Головний арбітр: Георги Кабаков (Болгарія)
Асистенти: Мартин Маргаритов (Болгарія), Диян Валков (Болгарія)
Україна: Бущан, Миколенко, Конопля, Забарний, Матвієнко (Кривцов, 46), Судаков (Сидорчук, 65), Мудрик, Степаненко, Циганков, Зінченко (Буяльський, 76), Яремчук (Довбик, 65)
Англія: Пікфорд, Магвайр, Чілвелл, Гехі, Вокер, Хендерсон, Беллінгем (Рашфорд, 65), Сака (Галлахер, 86), Райс, Меддісон (Фоден, 66), Кейн
Тренер: Гарет Саутгейт
Попередження: Степаненко, 22, Яремчук, 42 - Меддісон, 34, Магвайр, 86

{{widget:lineup:22268}}

Перед матчем на різних форумах можна було прочитати припущення, мовляв перемогти Англію у Вроцлаві в нас дуже велики шанси, адже, по-перше, англійці вже майже однією ногою на Євро і в них не буде достатньо мотивації викладатися на повну, по-друге – політична солідарність з Україною. Але зі стартових секунд родоначальники футболу дали зрозуміти, що дружба дружбою, а тютюн (точніше – ігрова складова) зовсім і зовсім окремо. І, не відкладаючи справу у довгу шухляду, увімкнули пресинг та заволоділи територіальною перевагою. Вже на третій хвилині Белінгем зробив гостру передачу на Саку до лівого флангу штрафного, але вона виявилася занадто сильною, одноклубник Зінченка банально до м’яча не встиг. Сам Сака ще не раз намагався загострювати біля штрафного номінальних господарів забіганнями, на щастя українців до завершального удару справа не доходила. Хоча могла дійти на 13-й хвилині, але удар Сака з лнії штрафного заблокував Степаненко. Ще за дві хвилини небезпечно навісив Райс - м’яч зустрівся з головою Матвієнка, після чого ним (м’ячем) заволодів Бущан.

Десь після цього українці нарешті змогли видихнути і зачепитися за м’яч. І вже на 21-й хвилині Миколенко подав з лівого флангу у штрафний на Мудрика, але останній за круглого не зачепився. Українці поступово збільшували оберти, після чого на 26-й хвилині відкрили рахунок. Циганков на правому фланзі запустив на хід Коноплі, останній прострілив у штрафний на Зінченка, який в дотик розстріляв Пікфорда, 1:0.

Гості по гарячих слідах намагалися відновити рівновагу, за три хвилини Меддісон пробиває майже з лінії штрафного – вище воріт, ще більшої небезпеки той самий Меддісон, якого проспали українські захисники, міг завдати на 36-й хвилині, втім останній не зумів вдало обробити м’яч, а Забарний зумів цим скористатися.

І все ж таки індивідуальна майстерність та тиск англійців принесли свої плоди на 41-й хвилині. Кейн майже від центрального кола зробив ювелірну діагональ на правий фланг штрафного на Вокера, якому програв позицію Миколенко, а англієць, маючи достатньо часу обробити м’яч, врешті решт шансів Бущану не залишив, 1:1.

Сценарій другого тайму майже не відрізнався від першого – англійці з перших секунд взяли під контроль гру, хіба що швидкість була дещо меншою. Втім Сака, Беллінгем, Магуайр раз за разом намагалися загострювати біля володінь Бущана. Українці теж намагалися піймати свій шанс, це майже вдалося на 57-й хвилині, коли Зінченко біля штрафного знайшов передачею Судакова, але останній пробив дуже неточно. Відповідь англійців за три хвилини була більш небезпечною. Сака пробив з лінії штрафного, але його удар у поперещину перевів Бущан, зробивши блискучий сейв. Українці продовжували шукати підхід до воріт Пікфорда, намагаючись розхитати захист гостей позиційно або сподіваючись на стандарти, втім до завершального удару справа не доходила, найбільш гострим можна назвати хіба що момент, коли Мудрик перед штрафним отримав м’яч і намагався увірватися вже у самий штрафний, але опинився на газоні після контакту з Рашфордом. Момент дуже неоднозначний, який, на мій погляд, скоріше тягнув на призначення небезпечного штрафного, ніж не тягнув, втім арбітр порушення з боку англійця не побачив. Той самий Мудрик на 79-й хвилині намагався зі штрафного в стилі Шевченко-Філімонов закинути за комірець Пікфорду, але останній контролював ситуацію і без жодних проблем заволодів м’ячем. Англійці ж свій останній шанс вирвати перемогу мали на 86-й хвилині, але врятував українську команду Бущан, який кинувся в ноги Магуайру і не дав останньому пробити впритул. Англієць при цьому зіграв дуже небезпечно, за що отримав від арбітра жовту картку. Додані до часу другого тайму чотири хвилини стали лише протокольною формальністю.

1:1 – результат, вважаю, цілком логічний і справедливий. Клас та індивідуальна майстерність англійців далися взнаки. Але для української команди ця нічия рівнозначна перемозі, і не лише в турнірному плані. Куди більш вагомим фактором є те, що проти беззаперечного лідера групи збірна зразка Сергія Реброва діяла як єдиний механізм. Не без збоїв, звичайно. Втім, команда не розсипалася під стартовим пресингом англійців, коли забила, не стала інстинктивно, з тримтячими колінками грати в "автобусний" футбол, намагаючись за будь-яку ціну зберегти перевагу в рахунку. І не згнітилася, коли пропустила м’яч у відповідь, ще й фактично в роздягальню, намагалася періодично нав’язувати суперникові свою волю. Шалена підтримка вроцлавського стадіону теж зіграла свою роль.

Ну і не можна не відзначити як гру Олександра Зінченка, який мав на цю зустріч просто гіпермотивацію, так і Циганкова, з яким той самий Зінченко дуже добре зігрався в цьому матчі. Сказати, що перехід до "Жирони" позитивно вплинув на Віктора – це нічого не сказати. Футболіст демонструє як дуже хорошу форму, так і те, що жиронська синиця іноді буває набагато кращою за журавля в умовному "Реалі" або "Челсі". Втім, повторюся, що результат у грі з Англією – це заслуга, насамперед, всієї команди. "Молодці! Молодці!", яке лунало з трибун стадіону, говорить саме за себе. Сподіваємося, що енергію цієї зустрічі синьо-жовті перенесуть із собою на "Сан-Сіро" найближчого вівторка і трансформують там в не менш приємні для вболівальників емоції.

Читай також: Україна - Англія: стартові склади