Англія - Словенія 0:0. І кози ситі, і сіно ціле

Головний арбітр: Клеман Тюрпен (Франція)
Асистенти: Николя Дано (Франція), Бенжамен Паже (Франція)
Англія: Пікфорд, Вокер, Гехі, Тріпп'єр (Алєксандер-Арнольд, 84), Стоунз, Беллінгем, Галлахер (Мейну, 46), Сака (Палмер, 71), Фоден (Гордон, 89), Райс, Кейн
Тренер: Гарет Саутгейт
Словенія: Облак, Карничник, Янжа, Бійол, Шерин, Стоянович, Елшник, Шпорар, Дркушич, Шешко (Илічіч, 75), Млакар
Тренер: Матяж Кек
Попередження: Тріпп'єр, 17, Гехі, 68, Фоден, 77 - Янжа, 22, Бійол, 72

Унікальна ситуація склалася в групі D: долю другого місця визначив рейтинг кваліфікації команд на Євро-2024. Справа у тому, що Данія і Словенія завершили груповий етап з усіма ідентичними показниками: здобуті очки, нічия в очній зустрічі, однакові різниця і кількість забитих голів, навіть жовтих карток команди назбирали порівну. Цікаво, що у кваліфікації данці і словаки грали в одній групі, в якій також продемонстрували майже однакові результати. У листопаді 2023-го "червоно-білі" випередили свого суперника лише за рахунок переваги в особистих зустрічах (2:1, 1:1), а тепер цей же показник забезпечив підопічним Каспера Г'юлманда вихід у плей-оф з другого місця. Словенці не засмутилися. Ба більше, команда Матяжа Кека напевне ще й зраділа тому факту, що пропустила вперед данців, адже може отримати в плей-оф більш простого суперника, ніж збірна Німеччини.

{{widget:lineup:26096}}

Щодо безпосередньо перепитій матчу Англія – Словенія, то за підсумками першого тайму відзначити особливо нічого. На двох команди завдали лише три удари у площину воріт. Найнебезпечнішим був постріл Фодена з-за меж штрафного майданчика у верхній кут, але для Яна Облака він не став проблемою. Також варто згадати подачу Кірана Тріпп’є з лівого флангу, яку в районі дальньої штанги ледь не замкнув Гаррі Кейн. Ну а найцікавішим був епізод, що стався у середині першого тайму. Деклан Райс класною розрізною передачею знайшов у штрафному майданчику Фодена, який вивів на порожні ворота Букайо Сака. Вінгеру "Арсенала" залишалося не схибити, що він власне й зробив. Багатоходівку англійці розіграли як по нотах, та не обійшлося без одного важливого "але": Фоден в момент передачі від Райса знаходився в очевидному положенні поза грою, що й зафіксував лайнсмен.

По перерві англійці значно завзятіше взялися за справу. Протягом майже 30 хвилин підопічні Гарета Саутгейта майже не залишали половину поля суперника і активно шукали шляхи до воріт. Проте атакам "трьох левів" щоразу бракувало останньої тонкої передачі в штрафний майданчик словенців, які діяли дуже щільно і організовано. Найкращий свій момент англійці створили зі стандарту: Джонс Стоунс після подачі з кутового головою пробив у кут воріт, де голкіпера підстрахував Беньямін Шешко.

Інший по-справжньому небезпечний момент англійці створили вже у компенсований час. Гаррі Кейн вивів на ударну позицію Коула Палмера, який нарешті отримав перші хвилини на Євро-2024. Лідер "Челсі" низом пробив у ближній кут, до чого Облак був готовий. Голкіпер збірної Словенії впевнено забрав м’яч.

Як і очікувалося, англійці виграли групу і вийшли в слабшу – принаймні за іменами – сітку турніру. Проте команда Гарета Саутгейта зробила це в абсолютно протилежному величезним очікуванням стилі. "Три леви" не лише не підтвердили статус головного фаворита Євро-2024, а й за змістом гри стали одним із найбільших розчарувань групового етапу. Наразі збірна Англії може "пишатися" хіба що статусом найнуднішої команди турніру.

Читай також: Євро-2024. Англія - Словенія. Текстова пряма трансляція