Головний арбітр: Бастиан Данкерт (Німеччина)
Асистенти: Доминик Шаал (Німеччина), Марсель Унгер (Німеччина)

"Панатінаїкос" (Афіни, Греція) - "Дніпро-1 (Дніпро, Україна)" 2:2
Голи: Шпорар, 15, Шпорар, 69 - Довбик, 23, Сарапій, 54

"Панатінаїкос": Бриньолі, Магнуссон, Єдвай, Хуанкар, Перес, Джуричич (Кляйнхайслер, 79), Бернард, Вільєна (Чокай, 66), Коцирас, Шпорар (Іоаннідіс, 79), Паласиос (Мансіні, 46)
"Дніпро-1 ": Волинець (Кінарейкін, 36), Каплієнко (Когут, 69), Адамюк, Мірошніченко, Сарапій (Сваток, 57), Бланко, Піхальонок (Гуцуляк, 69), Пасіч, Бабенко, Рубчинський (Танчик, 69), Довбик

Попередження: Паласиос, 45+2, Чокай, 90+5 - Бланко, 20, Рубчинський, 43, Піхальонок, 55, Когут, 87
Вилучення: Танчик, 75

{{widget:lineup:21705}}

Дива не трапилось, хоча "Дніпро-1" і зумів дати справжній бій "Панатінаїкосу" на його полі за підтримки заповнених трибун. Помилки, допущені у першій грі виявилися критичними, "відкамбечити" греків не вдалося, хоча підкреслю, хлопці Олександра Кучера виклались на повну і змусили добряче понервувати "зелених" за підсумковий результат.

Те, що дніпровці, що найменше, спробували провести роботу над помилками після гри тижневої давнини, стало очевидно з огляду на стартовий склад. Кучер провів одразу п'ять замін. Волинець зайняв місце в воротах замість Кінарейкіна, Сваток у центрі захисту поступився місцем Адамюку, а Пасіч на фланзі замінив Кравця. В середині поля з'явився Піхальонок, звично розташувавшись на позиції під Довбиком, а також Каплієнко (свої місця втратили Гуцуляк та Третьяков).

Напередодні матчу в Афінах з'явилась інформація, що відразу ціла група футболістів українського клубу перенесла харчове отруєння, були й інші організаційні недоліки, які заважали "Дніпру-1" зосередитись на головному - якісної підготовки до самої гри. А вже під час поєдинку фанати "Панатінаїкосу" взяли за правило світити лазером в очі гравцям української команди... Однак до честі гравців "Дніпра-1" вони на всі провокації відповіли по-спортивному, продемонструвавши доволі симпатичний атакувальний футбол.

Хоча початок матчу залишився за греками, які виконали 4 кутових, а потім розіграли яскраву комбінацію, яку ударом з лінії штрафної завершував Вільєна. Волинець зреагував, змусивши місцевих вболівальників у розпачі хапатись за голови. На жаль, невдовзі голкіпер дніпровців припустився грубої помилки. Єдвай зі своєї половини поля виконав довгу передачу в штрафну у напрямку Шпорара. З центральним нападником господарів діяв Адамюк, але Володимир зупинився, понадіявшись на Волинця, який, на жаль, не зміг правильно прорахувати рикошет м'яча від газону, грубо помилився, дозволивши Шпорару забити ефектний м'яч. 1:0.

Після пропущеного м'яча "Дніпро-1" зміг перехопити ініціативу, але комбінаційна гра в ці хвилини не клеїлась. Розібратися із захистом греків допомогли індивідуальні дії Довбика, який протягнув м'яч, переграв Магнуссона і пробив між ніг голкіперу. 1:1!

Гра розкрилася, м'яч майже не затримувався в центрі поля, посипалися гострі моменти. А на 34 хвилині стався найбільш неприємний епізод матчу. Вільєна вискочив на побачення з Волинцем, наш голкіпер зіграв самовіддано, відбивши м'яч рукавичкою, після чого суперник коліном задів голову Євгена, фактично відправивши його в нокдаун. Першому номеру "Дніпра-1" знадобилася заміна, місце в воротах зайняв Кінарейкін.

Травма воротаря не вибила гостей із рівноваги, навпаки, вони навіть подвоїли тиск на ворота греків. На 40-й хвилині Довбик забив вдруге, але перед цим рефері зафіксував гру рукою з боку Бланко, який і віддавав пас на Артема. А перед самою перервою супершанс змарнував вже Пасіч. Піхальонок виконав стандарт справа, крайній захисник пробивав з лінії воротарської - над поперечиною... І все ж українці домоглися свого. На початку другого тайму Мірошніченко закрутив м'яч з лівого флангу з кутового, а Сарапій виграв боротьбу і другий поверх та завдав точного удару головою - 2:1.

Господарі помітно занервували, в той час, як дніпровці шукали варіанти для третього результативного удару. Щоб підтримати темп, Олександр Кучер провів потрійну заміну, але цей крок майже відразу приніс зворотний ефект. Дніпровці не розібралися під час розіграшу ауту біля своїх воріт. Джурічіч зачепився за м'яч, протягнув його, не зустрівши активного пресингу з боку Сватка та Пасіча, віддав націлену передачу на Шпорара, який оформив дубль. 2:2. А ще за п'ять хвилин дніпровці опинилися в чисельній меншості: Танчик не встиг за Хуанкаром, вдарив захисника по нозі, отримавши пряму червону...

В цьому матчі "Дніпро-1" продемонстрував характер та бажання битися за результат, але зійшлося багато факторів, які завадили досягти мрії. Це і травма Волинця, і вилучення Танчика, і лояльність арбітрів стосовно господарів поля. І все ж віддамо належне нашим хлопцям - за такий футбол, самовіддачу та сміливість їм точно не повинно бути соромно.

"Дніпро-1" продовжить боротьбу у Лізі Європи, у третьому раунді кваліфікації український клуб зустрінеться із чеською "Славією" (перший поєдинок відбудеться у Празі 10 серпня, а другий — у Кошице 17 серпня). Не виключно, що надалі дніпровцям прийдеться обходитись без свого головного бомбардира, Артема Довбика, якого, за чутками, чекають в "Жироні".

Що стосується "Панатінаїкоса", то на греків у третьому раунді кваліфікації ЛЧ очікує дуель з французьким "Марселем". Можливо український легіонер провансальців Руслан Малиновський зможе помститися за земляків, адже до греків залишилось багато питань, і не лише футбольних.

Читай також: Голкіпера "Дніпра-1" Волинця нокаутували у матчі з "Панатінаїкосом", голкіпера з поля вивезли на електрокарі