом головою замикав лівий вінгер Ніко Вільямс, котрий пошив у дурні обох центрбеків, чудово вклинившись між ними на цю подачу, що стало для захисників повною несподіванкою, але забити Вільямсу, схоже, не судилося. В 2-му таймі вінгер "Атлетіка" в 100500 раз обіграє Ді Лоренцо і "плюне" обвідним ударом в дальній кут по діагоналі, але на виручку голкіперу "Скуадри Адзурри" прийде поперечина.

Десь в середині 1-го тайму збірна Іспанії взяла невеличкий перепочинок, чим одразу спробували скористатися італійці. За рахунок того, що гравці команди Луїса де ла Фуенте надалі тримали максимальну високу лінію оборони, на її власній половині поля були вільні зони, в які намагалися увірватися підопічні Лучано Спалетті. Кілька разів вони зрештою вибігали у доволі перспективні контратаки, однак ні до чого аж надто цікавого вони не призвели. Після нетривалої перерви іспанці створили кілька нових моментів, але ні Мораті (фактично вихід сам на сам, але все ж у супроводі захисника), ні Фабіану (класний дальній удар, з яким блискуче впорався воротар), ні Родрі (просто розкішна атака з передачею від Дані Карвахаля під удар) не змогли відкрити рахунок. В перших двох моментах блискуче зіграв Доннарума, а ось удар від Родрі заблокував Бастоні.

За підсумками першого тайму Іспанія в рази переважала Італію у всьому окрім кількості забитих м’ячів. Очікувалося, що Лучано Спалетті обов’язково проведе заміни у перерві, і зрештою це сталося – Крістанте та Камб’ясо змінили Жоржиньйо та Фраттезі. Причому це були заміни, орієнтовані на посилення оборони. Ні про яке перехоплення ініціативи і перебудову гри під атаку мова не йшла. Вихід Крістанте – заміна по позиції, а Андреа Камб’ясо вийшов допомагати Ді Лоренцо стримувати нестримного Вільямса.

На старті другого тайму стовідсотковий гольовий момент знову мав Педрі. Причому знову передача до нього прийшла з лівого флангу. Вільямс підключив Кукурелью (ще один супергерой цієї перемоги), Марк прострілив, а Педрі в дотик зряче пробивав у протихід воротареві, але трохи схибив. За хвилину хавбек "Барселони" неначе від злості і з максимальним бажанням забити класно пробив здалеку, але знову не зміг переграти Доннарумму. А ще за хвилину рахунок нарешті було відкрито. Вільямс вчергове отримав передачу на своєму фланзі, виконав подачу на ближню штангу, куди саме вискочив Мората – легенький дотик до голови Альваро, який все ж не зумів як слід пробити, але цей дотик, схоже, дещо збив з пантелику Доннарумму, котрий рефлекторно зреагував, однак відбив м’яча точно в ногу Ріккардо Калафіорі, від якої інноваційний "Fussballliebe" (модель м’яча Євро-2024 від Adidas) перетнув лінію воріт.

П’ятий автогол на цьому чемпіонаті Європи! І це ще автогол Фабіана Шера з якогось дива записали як гол Скотта Мактомінея. Подейкують, президент "Челсі" Тодд Болі вже дав завдання клубному менеджменту готувати трансфер найкращого наразі бомбардира Євро-2024.

Іспанці після голу певний час тримали шалений темп і нещадно пресингували, вбиваючи італійські атаки в самому зародку. Справді, команда Лучано Спалетті мала величезні проблеми в перехідній фазі і максимально швидко втрачала м’яч, або через неточність передач, або ж під дією іспанського високого пресинга. За кілька хвилин Мората та Ямал завдали небезпечних ударів здалеку, але з першим ударом впорався Доннарумма, а 16-річний Ламін був трошки неточним. І тільки на 66-й хвилині "Скуадра Адзурра" провела першу по-справжньому небезпечну атаку після, по суті, першої обрізки "Фурії". Крістанте пролетів флангом, вискочив на вільний простір, але з прострілом у Браяна зрештою не склалося. На випад італійців Іспанія відповіла згаданим вище ударом Ніко Вільямса в поперечину.

Згодом команда Луїса де ла Фуенте свідомо віддала м’яч супернику, вичікуючи на момент провести завершальну контратаку і подвоїти перевагу. При цьому контроль над грою від іспанців нікуди не подівся. Вже у компенсований час свіженький Айосе Перес мав дві чудові нагоди подвоїти перевагу "Червоної фурії", але програв обидві дуелі Джанлуїджі Доннаруммі, котрий на останній хвилині побіг у карний майданчик суперника рятувати команду ще й в атаці. Втім, те, що кількома годинами раніше вдалося сербам (відігралися на останніх секундах компенсованого часу) італійцям не вдалося.

1:0 – Іспанія в блискучому стилі підтверджує статус фаворита групи В, гарантуючи собі перше місце. Таким чином заключний поєдинок проти збірної Албанії стає пустою формальність. Не даремно ж Родрі на рівному місці заробив "гірчичник" і таким чином обнулився по карткам перед плей-оф. В наступній грі Луїс де ла Фуенте з вірогідністю 99,9% виставить резервний склад, надавши перепочинок основі. Збірна Італії у свою чергу зберігає високі шанси на вихід в плей-оф, але для цього "Скуадрі Адзуррі" потрібно не програти Хорватії в наступному матчі.