Головний арбітр: Максим Козиряцький (Запоріжжя)
Асистенти: Андрій Скрипка (Кропивницький), Максим Чертоляс (Херсон)

"Динамо": Нещерет, Сирота, Попов, Кендзьора (Вівчаренко, 61), Сидорчук, Буяльський, Лонвейк, Караваєв, Циганков, Кабаєв (Гармаш, 61), Бєсєдін (Ванат, 74)
Тренер: Мірча Луческу

"Ворскла": Різник , Чеснаков, Кравець, Зайков, Бацула, Пердута , Скляр, Челядін (Олійник, 77), Юрченко (Степанюк, 86), Марлісон, Сефері
Тренер: Віктор Скрипник

Попередження: Сирота, 16, Кабаєв, 22 - Скляр, 18, Марлісон, 90+3

Дебют матчу пройшов в атаках киян, які встигли й ліворуч постукатись рейдом-прострілом Караваєва, й зусиллями Кабаєва увірватись по центру, і скидкою Кендзьорі (можливо, зайвою, бо польський захисник був не готовий до ривку). І помилкою Пердути у передачі з перехопленням Буяльського та ударом Кабаєва повз дальню стійку… Разів з три намагався підключатись до атаки Попов, але всі передачі, що мали на меті загострення атаки, пішли у зони, незрозумілі для партнерів.

Полтавці відповіли подачею з лівого флангу і навісом з стандарту – в обох випадках траєкторію "вичитав" Лонвейк та перервав. Загалом,  хвилини з 15-ї гості гру майже вирівняли, почали регулярно відповідати своїми атаками на динамівські, багато працювати лівім флангом та шукати передачами з глибини в передній лінії Марлісона.

На 24-й хвилині після передачі з флангу пробиває з напівкружжя Лонвейк – в "рамку", але й в рукавиці Різнику. За три хвилини проходить адресний простріл Караваєва з лівого флангу, Кабаєв намагається зупинити, не обробляє належним чином, а за його спиною чекає на "пропуск" м’яча Буяльський. Те, що зазвичай дуже вдало робить сам Віталій.

Тягне м’яч в передню лінію Сирота, доходить майже до штрафного, скидає Караваєву, а той заробляє кутовий. Після якого Кендзьора виграє повітря, але не б’є в площину, а скидає на дальній кут воротарського, де захисник виносить в поле. За хвилину – гол. Кабаєв крутиться з м’ячем ліворуч, підсікає в зону правіше одинадцатиметрової позначки, Бєсєдін вистрибує та скидає головою на партнерів. Далі – непорозуміння. Чеснаков вже зібрався виносити, але пішов на м’яч Різник, у підсумку – обидва по м’ячу не зіграли. А зіграв Буяльський, спокійно замкнувши у площину – 1:0.

Загальний малюнок гри не змінюється - обмін атаками, втім, м’яч частіше контролюють кияни. Пробиває з опорної зони Лонвейк – Різник витягується в стрибку та переводить на кутовий. А на 44-й хвилині полтавці зрівнюють рахунок. Також не без помилок в обороні киян. Сефері отримує м’яч ліворуч, прокидає собі під удар до центру, Кендзьора все ж встигає вставити бутсу, але лише "народжує" рикошет на "одинадцять". Там Марлісон спиною до воріт ставить корпус Сироті, приймає, й у намаганні розгорнутись все ж прокидає м’яч трошки далі. Сам падає, але ця "скидка" знаходить Юрченка, який впритул "пробиває" Нещерета – 1:1. З Юрченком з початку епізоду грав Циганков. Чому саме Віктор опинився у центральній зоні "глибше" за обох центрхавів – Сидорчука та Лонвейка – питання цікаве, та має цілком конкретне пояснення: їх обох зібрав навколо себе Бацула, а потім віддав на Сефері. Але якщо вже Циганков там опинився, треба було грати до кінця. А правий вінгер киян загубив Юрченка в себе за спиною.

