"Ворскла" - "Минай" 2:3. Ужгородські фенікси

11.05.2024. Чемпіонат України.
Полтава. Стадіон "Ворскла" імені Олексія Бутовського

Головний арбітр: Назарій Дйордь

"Ворскла" - "Минай" 2:3
Голи: Павлюк, 36, Глущенко, 55 - Ременяк, 68, Павлюк, 79 (авт.), Вітенчук, 90+11 (пен.)

"Ворскла": Ісенко, Павлюк, Кане (Корнієнко, 81), Крупський, Пердута, Бацула, Глущенко (Родрігес, 85), Мякушко (Нестеренко, 81), Сіссоко, Скляр (Челядін, 57), Степанюк
Тренер: Сергій Долганський

"Минай": Кемкін, Дмитрук, Чуєв, Скиба (Семотюк, 62), Прокопчук, Петько (Нємчанінов, 76), Кораблін (Гунічев, 46), Вітенчук, Устименко (Попов, 90), Ременяк, Вакула (Корнійчук, 90)
Тренер: Желько Любеновіч

Попередження: Степанюк, 28, Челядін, 63, Глущенко, 81, Родрігес, 86 - Петько, 3, Скиба, 35
Нереалізований пенальті: Родрігес, 90+6

{{widget:lineup:25752}}

Для "Ворскли" поєдинок з "Минаєм" розглядався через призму майбутнього фіналу Кубка України проти "Шахтаря", який відбудеться вже у середу, 15 травня. Господарям важливо було провести гру без додаткових стресів - запобігти травмам, зберегти фізичні та моральні сили.  А от для минайців, які тривалий час пасуть задніх в турнірній таблиці УПЛ, це був матч життя. Адже у випадку поразки у Полтаві, а також за умови перемоги "Вереса" над "Зорею", підопічні Желько Любеновіча де-факто прощалися з УПЛ...

Початок гри вийшов доволі рівним, обидві команди намагалися грати на зустрічних курсах, але використовуючи в атаці обмежений ресурс. Проте поступово тактика господарів почала приносити видимі результати: ворскляни проводили швидкі атаки та розхитували захист за допомогою численних стандартів (9 корнерів тільки за перший тайм). А починаючи з 30 хвилини "зелено-білі" по-справжньому взялись за справу. Спочатку Степанюк вивів Глущенка на побачення з Кемкіним, але той своїм шансом не скористався. І майже відразу: небезпечний простріл у штрафний майданчик "Минаю", апеляція до арбітра після нібито потрапляння м'яча в руку Прокопчуку після удару Скляра, попередження Скиби за фол на Степанюку... Врешті кількість створених моментів перейшла у якість: Павлюк ударом головою замкнув передачу Бацули зі штрафного - 1:0.

Читай також: Чемпіонат України. "Ворскла" - "Минай" 2:1. Гол Артура Ременяка (Відео)

А коли на початку другого тайму 20-річний Антон Глущенко ударом з лінії штрафного майданчика подвоїв рахунок (гольовій атаці передував відбір м'яча в центрі поля),   здавалося, що в цій зустрічі все вирішено і полтавці вже можуть перемикатися на фінал Кубка, а "Минай" - готуватися до першої ліги. Але все змінилося після повітряної тривоги, через яку гру було призупинено на 68 хвилині. Після поновлення матчу, здалося, "Ворскла" так і залишилась в роздягальні, натомість "Минай" пішов на штурм воріт суперника, змусив помилятись і відігрався!  Спочатку Ременяк скористався помилкою Пердути, який не зміг перехопити м'яч після довгої передачі з центру поля, та холоднокровно переграв Ісенка. Згодом той же Ременяк втілив у гол флангову передачу Вакули - у боротьбі з Павлюком зробив трудовий гол - 2:2!

Але це було не все. Фактично на рівному місці пенальті у свої ворота привіз досвідчений Нємчанінов. Після втрати м'яча поблизу власного штрафного Дмитро намагався виправити ситуацію, але зробив тільки гірше - вдарив по нозі Феліпе, привізши пенальті. І тут за справу взявся Кемкін, який двічі(!) виграв дуель нервів у Феліпе - після першого сейву рефері змусив перебити 11-метровий (кіпер зарано відірвав ноги з лінії воріт). Але молодий воротар виграв і другу дуель!

А за хвилину головний арбітр зустрічі Назарій Дйордь призначив 11-метровий вже у протилежні ворота. Після удару невтомного Ременяка м'яч влучив у руку Челядіну. Вітенчук був точним - 3:2 - неймовірна перемога "Минаю", який в турнірній таблиці наздогнав "Металіст 1925" і продовжує боротьбу за виживання.

"Ворскла" отримала дуже сильний психологічний стрес перед фіналом Кубка України. Чи зможе Сергій Долганський вивести свою команду із такої ями - питання наразі залишається відкритим.