Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Руслан Ротань: "Спад у грі "Динамо" - це справа лише двох місяців"

Головний тренер молодіжної збірної України Руслан Ротань в інтерв’ю Zbirna поділився враженнями від поточного сезону УПЛ та найближчими планами "молодіжки".

— Руслане Петровичу, в якому настрої зустрічаєте свій день народження?

— Я не думаю, що в наш час взагалі можливі якісь свята. Вся країна сумлінно працює над загальною та головною справою нашого життя, вирішення якої дозволить всій Україні гарно відсвяткувати. Звісно, мої рідні мене привітали, і ми спокійно повечеряємо в родинному колі.

— Ваша футбольна родина вдало вирішує своє завдання на своєму фронті. Ви нею, звісно ж, задоволені?

— Так, я пишаюся нашими хлопцями — і про це говорив навіть тоді, коли в них ще не все виходило. Знаю, як вони відреагували на результати жеребкування фінальної частини чемпіонату Європи, і мене, як тренера, безперечно, влаштовує настрій колективу. Український футбол має бути гідно представлений на молодіжному Євро-2023, і прикладом для нас будуть служити ЗСУ.

— Ця осінь по-різному складається для клубів гравців молодіжної збірної. Питання руба— що, на ваш погляд, з Динамо?

— Команда переживає не найкращий період в своїй історії, але не треба забувати, що цей період становить лише декілька місяців. Там щось зламалося, і я впевнений, що такий досвідчений тренер, як Мірча Луческу, знайде вихід з ситуації. Не забувайте, що в Динамо багато молодих виконавців, а в такому віці зовсім непросто швидко та правильно реагувати на стресові ситуації.

В останній грі, наприклад, в основному складі киян на поле вийшло відразу чотири гравці 2002 року народження, а це футболісти, які за віком можуть грати за молодіжку ще й в наступному циклі. Мені додає впевненості усвідомлення того, що ці хлопці працюють під керівництвом такого фахівця, як Луческу.

Наведу вам простий приклад. В травні, коли ми зібралися після дуже тривалої перерви, всі тільки і говорили про відсутність належної підготовки та ігрового тонусу футболістів. Проте коли я побачив, в якому стані приїхали в молодіжку гравці Шахтаря та Динамо, відразу зрозумів, що проблем з хвилюючими всіх питаннями не буде. І я дуже вдячний, в тому числі і Мірчі Луческу, що він своєю професійною працею допоміг нашій команді вирішити важливе завдання. Наголошую, що спад в грі Динамо — це справа лише двох місяців, і взимку його можливо виправити. До того ж, такому тренеру, який є одним із символів українського футболу.

Читай також: Рейтинг клубів УЄФА після 5-го туру групового етапу

— В Шахтарі навіть натяку немає на якийсь спад…

— Дуже радий за результати та, насамперед, гру гірників. Наразі це гордість усього нашого футболу. Але порівнювати ситуації в двох найкращих клубах України не можна при всьому бажанні…

Згадайте, скільки часу було на відпочинок та спрямовану підготовку до сезону у гравців Динамо, і скільки — у футболістів Шахтаря. Згадайте очікування експертів. Звісно, гірники діють більш розкуто— їм же давали максимум одне очко в групі Ліги чемпіонів. А Динамо вручили чемпіонський титул ще перед початком сезону. І сьогодні ті ж самі люди, які його вручали, вимагають революційних змін. Терпіння — наразі один з головних козирів усього українського футболу.

— Майже рідний для вас Дніпро-1 здивував?

— Ні. Там зібрані досить кваліфіковані гравці, до яких додали декілька гарних легіонерів. Приємно, що на їхньому фоні гідно виглядають молоді українські виконавці.

— Анонсований вами збір наприкінці року все ж таки відбудеться?

— Так. З 15-го по 22 листопада ми будемо працювати в Грузії. Про всі деталі ви згодом дізнаєтеся на офіційних ресурсах УАФ. Скажу, що організація цього збору — це вже наша велика перемога. В Україні буде тривати чемпіонат, не зможуть приїхати і всі найкращі легіонери, але ми наполягаємо на тому, щоб зібрати не тільки добре нам знайомих виконавців, але й тих хлопців, які будуть обличчям молодіжки в наступному циклі. На жаль, не всі клуби погодилися піти нам назустріч, але ми завжди дякували, дякуємо та будемо дякувати їм за те, що вони готують гравців для національних збірних.

 

Поделитесь:
Мапа сайту Повна версія Оновити