"Шахтар" - "Чорноморець" 4:1. 20-й фінал "гірників"

"Шахтар" (Донецьк) - "Чорноморець" (Одеса) 4:1

Голи: Сікан, 12,  Бондаренко, 44 (пен.), Судаков, 52, 79 - Штогрін, 18

"Шахтар": Різник, Бондар, Егіналду (Зубков, 68), Криськів, Судаков (Марлон, 81), Сікан (Траоре, 68), Азаров (Педріньйо, 46), Бондаренко, Матвієнко, Конопля, Кевін (Степаненко, 68)

"Чорноморець": Варакута, Салюк, Гучек (Шаповал, 86), Путря, Васильєв, Єрмаков, Авагімян, Брагару (Огіря, 86), Бадібанга (Альваренга, 86), Бойчук (Ієде, 86), Штогрін
Тренер: Роман Григорчук

Попередження: Азаров, 16 - Бадібанга, 45+1

{{widget:lineup:25171}}

Ціна матчу на "Арені Львів" була надто високою. Як і ціна помилок. Команди в кроці від кубкового фіналу. Одна гра, зате яка!

"Гірники" доволі швидко повели в рахунку. Трохи більше 11 хвилин їм знадобилося, щоб підібрати ключі до володінь Варакути. Це Судаков з правого краю карної зони прострілив на п'ятачок, а Сікан, якого загубили захисники "Чорноморця", без перешкод переправив м'яч у сітку.

І що б ви думали, "моряки" зламалися після цього? Ні, і ще раз ні! Одна з наступних атак принісла їм успіх. Бойчук, що знаходився на правому фланзі, зіграв на Брагару, той далі в центр карної зони на Єрмакова. Удар центрбека заблокував захисник, але помилку партнера виправив вільний Штогрін, до якого відскочив м'яч - 1:1.

"Шахтар" завівся, забігав, змусив суперника більше дбати про оборону. Побільшало ударів. Бондаренко, Кевін, Судаков перевіряли реакцію Варакути. А в одному випадку - після подачі Криськіва й подальшої зрізки головою Бондаренка - м'яч поцілив у стійку...

Врешті ця перевага "гірників" втілилися в забитий м'яч. Салюк на рівному місці привіз пенальті, наступивши на ногу Егіналду - Бондаренко з "позначки" не схибив - 2:1.

Одесити подовгу тримали м'яч, та зиску з цього не отримали. Натомість "гірники" блискуче вибігли в контратаку на 52-й хвилині. Найкращих слів заслуговує Судаков, який отримав м'яч на лівому фланзі ще своєї половини поля, зробив рейд аж до штрафної суперника і ювелірно поклав м'яч під праву від Варакути стійку - 3:1.

Не можна сказати, що "Чорноморець" змирився з поразкою, але відіграти гандикап у два м'ячі по такій грі - справа майже безперспективна. Удар Єрмакова з кута прямо в Різника - з розряду тих, котрі, як на мене, більше до статистичного заліку...

Усі питання щодо переможця зняв на 79-й хвилині той самий Судаков. Отримав передачу від Траоре, пішов на зближення з трьома "моряками" і, не чекаючи підтримки партнерів, завдав удару під дальню стійку - вийшло вдало - 4:1.

На "Шахтар" чекає 20-й фінал. Останній - у 2019-му - був успішним, завершився розгромом першолігового "Інгульця" (4:0). А чого чекати прихильникам "гірників" від нинішнього?

Читай також: Артур Авагімян: "У матчі з "Шахтарем" постараємось зробити все, аби ощасливити вболівальників "Чорноморця"