"Динамо" - "Інгулець" 0:2. Сенсація імені Ковальця

16-й тур УПЛ. Стадіон "Динамо" ім. В. Лобановського. Матч без глядачів.

"Динамо": Нещерет – Караваєв, Попов, Дячук, Дубінчак (Вівчаренко, 46) – Сидорчук (к), Шепелєв (Беніто, 86), Буяльський, Волошин (Царенко, 46), Кабаєв (Гармаш, 46) – Ванат (Лонвейк, 70).

"Інгулець": Паламарчук, Ченбай, Кучеренко, Ковальов, Смоляков, Клименко, Кухарук, Нагієв (Мельничук, 52), Одарюк (Козиренко, 75), Козак, Сітало (Марусич, 87).

Попередження: Лонвейк 90+1 – Смоляков 73

{{widget:lineup:19792}}

У 16-му турі УПЛ "Динамо" на домашній арені приймало "Інгулець". Підопічні Мірчі Луческу у вітчизняному чемпіонаті поки що не демонструють чемпіонської гри, проте до свого активу записали серію із дев’яти матчів без поразок.

Звичайно, для амбітного колективу це не велике досягнення і далеко не показник. Адже у турнірній таблиці "біло-сині" знаходились на третій сходинці, щодуху женучись за "Шахтарем" і "Дніпром-1", які не бажають когось чекати і скидати оберти. Цього сезону боротьба за золоті медалі обіцяє бути запеклою і для того, щоб не відпускати далеко від себе прямих конкурентів, потрібно було обігравати "Інгулець".

До того ж, цікаво було подивитися на "Динамо", яке у зимове міжсезоння втратило двох своїх лідерів – Циганков пішов до середняка іспанського чемпіонату "Жирони", а Забарний – до аутсайдера АПЛ "Борнмуту". Але досвідчений Мірча Луческу за 44 роки на тренерській стежці навчився долати набагато серйозніші проблеми.

Кияни ще ні разу у своїй історії не програвали "Інгульцю". У чотирьох поєдинках – 3 перемоги і одна нічия. Та й команда із Петрового хоч і не є хлопчиками для биття, але зірок з неба не хапає, борячись за виживання.

Варто зазначити, що взимку "Інгулець" очолив добре відомий "Динамо" Сергій Ковалець, який на початку 90-х захищав кольори "біло-синіх". 54-річний спеціаліст завжди умів будувати міцні колективи, тому поставало питання, чи вистачило йому часу зліпити щось цікаве із того матеріалу, що був у "Інгульці". Та як би там не було, а очки потрібні обом колективам, а переможець завжди визначається на футбольному полі.

Перед стартовим свистком арбітрині Катерини Монзуль, камера оператора вихопила із віп-ложі обличчя колишніх гравців "Динамо" Олександра Алієва та Артема Мілевського, які прийшли подивитися гру. Важко було не помітити, що Мілевський набрав зайву вагу.

Поєдинок розпочався із атак господарів поля. Було б дивно, якби було навпаки. Вже у дебюті зустрічі кияни заробили перспективний штрафний, який узявся виконувати Дячук. Але удар оборонця "біло-синіх" виявився досить слабким і не створив суттєвих проблем для Паламарчука.

"Інгулець", витримавши стартову активність підопічних Луческу, шокував динамівців на 13-й хвилині. Звичайна ситуація у центрі поля призвела до голу. Ковальов вигравши боротьбу, зробив закидання вперед на Сітала. Артем прикрив м'яч корпусом, відтіснивши без порушення правил Дячука, та відпасував на вільного Козака. Далі справа техніки - постріл у дальній кут - 0:1.

Мірча Луческу у своєму стилі щось почав вигукувати на адресу Монзуль, висловлюючи свої претензії арбітрині. Але що може бути не так, коли порушення правил не було? Проте тиск на суддів, то давня традиція. Без цього Луческу не був би сам собою.

"Біло-сині" побігли відігруватися, але петровці вибудували бетонну оборону, закривши усі щілини. Шепелєв після контатку з Кучеренком завалився на газон у штрафному майданчику суперника, але свисток Монзуль промовчав - порушення правил не було.

