"Оболонь" (Київ) - "Металіст 1925" (Харків) 1:0

"Оболонь": Рибка, Мороз, Прокопенко, Карась, Суханов (Тарануха, 46), Приймак, Дубко (Черненко, 79), Лук'янчук, Косовський, Мединський (Нагієв, 90), Краснопір (Груша, 79)

"Металіст 1925": Мозіль, Червак, Жичиков, Курило, Фарина, Вачіберадзе (Бичек, 75), Габелок, Дмитренко (Є.Ткачук, 62), Моура (Русин, 46), Борячук (Чирук, 75), Сидоров (Юсов, 46)
Тренер: Едмар

Попередження: Прокопенко, 40, Суханов, 45+4, Мороз, 74, Дубко, 76 - Курило, 10

Вилучення: Курило, 60, Мозіль, 80

{{widget:lineup:22798}}

"Оболонь" і "Металіст 1925" забивають вкрай мало. Дивно було б чекати від них видовищного і результативного футболу. Бо, якщо взяти киян, то їхній улюблений рахунок 1:0, а щодо харків'ян, то в останніх трьох матчах (з урахуванням національного Кубка) вони жодного разу не відзначилися.

Не порушили команди традиції й цього разу. "Оболонь" виграла - 1:0, "Металіст 1925" знову не забив.

Достатньо жвавим вийшов перший тайм. У господарів виокремлювалися Суханов, Мединський, Краснопір. Перший пробував самотужки засмутити суперника. Інший загострював гру з правого флангу, багато навішував. А третій з них зумів відзначитися. Не з першої, щоправда, спроби. 95-й номер "пивоварів" мав забивати в середині першого тайму, коли, відгукнувшись на передачу Мединського, з близької відстані не влучив у рамку. У той момент навіть закралася думка: а чи не доведеться киянам заплатити велику ціну за свою марнотратність? Бо у Моури був непоганий момент - це коли виручив Рибка. Врешті обійшлося...

А на 31-й хвилині Краснопір знову опинився в центрі уваги, цього разу не схибив. Дубко зробив передачу за спини центральним захисникам "Металіста 1925", а нападник "Оболоні" вже з меж карного майданчика невідпорно пробив під поперечину - 1:0.

Читай також: Чемпіонат України. "Оболонь" - "Металіст 1925" 1:0 . Відеоогляд матчу

Другий тайм почався з атак гостей. Захопившись ними, харків'яни врешті потрапили у полон. Точніше, залишились у меншості. У Курила вже була жовта, він не встигав за швидкими гравцями "Оболоні" - напрошувалась його заміна, але Едмар чомусь не наважився на цей крок, і даремно. На 60-й хвилині центрбек сфолив проти свіжого Таранухи, отримав другий "гірчичник", який автоматично перетворився на червону, і завчасно пішов відпочивати.

Той самий Тарануха пізніше з передачі Мороза мав знімати всі питаня щодо переможця, однак влучив у стійку. Едмар відреагував на цей дзвіночок останніми замінами. І знову, як на мене, продемонстрував свою повну некомпетентність. Бо на 80-й хвилині "Металіст 1925" взагалі залишився вдев'ятьох та ще й без воротаря - за фол останньої надії арбітр вилучив Мозіля (той порушив правила проти Таранухи). Роль "рятівника" взяв на себе Червак - надів на себе майку Мозіля, рукавички й зайняв місце в рамці. І за десять з чимось хвилин не пропустив. Правда, й моментів кияни не створили, а ударам Груші та Черненка бракувало точності.

На чому б хотів загострити вашу увагу. Перше: команда, маючи чисельну перевагу (понад 10 хвилин у "Оболоні" було на два гравці більше!), зобов'язана спокійно закривати гру, а не дбати про те, як утримати мінімальну перевагу. Друге: не знаю, чим займаються помічники Едмара, чому не могли підказати бразильцю, щоб зняв з гри Курила, та не поспішав використовувати всі заміни?! Третє: зовсім не розумію, чому арбітр Кубряк додав до другого тайму лише три хвилини? Шість замін, два вилучення, переодягання Червака. Невже кудись поспішав?..