Головний арбітр: Володимир Новохатній (Київ)
Асистенти: Олександр Павлинов (Одеса), Віталій Сухин (Одеса)

Голи: Русин, 40, Безуглий, 78 - Козак, 23

"Металіст 1925": Мозіль, Безуглий, Жичиков, Курило, Мартинюк, Капінус, Русин, Ременюк (Дмитренко, 74), Кравченко (Вачіберадзе, 74), Габелок (Ткачук, 89), Зубков (Чирук, 64)

"Інгулець": Паламарчук, Саків, Нагієв, Смоляков (Одарюк, 67), Павлов, Ковальов , Клименко (Кучеренко, 46), Кухарук (Поспєлов, 89), Козак (Близниченко, 67), Запорожец (Блізніченко, 72), Марусич
Тренер: Сергій Лавриненко

Попередження: Мозіль, 87, Мартинюк, 90+2, Чирук, 90+3 - Блізніченко, 75

{{widget:lineup:18719}}

Дуже насиченим був недільний футбольний день в УПЛ. Організатори підготували одразу п’ять зустрічей, кожна з яких змогла порадувати глядачів доволі цікавим сюжетом. Протистояння "Металіста 1925" та "Інгульця" не стало винятком.

До підопічних Сергія Лавриненка з самого початку цього чемпіонату було дуже багато питань. Мало того, що команда знаходиться у зоні вильоту та мала всього одну перемогу у десяти матчах, так ще й по якості гри "Інгулець" виглядав відверто погано. "Металіст 1925", навпаки, маючи серію без перемог при новому керівництві, у минулому турі показав досить цікаву гру. Можливо, прийшли б і три очки, але трапилося вилучення на початку другого тайму.

І яким було здивування на перших хвилинах, коли саме "Інгулець" почав грати з позиції сили. Гості на початку зустрічі виглядали набагато цікавіше, як і краще будували позиційні атаки, тоді як "Металіст 1925" намагався якось намацати свою гру. Підопічні Лавриненка могли забивати вже на 9-й хвилині зустрічі, але Мозілю відверто пощастило.

Саків підключився на контратаку, увійшов до штрафного майданчика, отримав пас від Клименка та зробив відмінний простріл на дальню штангу. Марусич зумів уникнути офсайду, вискочив з-за спини захисника та підставив ногу. От тільки удар з кількох метрів прийшовся у штангу. Мозіль лише спостерігав за епізодом, допомогти партнерам голкіпер не міг.

Перший більш-менш небезпечний момент у воріт гостей харків’яни змогли створити тільки на 22-й хвилині після подачі з кутового. І як створити… Паламарчук відверто помилився на виході, не зігравши у м’яч у власному воротарському майданчику. Пощастило "Інгульцю", що м’яч влучив у Нагієва, а не у двох суперників, які стояли поруч.

Відразу "Інгулець" повів у рахунку. Пройшла контратака, у якій знадобилося лише чотири дотики, щоб Козак опинився у обіймах партнерів. Все почалося з довгої передачі Запорожця зі своєї половини поля. Смоляков першим дотиком обробив, а другим відразу вирізав подачу до штрафного майданчику, куди і набігав Козак. Олександр вже у дотик пробив точно у кут. 0:1!

Тільки після пропущеного голу "Металіст 1925" почав додавати у нападі. Перший дзвіночок для "Інгульця" був на 25-й хвилині разом з чудовим проходом Русіна: Ростислав на фланзі обіграв кількох суперників, зайшов до штрафного майданчику і пробив повз ворота. А якби півзахисник ще й пас викотив на партнерів, які просили в центральній зоні, міг бути і гол.

Другий дзвіночок був вже на 39-й хвилині. Смоляков став двічі героєм своєї команди. Півзахисник не тільки зробив гольову передачу, але і встиг врятувати власні ворота, вибивши м’яч з самої лінії. Ще трохи і Габелок приймав би поздоровлення. Але відтермінував Смоляков неприємності всього на мить…

Одразу після подачі кутового Паламарчук все ж пропустив. Габелок подав з кутового, Курило виграв другий поверх та зробив скидку на дальній кут воротарського майданчику, куди вже набіг Русин. Ростислав не залишив голкіперові жодного шансу. 1:1!

Тут є два цікавих моменти. Перший – гра Курила. Саме центральний захисник упустив Козака, коли харків’яни пропускали. Тепер ж він виправився. Другий – чомусь всі забули про Русина на дальній штанзі. От зовсім ніхто не грав з автором голу, за що захисники і поплатилися.

Був у "Інгульця" у другому таймі один реальний момент знову вийти вперед. На 56-й хвилині Ковальов за штрафного могутнім ударом поцілив у поперечину. Після цього вже "Металіст 1925" більше працював на перемогу, яку і здобув на 78-й хвилині. І знову все почалося з кутового, який подавав Габелок. На цей раз вже Безуглий виграв другий поверх у Ковальова і пробив у кут. 2:1!

Після цього гості якось відразу і перестали боротися, змирившись з поразкою, а після гри прийшла офіційна новина – Сергій Лавриненко відправлений у відставку. Повністю логічне рішення клубу, який має всі шанси вилетіти з УПЛ. Зараз гра "Інгульця" не відповідаю рівню вищої ліги.

"Металіст 1925" здобуває не просто три очки. Це перша перемога Едмару та Голодюка на чолі команди. "Жовто-сині" прогресують, що видно по останнім іграм. Ще одна перемога і харків’яни наблизяться до зони єврокубків.