"Інгулець", хоч і закрився, приділяючи максимальну увагу обороні, але періодично намагався вибігати у контратаки. Під час однієї із них Нещерет продемонстрував усю свою майстерність, перевівши м'яч на кутовий після гарматного удару активного Козака.

На 36-й хвилині "Динамо" створило супермомент. Сидорчук перехопив м'яч у центрі поля, вивів на ударну позицію Ваната, Владислав обіграв Ковальова та пробив по воротах Паламарчука, але воротар "Інгульця" парирував удар.

Через дві хвилини кияни втратили ще одну чудову нагоду. Ванат протягнув м'яч до штрафного майданчика, віддав на Буяльського,  Віталій скинув трохи назад на Кабаєва,  який метрів із 20-ти відправив м'яч у далекі галактики.

А що ж "Інгулець"? Терпіли, оборонялися і вдруге шокували господарів. Підопічні Ковальця провели блискавичну контратаку. "Інгулець" перехопив м'яч на власній половині поля. Кухарук запустив по правому фланзі Клименка, Владислав прострілив на ногу Одарюка - 0:2.

Варто зазначити, що Сидорчук втратив м'яч у центрі поля після того, як влучив "кулею" у руку Кухарука. Монзуль не зупиняла гру, хоча рука гравця "Інгульця" була відведена в сторону. Як би там не було, але петровці пішли на перерву, сенсаційно ведучи в рахунку, маючи перевагу над "біло-синіми" у два голи.

Луческу у перерві потрібно було добряче поламати голову і достукатися до своїх гравців, щоб спробувати створити камбек.

У "Інгульця" два удари в площину - два голи. Ось вам і аутсайдер, феноменальна точність.

У перерві Луческу зробив потрійну заміну. Замість Дубінчака, Волошина і Кабаєва вийшли Вівчаренко, Гармаш та Царенко.

Щоб спробувати змінити рахунок на табло, динамівцям необхідно було грати активніше. Якось вже повільно вони діяли на полі. До того ж, чимало грішили неточними передачами.

У дебюті другого тайму пошкодження зазнав півзахисник "Інгульця" Дмитро Нагієв, який був змушений залишити поле. Замість нього з'явився Мельничук.

Тим часом нагадав про себе ветеран "Динамо" Денис Гармаш. Досвідчений півзахисник, розвернувся у карному майданчику суперника і пробив у ближній кут - стійка зіграла за "Інгулець".

Помилка Нещерета ледве не призвела до третього голу. Воротар "біло-синіх" у простій ситуації не втримав м'яч, який підхопив Сітало, але не зміг з гострого кута поцілити у ворота.

"Інгулець" треба похвалити за гострі та кинжальні контратаки. Чергове вибігання петровців, чергова небезпека, і Нещерет потягнув м'яч із нижнього кута. Оборона динамівців знову зіграла погано.

Луческу вирішив освіжити гру, випустивши замість Ваната нідерландця Лонвейка. Час невплинно спливав, а динамівці виглядали слабко і невражаюче. Оборонці "Інгульця" вигравали усю верхову боротьбу після невдалих навісів "біло-синіх". Відсутність креативу у останніх грала на руку гостям.

Багато браку, непорозумінь і повна імпотенція в атаці - ось, що показало "Динамо". Підопічні Луческу нічого не зуміли протиставити одному із аутсайдерів УПЛ. 0:2 - програш по грі. Нічого ні додати,  ні відняти. У "Динамо" були конвульсії наприкінці зустрічі, але не більше. Петровці були ближче до третього голу, аніж кияни до м'ячу престижу.

"Інгулець" вперше у своїй історії обіграв багаторазового чемпіона України та піднявся на 11-ту сходинку турнірної таблиці, набравши по 16 очок із "Металістом". Вітаємо Сергія Ковальця із прекрасним дебютом на тренерському містку команди із Петрово.

"Динамо" показало,  що не оправилося від втрати Циганкова та Забарного. Хаос в атаці та повна бездарність в обороні. З цим потрібно щось якнайшвидше робити. Ганьба для киян так грати і так безвольно програвати. Пане Луческу, зробіть щось. Якщо, звісно,  можете.