Головний арбітр: Роман Блавацький (Львів)
Асистенти: Михаил Юхименко (Луцьк), Евгений Гашков (Луганська область)
Голи: Оріховський, 3, Оріховський, 35, Безбородько, 64
"Колос": Волинець, Гончаренко, Чоботенко, Чорноморець, Богданов (Криворучко, 81), Мякушко (Болбат, 68), Мілько, Ільїн (Велетень, 81), М.Кравченко, Оріховський (Смирний, 68), Лисенко (Безбородько, 53)
"Металіст 1925": Мозіль, Безуглий, Жичиков, Курило, Мартинюк, Капінус, Д.Кравченко, Ременюк (Абдуллаєв, 65), Габелок, Бичек, Чирук (Дмитренко, 65)
Тренер: Эдмар
Попередження: Богданов, 52, Ільїн, 78, Криворучко, 83

{{widget:lineup:20379}}

У Вербну неділю останній матч туру було довірено провести Ковалівці, де місцевий "Колос" приймав харківський "Металіст 1925". Для ковалівців це вже друга зустріч з харків’янами за останні два тижні. В минулому турі підопічні Ярослава Вишняка не змогли обіграти "Металіст", тому хотіли хоча б у грі з сусідами здобути три очки.

У 2023-му році ігри за участю "Колоса" не відрізняються великою кількістю забитих м’ячів. У жодній грі не було забито більше одного голу, тоді як у минулому турі зовсім "сухарі" були на табло. Тому на цьому фоні два м’ячі, забиті ще до перерви, стали справжнім проривом.

Все розпочалося вже на третій хвилині гри, коли "Колос" "виконав" гольовий план. Мякушко на лівому фланзі увійшов в штрафний майданчик, але прострілити не зміг. Проте Сергію пощастило, що замість прострілу м’яч так відскочив на Оріховського, що Мякушку була записана результативна передача, бо партнер швидко зорієнтувався і моментально та майстерно у дотик переправив м’яч у ворота. 1:0!

Після пропущеного і у деякому сенсі випадкового голу гості почали більше грати з м’ячем, хоча в більшості це відбувалося дуже далеко від ковалівських воріт. Вперше акцентовано харків’янам вдалося дістатися штрафного майданчику суперника на 14-й хвилині, коли навіть Едмар з лавки запасних почав акцентувати арбітру, що потрібно ставити пенальті.

Арбітр був іншої думки, і повтори дали зрозуміти чому. Чирук, увійшовши до штрафного майданчика, підставлявся, як умів. Рефері це побачив і за акторські здібності форварда не нагородив одинадцятиметровим ударом. Через п’ять хвилин у Бичека була непогана нагода. Костянтин увімкнувся і набіг аж у воротарський майданчик, але не вистачило кількох сантиметрів, щоб дотягнутися до м’яча.

"Колос" весь цей час грав більш прагматично, а на 35-й хвилині знову забив доволі неочікуваний гол. Розіграли господарі атаку правим флангом, але удар Лисенка був заблокований. Володимир одразу зробив скидку головою, а Оріховський з розвороту пробив повз двох захисників. Міг врятувати Мозіль, який дотягувався до м’яча, однак не допоміг партнерам. Рахунок на табло 2:0, а у Оріховського дубль.

Розгромний рахунок харків’яни могли побачити ще до перерви, якби голкіпер не відбив удар Мілько, а Лисенко головою пробив трошки точніше. М’яч після удару Володимира пройшов над поперечиною. Найкращий момент за тайм у "Металіста 1925" був створений вже у доданий арбітром час. На 2-й хвилині удар Габелка метрів з 15 заблокував Чорноморець. Окремо варто відзначити простріл Ременюка з лівого флангу.

Знаючи, як "Колос" вміє грати по рахунку, вже можна було замислюватися над тим, що переможця у цьому матчі ми знаємо. Але ковалівці не стали повністю переходити на прагматизм і все ж ще забили один раз. На 64-й хвилині Мякушко підібрав м’яч, розігнав атаку і віддав на Безбородька, який з гострого кута з меж штрафного майданчика пробив низом у ближній кут. Якщо до цього Мозіль міг виручати, то тут вже треба говорити про помилку голкіпера, який пропустив під собою у ближній кут. 3:0!

Тільки Безбородько забив, у Ковалівці почала псуватися погода. Розпочалася гроза, сильний дощ, який дуже заважав гравцям грати. Ще й поле з кожною хвилиною ставало все важчим. Тільки у районі 85-ї хвилини погода трошки стала кращою, і одразу харків’яни створили два моменти. Спершу Чоботенко ледь не зрізав у свої ворота, а потім після подачі з кутового Курило переграв Чоботенка та влучив ударом головою у штангу. Закінчився матч двома моментами у воріт гостей вже у компенсований час. Смирнов міг забивати, але напрямок м’яча трошки підправив захисник.

Це не тільки перша розгромна перемога "Колоса" у 2023-му році, а і перший розгром у сезоні. До цього команда перемагала лише з різницею в два м’ячі.  Для "Металіста 1925" це вже третя поразка у п’яти матчах 2023-го року. При тому третя розгромна з загальним рахунком 0:13. Команда поки ніяк не може виграти, потрохи наближаючись до зони вильоту. Зараз відстань до 15-го місця складає всього три очки.