Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Винегрек для збірних

Не хочу зауидати враження від ігор збірних на клубну гілку. Тому створюю окремий бложик. Не знаю, наскільки мене вистачить. Ігри збірних мені менш цікаві, ніж клубів. А турніри штибу ЧМ і Євро для мене загалом скомпрометовані. Минулі ті чвси, коли я (у 1984-му) не відлипав від телевізора і коли міг назвати склали Італії і Німеччини разом з запасними. Тому окремо, без плану і порядку. Крім наших, цікавлять всьо тє же: Німеччина, Італія, Англія...

~~~~~~~

Німеччина - Шотландія 5:1

Аритмія і швидкий, в один-два паси, перехід в атаку. Використання клубних фішок: Хавертц - фальшива "дев'ятка", Кроос на рівні центрдефів при первинному розіграші, Кімміх на фланзі, гравці Байєра в притаманних їм ролях. Та найцікавішим для мене стала присутність Крооса і Гюндогана "в одному флаконі". Коли до них додався Гросс, стало ще цікавіше. Можливо, такою концентрацією якісних центрхавів пояснюється фантастичний відсоток точних передач. Але наскільки надійною є конструкція з двома-трьома плеймейкерами одночасно, покажуть протистояння з більш сильними суперниками. Ну, й не забуваємо, що Німеччина є дуже віковою збірною. А це лише Шотландія.

Мусіала, Віртц - то все зрозуміло. Як на менк, гру зробили Кроос з Гюндоганом.

"... Німеччина, Італія, Англія..."

Перші дві - то хай буде, в кожного свій смак, а от збірна Англії - то дивно. Я ще розумію англійців, в них просто вибору немає, але сидіти і півтори години дивитися на результат в кутку екрану - таке собі задоволення. :)

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

"... Німеччина, Італія, Англія..."

Перші дві - то хай буде, в кожного свій смак, а от збірна Англії - то дивно. Я ще розумію англійців, в них просто вибору немає, але сидіти і півтори години дивитися на результат в кутку екрану - таке собі задоволення. :)

А я не сказав, що дивитимусь геть усі матчі цих збірних і зовсім не дивитимусь інші команди. Просто ці збірні, якщо взяти тривалий відтинок часу, мене найбільше цікавлять. Так склалось.

Коли, нарешті, "чемпіонат для нас закінчено", можна зайнятися мемуарами про нещодавні футбольні події)).

Італія - Албанія 2:1

Спаллетті здивував, в першу чергу, неочевидною лінією захисту. Пара центрдефів Бастоні - Калафьорі, різні клуби, не зіграні, один з них звик грати в трійці, - і обоє орієнтовані на підтримку атаки. Бастоні загалом грав непогано, але разом з Дімарко взяв участь у привозі: Дімарко ризиковано вкинув з аута, Бастоні не зробив крок на зустріч - і рекордний за швидкістю гол албанців.

Ситуативна пара в захисті перетворювалася на трійку, завдяки Кьєзі чи Бареллі. Іноді Барелла лишався останнім, а обоє центрдефів грали вище. Це вже щось із Інтера. В цілому суператакувальна побудова.

Гол у відповідь - геніальний розіграш кутового. Після того, як італійці забили другий, весь час до перерви перетворився на суцільну позиційну атаку Скуадри Адзурри, де не залетіло ще завдяки Стракоші (Лунін, ау?). В цей час збірна Італії нагадувала спаллеттіївський Наполі в зародку, де гравці лише знайомились зі своїми обов'язками.

В другому таймі італійці трохи відступили, а албанці спробували зрівняти. Безнадійно за підсумком, небезнадійно по грі. Мали гарний шанс під свисток. Албанці - вишколена, дисциплінована команда, де частина гравців виступає в Серії А аж до Інтера включно, а ще частина туди переходить. В свій час очолювана не одним італійським тренером. Такий напівміжсобойчик вийшов. Не впевнений, що з цими албанцями збірна України чогось би досягла.

Хорватія - Албанія 2:2

Доволі посередній матч, незважаючи на кількість голів. Три чверті часу безбарвний.

Древні, як світ, хорвати вже без швидкості. По першому тайму провалювались в центрі при кожній албанській контрі, програвали багато єдиноборств. Албанія виглядала краще.

В другому таймі шляхом замін, пресингу та численних навісів Хорватія виборола перевагу. Але голи прийшли не з навісів. В першому випадку взагалі "прикормка" спрацювала: Стракоша очікував саме навісу, а не удару. Але коли Албанії конче необхідно треба було забивати, вона зробила це легко.

