Головний арбітр: Дмитро Кривушкін (Харків)
Асистенти: Семен Шлончак (Черкаси), Александр Беркут (Сімферополь)

"Інгулець": Паламарчук, Смоляков, Нагієв, Ковальов , Кучеренко, Кухарук, Клименко, Резепов (Одарюк, 69), Запорожец, Козак, Головкін (Поспєлов, 72)

"Рух": Паньків, Слюбик, Роман (Кітела, 29), Слюсарь, Довгий, Мисик (Альваренга, 29), Підгурський (Карабін, 77), Соломон-Отабор, Климчук, Бренер, Лях

Попередження: Кучеренко, 45+2, Козак, 84 - Соломон-Отабор, 40, Альваренга, 48, Кітела, 84, Соломон-Отабор, 90, Слюбик, 90+1

Вилучення: Соломон-Отабор, 90

{{widget:lineup:20525}}

Пристрасті навколо VAR

Рідкісний випадок для вітчизняного футболу - матч команд із другої частини турнірної таблиці опинився в центрі уваги спортивних ЗМІ задовго до стартового свистка. "Рух" звинуватив господарів в ігноруванні ініціативи, щоб на поєдинку працювала система VAR.

Львівський клуб направив відповідні листи в УПЛ та "Інгулець", зобов'язавшись взяти на себе всі фінансові витрати роботи системи відеопомічника арбітра. Від "Інгульця" потрібна була лише згода, проте відповіді так і не дочекалися.

Президент клубу Олександр Поворознюк заявив, що в очі не бачив ніякого листа, і взагалі він зараз відсутній на місці. Водночас виконавчий директор УПЛ Євген Дикий підтвердив, що "Рух" звертався з відповідною ініціативою, але відповіді від опонента не отримав, а без згоди двох сторін розв'язувати питання з системою VAR (згідно з процедурою) неможливо.

Після такого показового бойкоту від колег, "Рух" буквально звинуватив "Інгулець" в роботі з арбітрами:

"Цей матч обслуговуватиме улюблений арбітр "Інгульця" – Дмитро Кривушкін з Харкова. Ми ні на що не натякаємо, але висновки робіть самі. Якщо не помиляюся, 9 із 26 матчів "Інгульця" в УПЛ, а це більше 30%, обслуговував саме Кривушкін", - заявив директор медіацентру "Руха" Богдан Тимовчак.

"Не буди лиха...", - свідчить народна мудрість. Вже на 14-й хвилині поєдинку Дмитро Кривушкін призначив пенальті в ворота "Руху". Після стандарту, який заробив Козак (лідер атак петрівців дуже своєчасно залікував пошкодження та повернувся в стрій), Кухарук з другої спроби навісив на дальній кут, звідки пробивав Кучеренко. Під удар кинувся Роман, якому м'яч потрапив в руку, тож привід призначити пенальті у рефері був.

Ковальов "з точки" пробив холоднокровно в верхній правий від себе кут воріт (це вже другий забитий пенальті капітана в сезоні). Господарі повели - 1:0. Зазначу, що саме "Інгулець" активніше провів стартові хвилини, володів ініціативою та створював тиск на ворота суперника. А от атакам гостей не вистачало підтримки. За Клименком уважно слідкували захисники, а його партнери більше думали про оборону власних воріт, ніж про перспективи в атаці.

Подвійний удар по своїх

Пропущений м'яч змушував гостей більш активно йти вперед. Але і тут львів'ян підстерігали неприємності. Мисик та Роман зіштовхнулись головами під час маневрів в атаці. Причому зіткнення виявилося настільки серйозним, що футболістів з закривавленими головами спочатку замінили, а потім оперативно в кареті швидкої відправили на обстеження в лікарню...

Після таких стресів "Рух", здалося, до кінця першого тайму так і не оговтався. Хоч рефері й компенсував шість хвилин, але гостроти в комбінаціях гостей важко було відшукати. Перша половина гри залишилась за господарями. Підопічні Сергія Ковальця володіли ініціативою, частіше били по воротах (5 ударів із яких 3 - в площину, у "Руха" за тайм 1 удар і той не точний). А також повністю перевершили суперника за корнерами: 6 - 0.

Але і після перерви комбінаціям гостей не вистачало гостроти. Майже в кожному ігровому епізоді футболісти "Руху" давали волю емоціям, які, на мій погляд, тільки заважали демонструвати кращі якості. По-справжньому гольових моментів львів'яни не створили (за винятком удару Климчука в дальній кут - кіпер не встигав реагувати, але м'яч пролетів поряд зі штангою). При тому, що "Інгулець" приблизно з середини другого тайму почав діяти на утримання рахунку, змінив тактику і перейшов на гру з трьома центральними захисниками.

Надмірні емоції зіграли з гостями злий жарт і на останній хвилині основного часу, коли Соломон отримав попередження за симуляцію (прокинув м'яч в аут, після чого впав в надії на стандарт), яке для нього стало другим в матчі. Але питання є не лише до легіонера, адже навіть коли пролунав фінальний свисток, деякі футболісти продовжували з'ясовувати стосунки, хоча, як відомо, після драки махати кулаками запізно...

Золота середина і небезпечна зона

1:0 - "Інгулець" перемагає принципового суперника в надемоційному матчі. Команда Сергія Ковальця виглядала свіжішою, що дозволило запропонувати супернику високий пресинг і в цілому контролювати гру. Петрівці набрали 25 очок і тепер на один пункт відстають від "Ворскли", яка посідає восьму сходинку. Але головне, що клуб з Петрового, який ще восени знаходився в зоні вильоту, тепер може з оптимізмом дивитись в майбутнє, а новий тренер має час для реалізації своїх ідей.

Сенсаційна нічия в матчі з "Динамо" (1:1) забрала у гравців "Руху" багато фізичних сил. Схоже, львівська команда не встигла відновитись, а куций резерв не дозволив головному тренеру провести суттєву ротацію. Притому, що надмірні емоції тільки завадили гостям. Юрій Климчук та його тезка Паньків - можливо єдині футболісти у складі гостей, які змогли контролювати свої дії навіть в критичні моменти. Центрфорвард сподобався націленістю на ворота. Навіть перебуваючи під постійним наглядом захисників, Юрій намагався чіплятися за кожен м'яч і догравати епізод до кінця. Якби з подібним натхненням діяли його колеги, підсумковий результат міг бути іншим.

Оцінка від Поворознюка

...Цей поєдинок міг бути менш емоційним (скандальним) і травматичним, а більш конструктивним, якби боси клубів знайшли порозуміння і не роздували конфлікт. Свого часу Олександр Поворознюк та Григорій Козловський добре товаришували та підтримували один одного, коли їх клуби тільки проторювали тернистий шлях із нижніх дивізіонів. Але опинившись в еліті українського футболу боси, як то кажуть, побили горшки.

Олександр Поворознюк не знайшов часу, щоб ознайомитись з кореспонденцію, яка надходить в офіс клубу. При цьому президент відвідав одне з передматчевих тренувань своєї команди, а також був присутній на самому матчі зі своїми дітьми. Після фінального свистка Олександр Григорович не приховував задоволення, підтвердженням чому став піднятий вгору великий палець. Чим відповість його колега?

Читай також: Чемпіонат України. "Інгулець" - "Рух" 1:0. Відеоогляд матчу (Оновлюється)