Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
"Досить надсилати мені гроші!", - китайці подарували 31 мільйон юанів воротареві Сінгапуру
Автор: FootBoom

21 березня у відбірному матчі чемпіонату світу між збірною Китаю та Сінгапуром китайська команда вигравала 2:0 у першому таймі, але пропустила два голи у другому таймі і, нарешті, вперше за 15 років зіграла внічию зі своїм суперником. Одним із героїв Сінгапуру став воротар Хассан Санні. Це призвело до того, що у поєдинку, який відбувся 26-го березня, китайські вболівальники ображали воротаря Сінгупару і сміялися з нього, коли сінгапурці програли 1:4. Все змінилося у червні, коли Китай зіграв унічию з Таїландом, а потім програв Південній Кореї 0:1.

Щоб вийти в наступний відбірковий раунд, йому потрібне було диво. А саме, щоб Таїланд не виграв із різницею більш ніж у два голи. І навіть цього було замало. Потрібно було, щоб рахунок був 1:3 чи 0:2. Тому що результат 2:4, наприклад, уже означав для Китаю виліт із кваліфікації. Таїланд виграв 3:1 та залишився на третьому місці. 35 ударів у бік воріт і 13 з них у створ завдали суперники Сінгапура. Хассан Санні провів один із найкращих матчів у кар'єрі, чим допоміг Китаю вийти в наступний раунд. Людина, яку ще в березні ображали на китайському стадіоні, раптом стала національним героєм для китайських уболівальників.

Краще бути простим робітником, ніж футболістом

Футбол у Сінгапурі не є великим видом спорту, атмосфера на стадіонах не така, як на інших видах спорту, а футболісти не можуть похвалитися великими статками. Багато хто змушений працювати на повноцінній роботі, а футбол для них більше хобі, ніж можливість заробити нормальні гроші.

Близько 10 років тому доходи сінгапурських футболістів були досить високими, але слабка гра на клубному рівні та на рівні збірних змусила інвесторів вкладати гроші в інші види спорту. Тому останніми роками ситуація з доходами у місцевих футболістів була напруженою, і саме тому стався такий феномен. Таким чином, гравці збірної Сінгапуру використовують свою впізнаваність для розвитку власного бізнесу, але самі вони, як і раніше, залишаються професійними гравцями, пов'язаними з футбольними клубами.

В даний час щомісячна зарплата рядових гравців у Сінгапурі становить близько 6000-7000 сінгапурських доларів (трохи більше ніж 4000 євро). Для довідки: середній щомісячний дохід простого робітника у Сінгапурі у 2023 році становив 5197 сінгапурських доларів. А зарплата найкращих гравців у країні може зрівнятися із зарплатою менеджера чи професіоналів у різних галузях (10-12 тисяч сінгапурських доларів).

Через це система розвитку футболу в Сінгапурі переживає складні часи, а також має багато недоліків та погану наступність. Мало хто хоче бути футболістом, адже простіше піти працювати у перспективніші професії та бути впевненим у майбутньому, ніж стати футболістом і після 30 років знову міняти професію. Через це спостерігається нестача гравців, що позначається на результатах клубів та збірної. Усі гравці, яким вдається засвітитися, їдуть до інших країн. І не вертаються. Тому нема кому передавати досвід юним футболістам.

Мільйонер мимоволі

Хассан Санні дебютував за збірну Сінгапуру у 2004 році. Він зіграв 113 матчів за національну команду, пережив з нею зльоти та падіння, він був свідком того, як футбол у Сінгапурі деградував, але вчасно зорієнтувався та відкрив своє кафе, яке називається Dapur Hassan Muslim Food. Воно приносить 40-річному гравцю значно серйозніший дохід, ніж футбол, але назвати Хассана багатою людиною не можна. У кращому випадку він є представником середнього класу.

Але матч із Таїландом змінив життя Санні. Він зробив 11 сейвів у цьому поєдинку, завдяки чому Китай залишився на другому місці та тепер спробує пробитися на ЧС-2026 у третьому кваліфікаційному раунді. З 2002 року збірна Китаю не може потрапити до цього турніру. Після фінального свистка фанати зрозуміли, що Китай врятований. 40-річний футболіст раптово опинився у центрі уваги китайських футбольних уболівальників. Вдячні китайські фанати, які на той момент були у Сінгапурі, заповнили кафе та викупили всю їжу, яка там була.

