ЛНЗ – "Динамо" 2:4. Нова гармата стріляє по-старому

Черкаси. Стадіон "Черкаси Арена"
Головний арбітр: Дмитро Панчишин (Харків)
Асистенти: Віталій Сухін (Одеса), Олександр Павлінов (Одеса)
ЛНЗ - "Динамо" 2:4
Голи: Бойко, 61 (пен.), Прядун, 90+1 - Бражко, 3, Ярмоленко, 72, Буяльський, 77 (пен.), Волошин, 90+3
ЛНЗ: Пеньков , Норенков, Лопирьонок (Бойко, 34), Муравський, Стасюк ( Антон Савін, 79), Селін, Наумець, Калюжний, Олійник (Шестаков, 66), Пасіч (Прядун, 66), Хобленко (Тищенко, 66)
Тренер: Олег Дулуб
"Динамо": Бущан, Дубінчак (Малиш, 82), Попов (Сирота, 64), Біловар, Бражко, Буяльський, Андрієвський (Рамадані, 82), Караваєв, Ванат (Беніто, 64), Діалло (Волошин, 64), Ярмоленко
Тренер: Мірча Луческу
Попередження: Олійник, 29, Норенков, 44, Муравський, 76 - Волошин, 65, Буяльський, 67

{{widget:lineup:22484}}

У ЛНЗ був план гри від захисту, який є класичним для команд Олега Дулуба у матчах з лідерами. Головне в ньому було максимально тримати власні ворота "на замку", намагаючись попутно ловити суперника на контратаках. І саме цей план рухнув вже на 3-й хвилині зустрічі. Все через Бражка, який скористався своїм потужним ударом. Провалилася опорна зона господарів, що дало киянину час і простір. Володимир прицілився та потужно пробив метрів з 30 у ближній нижній кут, з чим Пеньков нічого не зміг подіяти. 0:1!

Майже одразу Діалло спробував повторити той самий фокус, але трохи з ближчої дистанції. На цей раз Пеньков потягнув м’яч з-під поперечини. У відповідь господарі змогли організувати два своїх цікавих моменти. Якщо прохід Пасіча і закінчився лише небезпечним ударом повз ворота – затягнув Генадій, треба було раніше бити – то Хобленко міг забивати. В момент закидання зі своєї половини поля форвард відірвався від Попова, протягнув м’яч до штрафного майданчику та пробив у дальній нижній кут воріт – поруч зі штангою.

Останній реально гольовий момент у першому таймі "Динамо" створило на 30-й хвилині. Після кутового та невдалого удару Бражка м’яч опинився у Ярмоленка, але лідер "Динамо" з лінії воротарського майданчику не зміг влучити у дальній нижній кут воріт. Після цього до перерви небезпечніше в завершальній стадії діяв ЛНЗ. Двічі київським воротам загрожував Наумець: спершу Бущан потягнув з-під поперечини потужний удар Владислава, а через три хвилини півзахисник вже не влучив у ворота. Хоча дриблінг Наумця у другому моменті можна і відзначити.

Старт другого тайму також був за господарями. Вже на 46-й хвилині довелося Бущану вступати у гру, відбиваючи удар Норенкова з гострого кута. Через 12 хвилин ЛНЗ вже зрівнює рахунок з пенальті, який арбітр призначає за гру рукою Караваєва. Олександру дійсно м’яч влучив у руку після подачі Стасюка, що підтвердив ВАР. Також дивилися офсайд у Стасюка – тут все в межах правил. "Точку" вдало реалізував Бойко. 1:1!

Кияни явно не очікували такого розвитку подій і трохи навіть розгубилися. Тут і сказав своє слово Ярмоленко. На 72-й хвилині Андрій отримав пас у штрафному майданчику, прибрав Селіна та майстерно пробив у дальній нижній кут. 1:2! Майже одразу ЛНЗ ще й пенальті "привіз" у власні ворота… Муравський стрибнув у ногу Дубінчаку, від чого киянин одразу впав. Контакт був, тому і рішення логічне, а ВАР все підтвердив. Пенальті реалізував Буяльський. 1:3!

До останнього ЛНЗ намагався битися і навіть зміг на першій доданій хвилині один гол відіграти. Норенков вирізав подачу з лівого флангу, а Прядун скористався тим, що Караваєв з Біловаром не розібралися, і головою пробив повз Бущана. 2:3! Здавалося, що нас очікує ще й фінальний штурм, однак саме кияни поставили у матчі крапку. На третій компенсованій хвилині Беніто викотив Волошину пас на порожні ворота, а Назар не схибив. 2:4!

Велика перевага цього матчу на фоні стандартних ігор УПЛ – відкритість та вертикальність команд, за чим цікаво було спостерігати. Частенько центр поля проходився дуже швидко. ЛНЗ і не намагався ставити автобус. Навпаки, господарі при першій ж нагоді намагалися грати вперед. Просто рівень гравців "Динамо" виявився вищім. Особливо це видно по голу Ярмоленка. Також варто відзначити Бражка, який забив перший гол за "Динамо". Володимир на рівні заміняє Сидорчука. Навіть гармата "стріляє" так само.