Головний арбітр: Данни Маккели (Нідерланди)
Асистенти: Хессель Стеегстра (Нідерланди), Ян де Вриз (Нідерланди)
Хорватія: Ливакович, Понграчич, Гвардіол, Шутало, Станішич, Сушич (Перішич, 70), Модріч (Маєр, 80), Ковачич (Іванушець, 70), М.Пашаліч (Будімір, 46), Брозовіч, Крамарич (Юрановіч, 90)
Італія: Доннарумма, Бастоні, Ді Лоренцо, Дімарко (К'єза, 57), Калафьорі, Дарміан (Дзакканьї, 81), Пеллегріні (Фраттезі, 46), Барелла, Жоржиньо (Фаджіолі, 81), Распадорі (Скамакка, 75), Ретеги
Тренер: Лучано Спаллетті
Попередження: Сушич, 24, Модріч, 60, Іванушець, 73, Понграчич, 78, Станішич, 82, Брозовіч, 90+1 - Калафьорі, 90+3, Фаджіолі, 90+6
Нереалізований пенальті: Модріч, 54

Тренери обох команд внесли серйозні зміни до складів після попереднього туру. Але якщо Златко Даліч нарешті випустив оптимальний склад без Брозовіча і з Крамарічем у центрі нападу, то Лучано Спаллетті, здається, перемудрив. Тренер "Скуадри адзурри" переінакшив схему на 3-5-2, випустивши на поле зв'язку форвардів Ретегі-Распадорі з "десяткою" Пеллегріні під нею. У підсумку саме це тріо стало, мабуть, найгіршим у цій зустрічі.

Навіщо Спаллетті взагалі вніс настільки радикальні зміни до стартового складу? Це питання залишається відкритим. Тренер і сам визнав, що його команда поступилася Іспанії з кількох причин: суперник був свіжішим і виявився банально сильнішим. Так навіщо було вносити стільки змін, якщо можна було відштовхнутися від схеми і складу в матчі з Албанією? У ньому Італія виглядала чудово.

У Лейпцигу ж націонале до компенсованого до другого тайму часу створила лише два з половиною моменти. Причому у двох випадках із трьох удари по воротах Ліваковіча після розіграшів кутових завдавав центральний захисник Бастоні: у першому випадку воротар "картатих" врятував, у другому - Алессандро пробив над каркасом.

Читай також: Лука Модріч - найстарший автор голу на чемпіонаті Європи

Гру хорватів не можна було назвати ідеальною, але періодично команда Даліча "вбивала" свого суперника пресингом і контрпресингом. У першому таймі Сучіч перевірив реакцію Доннарумми пострілом з-за меж штрафного майданчика, а після перерви "картаті" почали атакувати набагато активніше - відступати далі було нікуди. На початку тайму Фраттезі занадто високо підняв руку і заблокував нею удар Крамаріча - м'яч летів у площину воріт. Але Доннарумма потягнув пенальті у виконанні Модріча - Лука пробив у кут, але не під саму штангу.

Дев'ять із десяти футболістів у цій ситуації опустили б руки, вірно? Але ми ж говоримо про Луку Модріча, одного з найкращих півзахисників свого покоління. Володаря "Золотого м'яча". У наступній же атаці хавбек "Реала" виправився, добивши м'яч у сітку воріт Доннарумми після удару Будіміра з меж штрафного і подальшого сейву воротаря. 1:0! Усе, що Хорватії потрібно - відійти в оборону і захистити перевагу.

Тільки тепер Спаллетті заворушився і став робити заміни, які давно назріли: К'єза вийшов замість Дімарко, Скамакка - замість Распадорі. Ключова заміна була проведена на 81-й хвилині - вінгер Дзакканьї змінив латераля Дарміана. Саме гравець "Лаціо" виявився рятівником усієї Італії, коли годинник відраховував восьму компенсовану хвилину. Але головним героєм епізоду став не він, а центральний захисник Калафйорі - саме гравець "Болоньї" протягнув м'яч крізь центральну зону через чужу половину поля і викотив пас Дзакканьї на блюдечку. Спаллетті має бути задоволений тим, що віддав перевагу Ріккардо перед захисником "Роми" Джанлукою Манчіні.

Італія врятувалася, але за підсумками групового етапу почуття впевненості не викликала. Хорватія, навпаки, провела свій найсильніший матч на цьому Євро, але змушена розплачуватися за ранні гріхи - так і таким складом їй слід було починати грати набагато раніше третього туру.

Попереду на "Скуадру адзурру" чекає Швейцарія з Янном Зоммером у воротах. Хорватія з двома набраними очками їде додому і збільшує шанси для України вийти в плей-офф із третього місця групи В.