Інші сфотографували платіжний QR-код, на який незабаром почали відсилати гроші китайці. Dapur Hassan, кіоск з їжею, швидко піднявся на перше місце у розділі сінгапурських закусок та їжі в Dianping, додатку з оглядами місцевих ресторанів. Магазин спеціалізується на "насі лемаку", популярному блюді з рису, приготовленого в кокосовому молоці та листі пандану, яке подається зі смаженою куркою. Першого дня все було розпродано за кілька годин, сказала дружина Хассана, Айда Рахім.

"Це було стресом для персоналу", - сказала вона з посмішкою. - "Я маю на увазі, так, мою маму, мою тітку, яким доводилося знову і знову готувати їжу для відвідувачів, потік яких не закінчувався. Вперше ми продали всю їжу за кілька годин. Це було неймовірно".

Вболівальники з Китаю активно надсилали гроші Хассану, а потім опубліковували скріншоти своїх транзакцій із коментарями "Щира вдячність від футбольного фаната" або "З любов'ю з Китаю". Найпопулярнішою сумою була 8,88 сінгапурських доларів, тому що вісім – щасливе число у Китаї, яке передає побажання багатства та процвітання.

Грошей було так багато, що Хассан уже не встигав їх відслідковувати. За перші два дні китайці надіслали Санні десятки мільйонів юанів. Точної суми не знає ніхто, але в місцевих ЗМІ писали про 5,8 мільйона сінгапурських доларів, які в результаті отримав 40-річний воротар (близько 4 мільйонів євро або 31 мільйон юанів). Хассан змушений був записати звернення до китайців та попросив їх більше не надсилати гроші. А все, що він у результаті отримав від уболівальників, буде пожертвувано на благодійність.

- Прошу вас, досить надсилати мені гроші, я вже мільйонер! У Сінгапурі настільки прозора банківська система, що держава знає скільки грошей мені надіслали. І знатиме, куди я їх направлю. Тому мені немає сенсу щось приховувати. Я пожертвую на благодійність усі гроші, бо вони не належать мені, я їх не заробив.

Я дуже радий здобути таке визнання, але я просто роблю свою роботу. З погляду результатів цим не можна пишатися. Ми програли Таїланду 1:3, а я не зміг зберегти ворота "сухими". Але мені дуже приємно отримати таке визнання з інших країн, – розповів Хассан.

Санні дотримався своєї обіцянки, і всі гроші пожертвував на благодійність. Це був такий дивовижний крок від воротаря, що навіть президент Сінгапуру Тарман Шанмугаратнам у своєму посту в Instagram подякував Хассану за такий щедрий жест.

Зірка Китаю

На цьому історія не закінчується. Через тиждень після матчу Санні із сім'єю приїхали до Шанхаю, але його швидко впізнали вболівальники, які розмістили його фотографії та відео у китайських соціальних мережах. Компанія CapitaLand не стала марнувати часу і скористалася популярністю воротаря, запросивши його до свого офісу. Хассан став обличчям компанії в Сінгапурі і має заробити пристойну суму за те, що їх рекламуватиме.

Багато хто був упевнений, що після такої популярності Хассан виступатиме за місцеві клуби, але виявилося, що не все так просто. Справа в тому, що він не зможе грати за китайську професійну футбольну команду відповідно до чинних правил Китайської Суперліги, які забороняють командам наймати іноземних воротарів.


Через кілька днів Санні вже став обличчям китайської криптовалютної біржі, а також отримав пропозиції від інвесторів відкрити цілу мережу кафе Dapur Hassan у різних країнах. Хассан став настільки популярним, що йому довелося наймати агентів, які розглядатимуть десятки пропозицій, що надходять, і вибирати кращі з них. Незважаючи на те, що після підписання контрактів з різними компаніями, Хассан вже забезпечив собі безбідну старість, він не думає про відхід на пенсію і на даний момент зосереджений на тому, щоб зробити все можливе, щоби продовжити свою кар'єру.

- Мій контракт із клубом діє до грудня 2025 року. Я планую досі залишатися у футболі. А в майбутньому буде видно, що робити далі. Я міг би залишитися мільйонером і завершити кар'єру, але хочу заробити ці гроші своєю працею. Я радий, що моя історія привернула увагу до футболу у Сінгапурі. Сотні дітей захотіли спробувати свої сили у цьому виді спорту, це дуже важливо для мене. Я радий, що вони надихнулися моїм прикладом. Я не можу бути футболістом у Китаї, але планую повернутися до цієї країни через 1,5-2 роки і спробувати себе у новій ролі. А поки продовжуватиму грати у футбол і допомагати своїй дружині в кафе. Це те, що приносить мені задоволення в житті.

Поделитесь:
Мапа сайту Повна версія Оновити