Мапа сайту Повна версія
Зробити ставку з мобільного
Електрики є ? порадьте модель генератора, 4кВт +-
Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

В мене з 16-го року працює. Нарікань, крім того, про який згадав раніше, немає. Гудіти почав рік на 3-4-й. Гудить не сильно. Чути, якщо підійдеш впритул, та й не завжди однаково. Більше, коли напруга в мережі сильно падає і в цей час є якесь більш-менш пристойне навантаження - пралка, чайник. Знайомі, у кого вдома такі стаби давно, говорять те саме. Спочатку був тихий, а за декілька років почав гудіти. Можливо, це їх спільна болячка, а от болячка саме алюмінієвих трансів, чи загальна - тут нічого сказати не можу.

а не скажеш яка у тебе модель?

 

Mahno

Ответ на сообщение пользователя Mahno показать

а не скажеш яка у тебе модель?

Ампер 9-1/32 А. Та треба було брати 12-ступеневий, хоч він на кілька тисяч дорожчий, саме через більший діапазон регулювання.

 

Запарижанин

Кому актуально. Оказывается газовый котел запускается любым генератором. Единственное котел подсоединять нужно не к генератору. А нужно ноль оставить. Отключаете фазу тока на дом. Генератор подсоединяете к сети всего дома (я заранее посмотрел где фаза в розетках, и после запуска генератора проверил индикатором где фаза у него и фазу в фазу вставлял. Вроде говорят это не обязательно, что генератор сам поменяет местами ноль и фазу если не так вставить, я не рисковал проверял фазу). И котел работает. Прикол в чём если генератор на прямую к котлу, то у дешёвых генераторов не та синусоида и котел не работает. Но если ноль не разрываем, то синусоида становится красивой и котел работает. Схема проверена. Может кому ещё актуально.

 

гена

Ответ на сообщение пользователя гена показать

Кому актуально. Оказывается газовый котел запускается любым генератором. Единственное котел подсоединять нужно не к генератору. А нужно ноль оставить. Отключаете фазу тока на дом. Генератор подсоединяете к сети всего дома (я заранее посмотрел где фаза в розетках, и после запуска генератора проверил индикатором где фаза у него и фазу в фазу вставлял. Вроде говорят это не обязательно, что генератор сам поменяет местами ноль и фазу если не так вставить, я не рисковал проверял фазу). И котел работает. Прикол в чём если генератор на прямую к котлу, то у дешёвых генераторов не та синусоида и котел не работает. Но если ноль не разрываем, то синусоида становится красивой и котел работает. Схема проверена. Может кому ещё актуально.

Чуть не так. Котлы работают и от обычных синхронных генераторов, причём, без всяких танцев с бубном, и от инверторных, У обоих вариантов есть и свои достоинства, и свои недостатки.

Инверторные позволяют при низкой нагрузке снижать обороты двигателя, и тем самым существенно экономить топливо, но для работы котла инвертор должен быть качественный, с чистой синусоидой. А такие инверторы (и, соответственно, генераторы) дорого стоят. Дешёвые инверторы с модифицированной синусоидой - выброшенные деньги. Плюс, у инверторных генераторов ниже КПД.

Обычные синхронные генераторы обладают высоким (по сравнению) КПД и тоже дают довольно качественную синусоиду, достаточную для работы котла и насосов (вообще двигателей), но должны работать при этом исключительно на номинальных оборотах. 3000 об./мин.=50 Гц. Принудительное снижение оборотов (некоторые владельцы думают, что они таки умнее раввина) приведёт к снижению частоты, а электродвигатели, трансформаторные блоки питания и электронные схемы, в которых те или иные функции завязаны на частоту сети, такого не любят. Плюс, есть ещё один момент. У мощных генераторов при низкой нагрузке на синусоиде может присутствовать много паразитных гармоник. Насосы котла всё равно работать будут, но при этом будут перегреваться. Решить последнюю проблему (и только её) до определённой степени помогает использование AVR, но генераторы с AVR стоят дороже и КПД их тоже из-за этого снижается. Не настолько, как у инверторных, но всё же.

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

Чуть не так. Котлы работают и от обычных синхронных генераторов, причём, без всяких танцев с бубном, и от инверторных, У обоих вариантов есть и свои достоинства, и свои недостатки.