Проти італійців звитяг від хорватів не чекаю.

Німеччина - Угорщина 2:0

Угорці показали дуже гідну гру протягом перших півгодини, і час від часу добре вмикались у другому таймі. Але все ж це команда іншої вагової категорії, ніж їхній суперник.

Нагельсманн у прогнозований спосіб "помирив" Крооса і Гюндогана. Кроос, будучи номінальним напарником Андріха по опорній зоні в базовій 4-2-3-1, в фазі атаки (тобто майже завжди) спускався на рівень центрдефів, стаючи здебільшого лівим у трійці.Але сама ця трійка задніх гравців підіймалася дуже високо. І з пасом там не лише Кроос.

Такий щоб опорний-опорний - лише Андріх. Як його замінник Нагельсманна, судячи з усього, більше влаштував Джан, ніж Гросс. І це виглядає логічно, бо з Гроссом на полі виявляється надто багато гравців схожого амплуа. На мій скромний погляд.

На флангах Міттельштедт і Кімміх, але підіймались вони не до самого кутового прапорця, хіба ситуативно. В центральній зоні атаки, під форвардом, одразу три умовні "десятки": Мусіала - Гюндоган - Віртц. Гюндоган - "король" півкола: в першому матчі він мав стосунок до чотирьох голів з п'яти, в матчі проти угорців зробив гол плюс пас. Хавертц є стандартною фальшивою "дев'яткою", діє по всій ширині атаки. Може спуститися вглиб, тоді його місце займає хтось з умовних "десяток".

З Фюлькругом замість Хавертца структура лишається приблизно така ж, але менш рухлива, більш жорстка, якщо можна так висловитися.

От приблизно так я бачу німецькі 3-1-5-1 в атаці. Про оборону системно поки нема що казати. Побудова і якість гравців такі, що не дають суперникам підняти голови. Але, як на мене, виглядає то надто ризиковано.

Іспанія - Італія 1:0

Ця Іспанія дуже відрізняється від самої себе золотої пори. Не грає в володіння, команда швидкісна і більш націлена на ворота. Пресинг і контрпресинг. Якби не Доннарума, рахунок мав би бути великий. А Ніко Вільямс із Ділоренцо взагалі мавпу зробив. Так що на кінець матчу він мінявся позиціями з Бастоні, коли доводилось грати саме проти Вільямса.

Дуже можливо що всі вигадки Спаллетті цим матчем і скомпрометовані. Раптом полізли всі проблеми одночасно. Про Ділоренцо я вже сказав. Експериментальний центр захисту: дуже добре що Калафьорі може розвивати атаку, сам тягнучи м'яча, але ж захищатися коли? Помилка в матчі проти Албанії, яка дивом не завершилася другим голом. Автогол зараз - з одного боку, це нещасний випадок,з іншого - наразі він цілком міг повторитися, стався би дубль автоголами, і в суммі це схоже на тенденцію. Враховуючи, що на флангах не зовсім - чи зовсім не - захисники, можливо, центр слід було зробити більш традиційним?

Звичайний на цьому турнірі провал італійців на самому старті, але зараз голом це не закінчилося. Якась хронічна проблема з останнім пасом. Взагалі перспективних атак Італія мала одиниці, але більшість із цієї мізерної кількості було загублено незграбним останнім пасом. Звідси така смішна кількість ударів по воротах іспанців. Другий матч виглядає, що команда лише зігрується, знайомиться з вимогами тренера.

Мушу визнати,що матч від італійців провальний. Без шансів щось змінити, незважаючи на заміни. Спаллетті переграли концептуально, якщо можна так сказати.

Словаччина - Україна 1:2

Найперше, що я хочу відзначити, це взаємний прохідний двір нашого правого флангу і словацького лівого. Протягом всієї гри. Це з прицілом на Бельгію.

Я матч дивився з прицілом на Судакова. Схема, як на мій погляд, грала Україна, дуже приблизно, в самому загальному вигляді. Віддати може кожний, але найбільше роздають захисники. Далі бігунок (Мудрик або, наприклад, Тимчик) розганяє атаку флангом, а центрфорвард після кроссу намагається завершити. Місце центрхава в такій конструкції - відбір, пресинг, гра на підбиранні, атака другим темпом. Чистому "фантазисті" в центрі поля нема місця. Тобто Судаков або знаходить своє місце в такій стилістиці, або він є предметом декору.

