Асистенти: Махбот Бейгі (Швеція), Андреас Сьодерквіст (Швеція)

Голи: Станчу, 29, Р.Марін, 53, Дрегуш, 57

Румунія: Ніце, Банку, Драгушин, Раціу, Бурке, М.Марін (Рус, 75), Р.Марін, Станчу (Раковітан, 87), Дрегуш (Пушкаш, 75), Коман (Михейле, 62), Ман (Хаджі, 62)

Україна: Лунін, Конопля (Тимчик, 72), Матвієнко, Забарний, Мудрик, Судаков (Маліновський, 83), Шапаренко (Яремчук, 63), Зінченко, Циганков (Ярмоленко, 63), Степаненко (Бражко, 62), Довбик
Тренер: Сергій Ребров

Попередження: Р.Марін, 79 - Конопля, 67

{{widget:lineup:26040}}

Розпочали очікувано - контролем від збірної України, який щохвилини збільшував відсоток володіння та щільним оборонном блоком румунів. Рідкі контратаки команди Йорденеску гостроти майже не несли, крім єдиного епізоду на сьомій хвилині, коли Коман з-за меж штрафного перевірив пильність Луніна - той спокійно обрав позицію та забрав.

Так і грали. Потрошку гнучи кожен свою лінію.

На 21-й хвилині румунський захисник перервав жорсткий простріл Коноплі у воротарський, і Україна заробила перший кутовий. Циганков подав, винос, на підборі потрібного гравця в українців не знайшлось, але після того, як поборолись та видряпали м’яч, Довбик жахнув метрів з 22-х - над поперечиною.

Синьо-жовті продовжують шукати шляхи до румунських воріт в позиційній атаці, володіння м’ячем вже сягає 25 на 75 на користь команди Реброва, а перевага за кількістю передач становить 67 на 250 на користь номінальних гостей.

А на 29-й хвилині українці раптово привозять собі гол. Довго виводили м’яч з оборони через пас, Матвієнко під пресингом Маріна завагався з рішенням й ткнув Луніну під тиск суперника. Голкіпер поспіхом вибив "у фланг". Але заслабко, на Денніса Мана. Який одразу катнув Станчу, а той чудовий ударом поклав в дальню "дев’ять" - 1:0.

Збірна України продовжує атакувати, на ривку уходить від візаві Мудрик, прострілює у воротарський, і лише стрибок Дрегушина не дозволяє м’ячу дістатись до Довбика. Ледь не зрізає в свої ворота, але… не зрізає.

Українці двічі запалюють пожежу у штрафному румунів, а суперник відповідає ударом Мана зі зміщенням в центр. Денніс намагається закрутити в дальній кут, але чіпляє Циганкова та заробляє кутовий. Станчу йде до прапорця та майстерно закручує в площину - Луніну, який робить крок вперед на можливу подачу, ледь встигає змінити напрям руху та стрибнути, але все ж не дотягується, і Україну рятує поперечина. Яку м’яч чіпляє та вилітає на дальній фланг.

Кінцівка тайму знов проходить в атаках збірної України, але знов у позиційних, без загострень. Дві доданих хвилини від шведського арбітра, перерва.

Що ж, навіть за статистикою першого тайму все не так райдужно, як було до пропущеного м’яча. 34 на 66 за відсотком володіння (румуни покращили), 133 проти 340 передач, 4-5 за ударами по воротах, 2-0 за ударами в площину на користь суперника, 1-0 за ударами в каркас (кутовий Станчу), 3-3 за кутовими. І 1:0 на користь суперника за рахунком. будемо відверті, румуни, у підсумку, у гостроті, м’яко кажучи, не програли. А що українці м’яч більше катали… Щільна оборона команди Йорденеску не дозволила достатньо загострювати у штрафному збірної Румунії.

По перерві - та ж картина. Українці катають, румуни вибудовують грамотну оборону. Катають, катають, шукають хоч якусь шпарину… Врешті - просто подають з флангу чи пробивають здалеку, як от Судаков на 49-й хвилині. Значно вище воріт.

Тягне на техніці Судаков - забагато суперників, замало пропозицій. Заробляють кутовий, після виносу Мудрик проривається на швидкості з флангу. але цілить в захисника.

А потім пропускають другий. Котиться контратака румунів, після виводу з флангу в центр Шапаренко встигає перервати рух Мана, вибиваючи в того з-під ніг. Здавалось би - все, але ні. Марін ловить відскок на підйом та вкладає в дальній кут - 2:0. Чудово підкрутив - так, що м’яч вилетів з-за Забарного та ковзнув по газону під перчатками Луніна.

Далі - все веселіше та веселіше.

Після обрізки Мудрика Лунін витягнув удар в ближній кут, а після розіграшу кутового пропустили втретє. Ман спокійно пройшов з флангу поміж Шапаренком та Мудриком, потім під ногами Довбка, що кинувся на перехоплення, покотив у воротарський, це Дрегуш відірвався від Зінченка та вставив ногу - 3:0. Просто бенефіс щільної гри з опонентами.

Після третього пропущенного голу ще й трансляція з Megogo "впала". Не витримавши, мабуть, психологічного тиску. Піднялась лише хвилин за десять.

Пішли заміни: Степаненка та Циганкова по позиціях замінили Бражко та Ярмоленко, а замість Шапаренко вперед вийшов другий форвард - Яремчук.

І хотілося б щось ще написати про атаки збірної України, але Megogo знов "впав", і залишок другого тайму минув у спробах щось перезавантажити та отримати трансляцію. Добре, що хоч періодичні рекламні ролики поверх матчевого плеєра не дозволяли остаточно занудьгувати.

Ну й на статистику УЄФА споглядати, де румуни впевнено тримали перевагу за ударами в площину і на момент фінального свистка зафіксували її на позначці 5-2. А за ударами в каркас воріт - 1-1. За цих обставин тішитись тотальною перевагою у володінні м’ячем та майже втричі більшою кількістю передач навряд доцільно.

Читай також: Євро-2024. Румунія – Україна 3:0. Відеоогляд матчу

Щось проаналізувати по другому тайму з такою "рваною" трансляцією, звісно, неможливо, але й першого вистачить. Чарівної пігулки для системного вскриття насиченої оборони у розташування збірної України так і не завезли, не допомогли й заміни, й два форварда. Так, були шанси в Ярмоленка та Мудрика (двічі), вже у додатковий час влучив у поперечину Яремчук… Втім, Ніце все ж зберіг ворота на замку.

Класична фраза "будемо розбиратись" набуває сенсу. Неодноразово писали про помітну неозброєним оком ваду програшу центрхавами підборів в своїй опорній зоні. Зазначали й періодичні помилки Матвієнка у фазі виводу м’яча та початку атак… А ще ненав’язливо припускали, що вибір голкіпера,  можливо, варто зробити на користь Трубіна, якого у клубі зараз психологічно нічого не навантажує.

Чи катастрофа з огляду на вихід з групи? Поки ні. Ще два матчі, сітка побудована з додатковими "квитками" для чотирьох кращих третіх місць. Різниця м’ячів жахлива? Поки так, але знов є два матчі.

А от чи слід очікувати у цих двох матчах іншої гри та результату - питання виключно до тренерського штабу та гравців.