Инверторные позволяют при низкой нагрузке снижать обороты двигателя, и тем самым существенно экономить топливо, но для работы котла инвертор должен быть качественный, с чистой синусоидой. А такие инверторы (и, соответственно, генераторы) дорого стоят. Дешёвые инверторы с модифицированной синусоидой - выброшенные деньги. Плюс, у инверторных генераторов ниже КПД.

Обычные синхронные генераторы обладают высоким (по сравнению) КПД и тоже дают довольно качественную синусоиду, достаточную для работы котла и насосов (вообще двигателей), но должны работать при этом исключительно на номинальных оборотах. 3000 об./мин.=50 Гц. Принудительное снижение оборотов (некоторые владельцы думают, что они таки умнее раввина) приведёт к снижению частоты, а электродвигатели, трансформаторные блоки питания и электронные схемы, в которых те или иные функции завязаны на частоту сети, такого не любят. Плюс, есть ещё один момент. У мощных генераторов при низкой нагрузке на синусоиде может присутствовать много паразитных гармоник. Насосы котла всё равно работать будут, но при этом будут перегреваться. Решить последнюю проблему (и только её) до определённой степени помогает использование AVR, но генераторы с AVR стоят дороже и КПД их тоже из-за этого снижается. Не настолько, как у инверторных, но всё же.

Я в этом не разбираюсь

Я поделился своим опытом.

Генератор дешёвый купил. При проверке котел не работает от него, делал прямое подключение котла к генератору. Докупил ИБП онлайн типа (в котором мне сказали ноль не разрывать) и котел заработал от генератора подключенного к сети дома с разорванной фазой на входе в дом. За эти 2 дня получилось проверить мысль которая возникла: что если из схемы удалить этот ИБП? Получилось.

Результат свой рассказал знакомому ремонтнику котлов. А он с друзьями по цеху до не могли понять очень долго почему у одних клиентов котел от генератора работает, а у других нет. А тут пазл сошёлся.

 

гена

Ответ на сообщение пользователя гена показать

Кому актуально. Оказывается газовый котел запускается любым генератором. Единственное котел подсоединять нужно не к генератору. А нужно ноль оставить. Отключаете фазу тока на дом. Генератор подсоединяете к сети всего дома (я заранее посмотрел где фаза в розетках, и после запуска генератора проверил индикатором где фаза у него и фазу в фазу вставлял. Вроде говорят это не обязательно, что генератор сам поменяет местами ноль и фазу если не так вставить, я не рисковал проверял фазу). И котел работает. Прикол в чём если генератор на прямую к котлу, то у дешёвых генераторов не та синусоида и котел не работает. Но если ноль не разрываем, то синусоида становится красивой и котел работает. Схема проверена. Может кому ещё актуально.

Будьласка повтори схему (без води)

В мене генік інверторний підключений на ввод у оселю - проблем нема з газовим котлом

Але є ще приблуда з акумом - ось там був бубєн та танці

...

В тебе однофазний генік

На дім заходе одна фаза?

Ти підключив генік до всього дому (логічно:))

Підключив генік так як заходе в дом електрика ДТЕК - фаза до фази, нуль до нуля(знов логічно:))

Далі що?

В тебе запустився котел який напряму від геніка не працював?!

Заземлення є?

Воно якось

 

ПБН

Заземлення, як що воно є (чи нема?) якось у цій схемі працює?

 

ПБН

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

Чуть не так. Котлы работают и от обычных синхронных генераторов, причём, без всяких танцев с бубном, и от инверторных, У обоих вариантов есть и свои достоинства, и свои недостатки.

Инверторные позволяют при низкой нагрузке снижать обороты двигателя, и тем самым существенно экономить топливо, но для работы котла инвертор должен быть качественный, с чистой синусоидой. А такие инверторы (и, соответственно, генераторы) дорого стоят. Дешёвые инверторы с модифицированной синусоидой - выброшенные деньги. Плюс, у инверторных генераторов ниже КПД.

