"Колос" – "Кривбас" 1:0. Гончаренко дебютував із переможного гола, Вернидуб – із червоної картки
Автор: Артур Малкин

23 серпня 2022 року. Ковалівка. Стадіон "Колос"
1-й тур УПЛ

"Колос" (Ковалівка) - "Кривбас" (Кривий Ріг) 1:0

Гол: Гончаренко, 36

"Колос": Волинець, Чорноморець, Гончаренко, Новак, Золотов, Мілько, Оріховський, Мякушко (Ісаєнко, 80), Болбат, Ільїн (Смирний, 79), Попов (Лисенко, 70)

"Кривбас": Сарнавський, В.Вернидуб, Зотько, Татарков, Якімець, Банада (Кораблін, 65), Волошин (Дебелко, 74), Хомченовський, Понєдєльнік (Шевченко, 46), Семенов, Устименко (Хобленко, 46)

Попередження: Волинець, 51, Ільїн, 66, Гончаренко, 79, Мілько, 83, Золотов, 86, Новак, 87, В.Вернидуб, 88 – Банада, 63, Семенов, 70

{{widget:lineup:17155}}

Юрій Вернидуб повернувся до українського футболу після 3-річної перерви. "Кривбас", тепер уже нинішній клуб іменитого тренера, вперше зіграв у Прем'єр-лізі з 2013 року. Початок такої співпраці тріумфальним, однак, не вийшов. Криворізці в помітно оновленому складі (сім новачків) не виглядали грізною силою, здатною зруйнувати будь-який бастіон, хоча досягли успіху в перекочуванні м'яча та словесній суперечці Вернідуба-старшого з арбітрами.

"Колос" теж змінився. Але ці зміни, скоріш, були точкового характеру. Квартет новобранців випустив із перших хвилин Ярослав Вишняк. Одному з них поталанило стати героєм матчу. Роман Гончаренко, який перебрався до Ковалівки з Рівного, забив цей єдиний гол. Сталося це на 36-й хвилині, після чергового стандарту: центральний захисник виявився найспритнішим за всіх у штрафному майданчику "Кривбасу" і в дотик відправив м'яч у сітку, що відскочив від стійки після удару Новака.

Господарі могли відкрити рахунок набагато раніше - після штрафного удару і, щоправда, не без допомоги суперника, але Сарнавський блискуче зіграв, не дозволивши стати автоголу Зотько.

Криворізці володіли в першій половині матчу ініціативою, довго катали м'яч, намагаючись виманити "сплячого звіра" з його лігва. Але ковалівці на такий хитрощі не піддалися, до гостроти біля воріт Волинця справа практично не доходила. Можна згадати хіба неточний удар головою у виконанні Банади - та й усе, мабуть.

У перерві Юрій Вернидуб здійснив дві заміни, потім ще одну, намагаючись освіжити гру. Однак нічого у гостей в атаці не виходило. Емоції почали наростати. Арбітру Юрію Іванову все частіше доводилося вдаватися до дисциплінарних покарань. Як підсумок - не стримався головний тренер "Кривбасу", який на 81-й хвилині заробив червону картку. На що миттєво відреагувала лава запасних гостей. "Ти що, ох... зовсім?!" - ці слова були адресовані Іванову. Він відповів жовтою на адресу когось із тих, хто сидів на лавці.

"Кривбас" міг уникнути поразки, але Волинець виграв дуель у Дебелка, який вийшов на заміну. Вернидуб-старший почав із поразки та червоної картки.