"Дніпро-1" - "Металіст 1925" 1:0. З перемогою, але без Когута

"Дніпро-1": Волинець, Каплієнко (Горбунов, 73), Кравець (Горін , 79), Сваток, Адамюк, Лєднєв (Пасіч, 73), Сарапій, Піхальонок, Когут (Пуріта, 27), Гуцуляк, Рубчинський

"Металіст 1925": Мозіль, Червак, Безуглий, Жичиков, Курило, Вачіберадзе, Габелок, Дмитренко (Юсов, 65), Борячук, Чирук (Сидоров, 65), Моура (Ременюк, 76)
Тренер: Эдмар

Попередження: Когут, 25, Волинець, 82 - Борячук, 63, Безуглий, 64, Курило, 90+6

{{widget:lineup:22680}}

Програму 9-го туру УПЛ завершував поєдинок на "Дніпро-Арені", де господарі приймали харківський "Металіст 1925". Кілька років тому протистояння сусідів відповідало статусу центрального дербі чемпіонату, відрізнялось безкомпромісністю та напругою, але новостворені клуби тільки на початку шляху до подібного визнання та історії. Тож не дивно, що вийшов досить буденний поєдинок, долю якого вирішив єдиний м'яч.

Попри важку кубкову гру у Житомирі, в якій "Дніпро-1" поступився місцевому "Поліссю" у серії пенальті, Юрій Максимов у стартовому складі своєї команди провів лише одну заміну. Замість Бабенка з перших хвилин з'явився Каплієнко. Едмар обрав іншу стратегію: бразильський коуч зробив сім замін, значно освіживши стартовий склад.

Господарі хоч і діяли першим номером, намагалися вести гру, проте по-справжньому гострих моментів майже не створювали. Нерви Мозілю та компанії лоскотали хіба що стандартні положення, коли у штрафній спостерігалось велике скупчення своїх та чужих.

А в середині тайму "Дніпро-1" залишився без основного центрфорварда. Когут в пошуках м'яча змушений був частенько відходити назад, виконувати чорнову роботу та грати на межі фолу. Така тактика не виправдала себе, підкотившись під Габелка ззаду гравець господарів отримав попередження, а головне - травмувався сам і достроково залишив поле.

Читай також: "Металіст 1925" - про суддівство матчу з "Дніпром-1": "Наш футбольний арбітраж найгуманніший у світі"

Юрій Максимов спочатку планував випустити гравця по позиції - Філіпова, але передумав, замість Когута вийшов Пуріта, який розташувався на правому фланзі атаки, а в центр нападу змістився Гуцуляк.

Поки господарі перебудовували гру, харків'яни ще до перерви створили два гольових моменти. У першому випадку зразково зіграв Дмитренко, який на фланзі до останнього відборовся з Адамюком. А коли захисник вимкнувся із боротьби, бо чомусь вирішив (без сигналу арбітра), що м'яч перетнув бокову лінію, скористався моментом, увірвався у вільну зону та віддав зручний пас на Борячука. Андрій пробивав на силу з близької відстані, але досвідчений Волинець зреагував!

У кінці тайму форвард гостей мав ще один блискучий шанс (цього разу Борячуку асистував Моура), але м'яч потрапив у стійку!

Перерва пішла на користь "Дніпру-1", на початку другої половини зустрічі господарі дещо підвищили темп і змогли реалізувати свій шанс. Лєднєв наважився на дальній удар, Мозіль, здавалося, контролював ситуацію, але м'яч, вже перебуваючи у повітрі, змінив траєкторію, до чого кіпер виявися не готовим. До слова, гольовий пас віддав "джокер" Пуріта - 1:0.

Господарі цілком задовольнилися мінімальною перевагою, не намагалися розвинути успіх. Жовта картка Волинцю за затримку часу - яскраве підтвердження загального настрою в діях дніпрян. "Металіст 1925" намагався уникнути поразки, але пройти насичену оборону суперника за допомогою позиційних вже було куди важче.

"Дніпро-1" мінімально перемагає команду Едмара. Юрій Максимов здобув другу перемогу поспіль на чолі нової команди, якій, схоже, поступово вдається виходити з кризи. Рекордна п'ятиматчева серія харків'ян без поразок в УПЛ завершилася. "Металіст" був близькими до нічиєї, але головне що команда зберігає свій ігровий почерк та діє тактично грамотно, тож результат - справа часу.