03.08.2023. Ліга конференцій. 2-й раунд. Матчі-відповіді
Асистенти: Давіде Імперіале (Італія), Гамаль Мохтар (Італія)
"Діла (Горі, Грузія)" - "Ворскла (Полтава, Україна)" 3:1
Голи: Парулава, 45, Ковталюк , 71, Гейл, 86 - Степанюк, 74
"Діла ": Кучеренко, Вандерсон, Алеф, Дроценідзе, Чітеішвілі, Тевзадзе, Парулава (Сардалішвілі, 62), Віктор, Гейл, Гоміс (Кухіанідзе, 76), Ковталюк
"Ворскла ": Ісенко, Крупський (Нестеренко, 56), Павлюк, Чеснаков (Хрипчук, 74), Родрігес (Бацула, 36), Кане, Сантана, Пердута , Юрченко (Челядін, 73), Скляр, Степанюк
Тренер: Віктор Скрипник
Попередження: Тевзадзе, 62, Чикашуа, 72 - Павлюк, 10, Сантана, 60, Кане, 69, Нестеренко, 85

{{widget:lineup:21725}}

Після першого матчу, коли вдалося полтавчанам не тільки відігратися, але і вирвати перемогу на останніх хвилинах, багато хто повірив у команду. У багатьох була надія, що "Ворскла", яка за рівнем мала бути значно вище скромного грузинського колективу, пройде в наступний раунд кваліфікації. Схоже, повірили в це і в самій "Ворсклі". І це була головна помилка…

Те, чим займалися полтавчани у першому таймі, важки назвати якось інакше, крім як валяли дурня. Навіть аутсайдери УПЛ останнім часом грають в більш змістовний футбол, ніж "бий на Степанюка – там буде видно", в який грала команда весь перший тайм. Так якби, по-перше, Степанюк за всі м’ячі чіплявся, чого фізично бути не може, а, по-друге, на нього хоча б точно вибивали. На ділі ж у "Ворскли" зовсім нічого нормально не виходило в комбінаційному плані. Ще й травму Феліпе Родрігес отримав: бразилець намагався дограти до перерви, проте на 36-й хвилині довелося робити заміну.

Гра в обороні у "Ворскли" - це окрема тема. Якби "Діла" більш якісно працювала з м’ячем, проблеми у полтавчан розпочалися набагато раніше. Просто у першому таймі у господарів було більше бажання, ніж зваженості, що дуже заважало особливо в завершальній стадії побудови атак. Окремо "допомагав" грузинам і Ісенко, який дуже необдумано вибігав із воріт. На 22-й хвилині за це голкіпера відверто пробачили. Пощастило, що простріл перехопили захисники до того, як він дійшов до адресата. Так само підчистили захисники і через дві хвилини, коли голкіпер віддав пас точно на суперника.

Гостей навіть така погана гра влаштовувала, бо по сумі двох матчів все одно була перевага. Поки на 45-й хвилині не трапився черговий "привоз" від Ісенка на виході. Куди побіг голкіпер – не зрозуміло, але зробив він тільки гірше. М’яч відскочив до Сантоса, чим той і скористався, перекинувши голкіпера. Далі м’яч влучив у хрестовину, а на добиванні Парулава вже розстріляв порожні ворота. 1:0!

Тільки після пропущеного голу, коли загальний рахунок став 2:2, "Ворскла" почала демонструвати ознаки нормальної гри. Навіть дальній удар від Чеснакова був. Хоча майже одразу можна було пропустити і другий гол, якби Гейл влучив у ворота.

Другий тайм полтавчани почали вже куди цікавіше. Кане навіть момент отримав, пробивши поруч з ближньою штангою. Однак далі знову щось пішло не за планом… На 66-й хвилині Ісенко вже врятував, потягнувши дуже неприємну зрізку від Бацули. А через 5 хвилин навіть він був безсилим… Провалився центр оборони "Ворскли". Ковталюка гарним пасом вивели на ворота, а форвард один в один переграв Ісенка. 2:0!

Рятувати "Ворсклу", яка на той час за загальним рахунком вже "горіла" 2:3, взявся Степанюк. На 74-й хвилині, після пасу Бацули і спроби поборотися Нестеренка, форвард за м’яч зачепився, продавив захисника та пробив повз голкіпера. 2:1!

Ось тільки паритет був трохи більше десяти хвилин. На 86-й хвилині трапився ще один провал оборони "Ворскли", а Гейл знову вивів грузинів вперед по сумі матчів. Пройшла передача зі своєї половини поля, Гейл корпусом відіграв Пердуту, прийняв та проштовхнув повз Ісенка. 3:1! Єдиний шанс врятуватися був у Нестеренка на останніх секундах, однак удар головою з меж воротарського майданчика пройшов над воротами.

Перед матчем у Грузії казали про мрію пройти до наступного раунду. Завдяки українському тренеру та українському форварду, які жодного разу не перетиналися з УПЛ (!), це стало реальністю. "Ворскла" ж в черговий раз вилітає з єврокубків на самому початку шляху. І робить це по ділу.