59 на 41 відсотків за володінням, 5-1 за ударами, 3-1 за ударами у площину, 4-1 за кутовими… Й 1-1 на табло.

На другий тайм – без замін і з незмінною картиною гри. Динамівці катають більше, полтавці раз по раз вибігають в атаку флангами. Лонвейк в одній з позиційних атак підключає Сироту, той пробиває метрів з 25-ти – Різник переводить у фланг. Відповідь "Ворскли" лівим флангом з прострілом в напрямку Марлісона – Караваєв, перериваючи, зрізає в площину власних воріт, але прямо в Нещерета.

Ще хвилин вісім-десять позиційної боротьби, й потужно пробиває з опорної зони Лонвейк – Чеснаков дуже вчасно вставив бутсу й перевів на кутовий. А от як не забиває Караваєв – суцільна загадка. Гармаш, що хвилину тому змінив Кабаєва, віддає чарівну розрізну передачу в штрафний в вільну зону на хід Олександру, той прокидає повз Різника, має перед очима порожні ворота і б’є з лівої… повз "рамку"! Дивина.

В атаках киян минає декілька хвилин, і знов загострює Гармаш. Протягає праворуч, генерує жорстку подачу по лінії воротарьского, на ближньому куті трішки не дістає головою Бєсєдін, а на дальньому дістає Вівчаренко, втім пробиває якось "паралельно" воротам.

Після цього – відрізок гостроти "Ворскли". Після якісного проходу-прострілу ліворуч двічі (!) пробиває метрів з 10-ти Юрченко, але в першому випадку – прямо в Сироту, а в другому, після двох відскоків – удар блокує у підкаті Попов. На цьому атака не закінчується, м’яч відскакує до Марлісона, якого випереджає Лонвейк, встигаючи виткнути з-під ніг форварда полтавців. Марлісон падає, хапається за ногу, гості вимагають "точку", але Козиряцький дає сигнал продовжувати гру. Повтори свідчать про правоту арбітра – Лонвейк зіграв в м’яч.

За хвилину – чергова гострота після проходу праворуч Сефері, який викочується на ударну позицію під гострим кутом, але удар знов у підкаті блокує Попов.

Черга "Динамо". Лонвейк точно котить Гармашу, той обігрує опонента й знаходить на напівкружжі Циганкова. Віктор скидає під удар Сидорчуку – Різник витягує в лівому від себе куті. На відскоку першим Буяльській, проте голкіпер полтавців і тут виручає – в повторному стрибку ціною удару бутсою по руці встигає вибити з-під ніг динамівця.

Пробиває з опорної зони Гармаш, під удар кидається Скляр, з піднятою над головою рукою. Саме в цю руку влучає Гармаш, саме на цьому акцентує Сидорчук, звертаючись до арбітра, нагадуючи, що в Скляра вже є картка, а це цілком може бути друга… Втім, Козиряцький качає головою й пропонує зосередитись на грі, а динамівцям варто згадати епізод з проходом Пердути на початку тайму, який зривав Кабаєв, теж маючи жовту карту. Козиряцький і тоді не показав другу, і зараз утримався.

Тягне по центру  м’яч Сидорчук, намагається обігратись з партнером, але той не робить крок на м’яч, й полтавці перехоплюють та миттєво вибігають в контратаку. Бацула мчить лівим флангом, Сефері біжить по центру паралельним курсом, витримує лінію, очікує, очікує… Доки просто не показує Бацулі руками перед собою – та покоти ж ти сюди, трясця! Бацула, нарешті, віддає, але запізно – віддає в зону виходу з воріт Нещерета. Перетягнув. Дав би раніше, Сефері мав змогу випередити голкіпера.

Загалом – майже постійно атакують кияни. Щось намагаються вигадувати в умовах щільної оборони, але прорватися в дрібний пас не виходить. Підключаються удари метрів з 25-ти, діагональні переведення у протилежну зону штрафного… Але й переведення не знаходять адресата, й удари йдуть або вище воріт, або в захисників.

