"Колос" - "Динамо" 0:3. Гармата Андрієвського, повернення Шапаренка та подарунок від Волинця
Автор: Артур Малкин

24.05.2023. Чемпіонат України. 28-й тур
Ковалівка. Стадіон "Колос"
"Колос" - "Динамо" 0:3
Голи: Волинець, 9 (авт.), Андрієвський, 68, Волошин, 90+3
"Колос": Волинець, Ємець, Чоботенко, Золотов, Чорноморець, Ільїн (Гусол, 78), Болбат (Криворучко, 65), Оріховський, Мякушко (Велетень, 71), Богданов, Безбородько (Попов, 71)
Тренер: Ярослав Вишняк
"Динамо": Бущан, Дячук (Боль, 75), Тимчик, Сирота, Вівчаренко, Шепелєв (Сидорчук, 59), Андрієвський (Перріс, 68), Буяльський, Перріс, Рамірес (Гармаш, 75), Кабаєв (Волошин, 59)
Тренер: Мірча Луческу
Попередження: Оріховський, 86 - Перріс, 28, Вівчаренко, 90, Буяльський, 90+2

{{widget:lineup:21185}}

Повітряна тревога, яка майже на тайм затримала початок матчу, схоже, не позначилася на моральному стані гравців "Динамо", які задля збереження шансів на бронзу не мали права втрачати очки. Кияни намагалися щось створити попереду, яле все зводилося до втрати м’яча. Власне, як і в "Колоса".

Втім, що не змогли зробити динамівці, за них зробили номінальні господарі. Не витримав на 9-й хвилині Волинець пресинга Перріса, намагався виддати м’яч на партнера, але відправив в підсумку у власні ворота. Причому від початку здавалося, що автором голу мав бути Перріс (і це був би його дебютий м’яч у динамівській футболці), втім у підсумку в протоколі записали як автогол Волинця, 0:1.

Пропущений м’яч ніби розбудив номінальних господарів, які включили підвищену передачу і вже на 17-й хвилині мали шанс відновити рівновагу. Ємець зліва прострілив у штрафний майданчик, м’яч опинився біля лінії штрафного, звідси Золотов завдавт більярдного удару, але за Бущана зіграла стійка, від якої круглий пішов за межі поля.

Поступово динамівці теж включили підвищену передачу, але безрезультатно. Андрієвський на 27-й хвилині зробив досить непоганий навіс з кутового, втім м’яч нікого з динамівців у штрафному не знайшов. А ось "Колос" за п’ять хвилин знову змусив захист "Динамо" понервувати. Оріховський з Мякушком зліва обігралися в стіночку, після чого перший увірвався в штрафний і намагався з гострого кута пробити Бущана, втім після двох рикошетів м’яч опинився в голкіпера "Динамо". Ще за десять хвилин вже динамівці могли подвоїти рахунок, але після удару Буяльського приблизно з лінії штрафного м’яч опинився в руках Волинця, який правильно обрав позицію.

А вже за дві хвилини "Колос" створив перший по-справжньому небезпечний момент в матчі, низом пробиваючи після прострілу у центр штрафного, але Бущан продемонстрував, що з нервами в нього все гаразд і зафіксував м’яч. Ну і перед самим свистком на перерву двічі збився приціл у Буяльского. Спочатку на 44-й хвилині, замкаючи подачу з кутового на дальній штанзі Віталій пробив повз ворота, а за хвилину, вже пішовши на добивання, не зумів відправити круглого у фактично порожні ворота.

Перерва не дуже вплинула на запал динамівців, кияни продовжували контролювати гру, але при цьому шанс відновити рівновагу був на 54-й хвилині в Безбородька, який завдав удару з лінії штрафного на 54-й хвилині, але Бущан забрав м’яч. За п’ять хвилин дальнього удару завдав Шепелєв, але пробив повз ворота.

Майже одразу Олександр Шовковський робить подвійну заміну, випустивши Волошина замість Кабаєва та Сидорчука замість Шепелєва, але суттєво малюнок гри це не змінило, "Динамо" продовжувало контролювати гру, але без особливого загострення.

Втім, ключова у подвійному плані подія сталася на 68-й хвилині. На поле після довжелезної через травму відсутності вийшов Шапаренко, який замінив Андрієвського. Який, в свою чергу, за мить до цього гарматним пострілом з-за меж штрафного подвоїв перевагу "Динамо", 0:2. Відзначимо, що асистом в цьому епізоді відзначився Перріс.

За дві хвилини ледь не скоротили ковалівці різницю в рахунку, але Бущан переграв Богданова, який зі спринтерською швидкістью виходив сам на сам із кіпером біло-синіх. Ще за кілька хвилин вже Бущан помилився і віддав не точний пас, м’яч опинився в Криворучка, але тут вже голкіпер киян виправився і ліквідував загрозу.

77-ма хвилина – Артем Гусор вийшов замість Ільіна і вже за шість хвилин мав нагоду забити, але замкнути простріл з флангу від Оріховського не зумів. Хвилини, що залишилися, нічим суттєвим в діях "Колоса" не запам’яталися, а ось "Динамо" довело рахунок до розгромного – забитим м’ячем відзначився Волошин, який замкнув простріл зліва від Шапаренка.

3:0., "Динамо" здобуває важливу перемогу і для збереження теоретичних шансів на брозну має сподіватися на те, що "Шахтар" у матчі, що відбудеться пізніше, переможе "Зорю".

Читай також: Чемпіонат України. "Колос" - "Динамо" 0:1. Відеоогляд матчу (Оновлюється)