Швейцарія – Німеччина 1:1. Ледве не зганьбилися

Швейцарія: Зоммер, Шер, Аканджі, Родрігес, Фройлер, Ебішер, Рідер (Варгас, 65), Джака, Відмер, Емболо (Дуа, 65), Ндоє (Амдуни, 65)
Німеччина: Ноєр, Миттельштадт (Раум, 61), Та (Шлоттербек, 61), Рюдігер, Гавертц, Андріх (Бейер, 65), Віртц (Сане, 76), Мусіала (Фюллькруг, 76), Гюндоган, Кроос, Кімміх
Попередження: Ндоє, 25, Джака, 67, Відмер, 81 - Та, 38

{{widget:lineup:26081}}

Втретє на Євро-2024 збірна Німеччини вийшла одним і тим самим стартовим поєднанням гравців. А й справді, навіщо міняти те, що працює (працювало)? Турнір досить короткостроковий, втомитися футболісти навряд чи встигнуть, а поділ їх на основних та запасних, ймовірно, навіть допомагає Нагельсманну контролювати команду. Саме герру Юліану відповідати за таку свою поведінку. Якщо вона зрештою призведе до трофею – він мав рацію... У швейцарців відзначу появу у старті Бреля Емболо, який уперше на цьому Євро опинився в основі.

Переможець цього матчу займав перше місце в групі, причому німцям для цього вистачало навіть нічиєї. З перших хвилин гра пішла дуже нервова і рвана, стиків і фолів було набагато більше, ніж моментів, що запам'ятовуються. Швейцарці загалом намагалися відповідати ударом на удар, проте Ноєра всерйоз не турбували. А ось Зоммер незабаром запустив метелика собі за спину після несильного, але дуже підступного удару Андріха у ближній кут. Але воротаря "Інтера" врятувало те, що під час атаки Мусіала в'їхав у ногу Ебішеру і арбітр матчу Даніеле Орсато після перегляду відеоповтору дійшов висновку, що епізод вплинув на результат. І справді вплинув, тобто до судді питань немає. А до Зоммера є. Хоча і в нього є чим виправдатися - м'яч прямо перед руками Яна вдарився об газон, підступно перелетівши кіпера.

Швейцарці зрозуміли, що треба активізуватись, інакше на перше місце можна не розраховувати, а якщо на нього не розраховувати, то навіщо взагалі було виходити на поле? І на 28-й хвилині чи не в першій більш-менш вправній атаці команда Мурата Якіна відкрила рахунок: Ремо Фройлер з "Аталанти" прострілив зліва, а Дан Ндойє з "Болоньї", відклеївшись від Та, у падінні в дотик переправив м'яч у ближній верхній кут. Була невелика підозра на офсайд, проте арбітри нічого такого не виявили. І поки німці не оговталися, Ндойє ледь не зробив рахунок 2:0, пославши м'яч трохи повз дальню штангу.

Читай також: Євро-2024. Швейцарія – Німеччина 1:1. Відео голів (оновлюється)

Займати друге місце і виходити чи то на Хорватію, чи то на Італію німцям явно не хотілося. А тут ще й Джонатан Та, багато в чому винний у голі, отримав жовту картку і тепер пропустить гру 1/8 фіналу. Тут вже Нагельсманн не викрутиться - доведеться робити заміну в складі!

Німці пішли вперед, діючи переважно лівим флангом, тобто через Міттельштедта. Щоправда, все в них було якось сумбурно і непідготовлено, навіси проходили через раз, удари якщо й виходили, то страшенно неточні, та й взагалі бундестім виглядав нервово. Ймовірно, було винним поле (це іронія). Франкфуртський стадіон навіть почав освистувати своїх! І по ділу: за перший тайм вони лише раз потрапили у площину воріт Зоммера.

Дивно, але початок другого тайму був за швейцарцями, хоча передбачалося, що господарі з новими силами підуть уперед. Ні, вперед пішли гості. Будь вони спокійнішими в моменті останньої передачі, рахунок цілком міг стати 0:2. Потім уже й підопічні Нагельсманна схаменулися. Віртц видав чудовий пас зовнішньою стороною стопи на Мусіалу, але той нехитро пробив точно в Зоммера, трохи пізніше Кроос завдав дуже неточного удару з непоганої позиції. Удари по воротах швейцарців сипалися як з рогу достатку, один кутовий змінювався іншим, але гості трималися, причому зовні це виглядало досить спокійно. Навіть якщо, як на 70-й хвилині, оборонятися доводилося безпосередньо всередині власного воротарського майданчику. При цьому, що важливо, "нейтрали" будь-якої зручної миті тікали в контратаки. На 84-й хвилині одна з таких навіть завершилася влучним ударом Варгаса, проте він поспішив, заступивши в офсайд. На 88-й Джака красиво крутив м'яч у ближній кут, але тут уже Ноєр показав високий клас.

2:0 – це була б взагалі ганьба, давайте називати речі своїми іменами. А так німці ще мали час врятувати матч і врятувати перше місце. І порятунок прийшов – вже у компенсований час зусиллями гравців, які вийшли на заміни. Раум навісив зліва, а Фюлькруг головою акуратно скинув м'яч у незахищений кут. До цього схожий момент був у Гавертца, але Кай не центрфорвард, як Ніклас, тому він і не реалізував свій момент.

Загалом, що не матч, то магія німців все тьмянішає й тьмянішає... У плей-оф вони не могли не вийти – компанія їм попалася далеко не найславетніша, не "група смерті". А от як далеко вони пройдуть "дорогою вибування" - велике питання. Якщо регрес продовжиться, то не виключено, що і в 1/8 вже вилетять. Ну а швейцарцям, звичайно, респект: підопічні Мурата Якіна дуже грамотно побудували гру і до самого кінця собі не зраджували.