На першій доданій хвилині чудово відгукується на флангову подачу Гармаша… Скляр. Так, саме Скляр. Олександр головою зрізає м’яч в площину власних воріт, зрізає якісно, потужно, й Різник демонструє справжній клас, реагуючи на цей удар впритул! Рикошет відскакує в груди Скляру, й вже сам "винуватець" ледь встигає вибити у фланг м’яч п-під ноги Лонвейка на добиванні.

На останній доданій хвилині Сидорчук рветься по центру, влучає в руку супернику, заробляє стандарт метрах в 22-х від воріт. Циганков перекидає стінку, але пробиває настільки несильно, що просто "перевіряє" фіксацію Різника.

Та й все. Фінальний свисток, нічия.

53 на 47 відсотків володіння, 12-3 за ударами, 9-2 за ударами в площину, 8-3 за кутовими… Й ті ж самі 1-1 на табло, що й до перерви. "Динамо" знов мало перевагу за гострими моментами, а про епізод Караваєва й згадувати годі. Втім і полтавці мали шанси забивати, тому загальні концепція лишилась незмінною – кияни не запропонували достатньої надійності в обороні, щоб мати змогу однозначно бідкатись з приводу втраченої перемоги. Звісно, були до неї ближче, втім купа позиційних помилок на флангах, у центрі оборони та в опорній зоні дозволили "Ворсклі" генерувати креатив на постійній основі. Так, браку в полтавців було забагато, й доводили до гостроти значно менше, ніж могли б, але все ж , все ж…

Якщо відзначати окремих гравців, то в "Динамо" дуже якісно вийшов на заміну Гармаш, який почав генерувати небезпеку й розрізаючими передачами в центрі, й подачами з флангу. Не зовсім ще органічно в командній грі, але цілком вправно в цілій низці епізодів виглядав Лонвейк. Намагались взяти на себе контроль за грою Циганков та Сидорчук, але старання було більше, ніж нестандартних рішень, що збили б с пантелику полтавський захист.

У "Ворскли" чудово відіграв Різник (окрім незрозумілого епізоду з голом), багато корисної роботи в центрі "підняли" Скляр з Челядіним, бадьоро розганяли флангами Бацула з Сефері… Чеснакова ще можна похвалити, але так само не до кінця зрозуміло, що ж там сталось в епізоді з пропущеним голом, коли капітан, теоретично, мав змогу винести.

Це якщо окремо. По командах та гравцях. А якщо загалом – сумне видовище, сумбур, брак ідей. Згадав матч першого кола минулого чемпіонату річної давнини. Переглянув огляд, відео… Це був зовсім інший рівень футболу. Причини відомі й зрозумілі, але у випадку "Динамо" принципова кадрова різниця була лише у лівій бровці, де один одного протягом матчу змінили Де Пена та Вітіньо. Рамірес ще виходив на перший тайм, так він що був, що не було. Сьогодні Лонвейк відіграв значно корисніше, ніж тоді той Рамірес. Може, й не замінив Шапаренка, але був одним з найкращих у поточному складі.

Тобто, однозначний "недобір" лише по одній позиції, але куди все з минулого року поділось – то вже до Мірчі Луческу питання. Ні, він відповіді має, а ми чуємо, втім… Втім, відставання від "Дніпра-1"  та "Шахтаря" складає вже дев’ять очок за втраченими. А за набраними – дев’ять та дванадцять відповідно. Це ми поки що, за інерцією, не обговорюємо ризик не потрапити динамівцям до єврокубкової зони, але якщо до зимової перерви збережеться така ж динаміка втрат…

Щодо "Ворскли" - ситуація цілком аналогічна. Команда після зміни тренера ніяк не знайде свою гру й адаптується до "потрясінь воєнного часу" значно гірше, ніж деякі з команди конкурентів, що аналогічним чином розглядались в якості фаворитів у боротьбі за єврокубкову зону. І які тримаються на дистанції значно бадьоріше.