Італія. Чемпіонські Наполі та Інтер. В першому випадку Лоботка - Зелінскі - Дзамбо-Ангісса. В другому випадку Чалханоглу - Барелла - Мхітарян. Всі пахарі, нема гравців на білих роялях. Ну тобто Жорі треба додавати в "брудній" роботі. Наприкінці нашого матчу він в ній відзначався, але в цілому з перемінним успіхом. А місце для пасу завжди знайдеться.

Досвід Нагельсманна на цій першості. Якщо - пофантазуємо - розмістити Судакова на рівні центрдефів, то треба підіймати лінію захисту. Інакше конструкторські "скілли" останнього лишаться без використання. Але Забарний і Матвієнко не мають швидкостей Рюдігера і Та. І Трубін - не Нойєр. Тобто зовсім не наш варіант.

В потрібну тему центрхава, з мого погляду, потрапив Шапаренко: забив, віддав, грав у відборі. Нормально.

Персонально хочу відзначити Яремчука: забив і, коли потрібно, відпрацьовував першим захисником.

Не став би кидати камінням в Бражка. Він мав надзвичайно серйозного опонента. З мого погляду, повністю з проблемою на прізвище Лоботка нашим впоратися на вдалось, але вони тут мали не безнадійний вигляд.

Бельгія - Румунія 2:0

Бельгія зіграла досить очевидно. Схема з трьома центральними і латералями дуже агресивна. В атаці це виглядає як 3 - 2 - 5 (типу старовинної дубль-ве, але не зовсім): два форварди, по краях латералі, а між форвардами втискується атакувальний центрхав. В нашому випадку це Де Брюйне, рідше - Тілеманс.

Бельгія видала 40 хвилин зразкового пресингу, але з озиранням на свої ворота. Румуни не дуже-то їх і ловили на контрах. Я би звернув увагу на рух в трійці Онана - Тілеманс - Де Брюйне, і персонально на Тілеманса. Тобто не Де Брюйне єдиним. Стартовий пресинг може багато що вирішити проти нас враховуючи, як виходимо з мокрими штанами проти топів і граємо перші тайми в цілому.

З часом і замінами гра бельгійців стала перетворюватись на кал. Румуни грали не краще. В цілому другий тайм - втрачений час.

Проблемним може бути для нас протистояння Доку - Тимчик. Ще: Троссар - Зінченко (гиги). Погано собі уявляю Колю Матвієнка проти Лукаку. Серед козирів - перетворення гри бельгійців на посередній хаос із плином часу та зв'язку Матвієнко - Мудрик з хистом до довгих пасів першого і швидкістю останнього.

Головне не наловити мишов у перші півгодини, і - як роздаватимуть наші центрдефи, якщо потраплять під пресинг?

Швейцарія - Німеччина 1:1

Перший більш-менш серйозний суперник, і в Німеччини майже нерозрішимі проблеми. Швейцарці зустрічали суперника пресингом, хоч і на своїй половині поля, і не давали розгорнутися в звичний атакувальний порядок. По цифрах перевага була за Німеччиною, хоча це і не відчувалось.

Одразу по перерві швейцарці просто пішли вперед: мовляв, не такі страшні ті німці. Про якусь структуру в Німеччини годі було казати - "змішались в купу коні й люди". Самих себе, причому старого зразка, німці почали нагадувати аж після 75-ї хвилини.

Нідерланди - Австрія 2:3

Набридли мені ці 1:0, 1:1 та 0:0 з обчислювальними центрами в головах. Обрав матч з достатньою кількістю голів і не пожалкував.

Класика на тему "порядок б'є клас", пардон за тавтологію. Австріяки - навчена і, що дуже важливо, працьовита команда. Та і Рангніку слід реабілітовуватися за невдачі останніх часів. Взяли, що мвли взяти, судячи з гри. Могли ще більше. Але разом з тим для мене матч є доказом, чому Арнаутович не є рівень нинішнього Інтера. Один з могильщиків команди у протистоянні з Атлетико, якщо не головний. То саме показав і тут.

А Куману слід змусити своїх жирних котів у футбол грати, а не тасувати схеми на полі. У захисті відпрацьовувати, а не футбол в партері дивитись. Привіз від ван Дейка - це епік. Хоча, можливо, справа в тому, що тур - третій.

Доповідь скінчив.

Мапа сайту Повна версія Оновити