Обычные синхронные генераторы обладают высоким (по сравнению) КПД и тоже дают довольно качественную синусоиду, достаточную для работы котла и насосов (вообще двигателей), но должны работать при этом исключительно на номинальных оборотах. 3000 об./мин.=50 Гц. Принудительное снижение оборотов (некоторые владельцы думают, что они таки умнее раввина) приведёт к снижению частоты, а электродвигатели, трансформаторные блоки питания и электронные схемы, в которых те или иные функции завязаны на частоту сети, такого не любят. Плюс, есть ещё один момент. У мощных генераторов при низкой нагрузке на синусоиде может присутствовать много паразитных гармоник. Насосы котла всё равно работать будут, но при этом будут перегреваться. Решить последнюю проблему (и только её) до определённой степени помогает использование AVR, но генераторы с AVR стоят дороже и КПД их тоже из-за этого снижается. Не настолько, как у инверторных, но всё же.

Допоможі будьласка розібратись

Генік інверторний однофазний підключен до входа в оселю на 3 фази

На усі фазах при роботі геніка показуе до 240 В (зазвичай 230)

Номінал геніка 3кВт (японськи, не кітайські кВт:))

Інколи при роботі генератора він сигналит про перевищення нагрузки

Коли, наприклад, вмикається пралка яка хоче допрати те, що почала робити з електрикою ДТЕК

З того що вимкнуто при цьому:

-роутер з "мережевим фільтом від провайдера", ну нехай 150 Вт

- освітлення десь100 вт

- газовий котел 100

- насос на теплу підлогу десь 600 Вт, але не знаю точно

- Насос у колодязі теж не знаю скільки десь може 700 вт а може більше?!

...

Доки писав ... то сам все зрозумів))

Пралка бере десь до 2кВт

Погружний насос з пусковими токами десь до 2 кВт

Чого ж я бажаю?!))

Це те що ні як з схеми не можливо убрати

Спробую вимкнути теплу підлогу та погружний насос не зразу увімкнути, може допрацює пралка

 

ПБН

Цей мій японський 3 кВатний красень хаває щось приблизно 1 літра у годину

Це так його "інверторність" коштує?!))

 

ПБН

Як що однофазний генератор підключен до 3х фазного будинку він віддає своі кіловати равномірно по 3 фазах?!

Ну тобто як що на одній фазі пралка 2кВт а на другій тільки роутер на 100 Вт ... це як на що впливає?

Генератор не перевантажуєтся при тому що він 3кВт номіналом?

Пралка у нормальному для неі режимі працює?

 

ПБН

Ответ на сообщение пользователя ПБН показать

Будьласка повтори схему (без води)

В мене генік інверторний підключений на ввод у оселю - проблем нема з газовим котлом

Але є ще приблуда з акумом - ось там був бубєн та танці

...

В тебе однофазний генік

На дім заходе одна фаза?

Ти підключив генік до всього дому (логічно:))

Підключив генік так як заходе в дом електрика ДТЕК - фаза до фази, нуль до нуля(знов логічно:))

Далі що?

В тебе запустився котел який напряму від геніка не працював?!

Заземлення є?

Воно якось

В тебе однофазний генік - да

На дім заходе одна фаза? - да

Підключив генік так як заходе в дом електрика ДТЕК - фаза до фази, нуль до нуля(знов логічно:)) - да

В тебе запустився котел який напряму від геніка не працював?! - да

Заземлення є? - земля есть, но выяснил что она никак не влияет на работу котла.

А купленный онлайн типа ИБП про который я писал раньше давал возможность сейчас ночью на час запускать котел без генератора.

Просто прикол когда купил генератор и проверял работает ли от него котел то свет же был и проверял работу котла от генератора подключеного напрямую. И не запускался котел. И бегал долго искал варианты как же сделать чтобы когда света не будет - котел работал бы. А оно оказывается все просто, света нет, подключаешь генератор по другому к дому и котел работает.

 

гена

Ответ на сообщение пользователя гена показать

В тебе однофазний генік - да

На дім заходе одна фаза? - да

Підключив генік так як заходе в дом електрика ДТЕК - фаза до фази, нуль до нуля(знов логічно:)) - да

В тебе запустився котел який напряму від геніка не працював?! - да

Заземлення є? - земля есть, но выяснил что она никак не влияет на работу котла.

А купленный онлайн типа ИБП про который я писал раньше давал возможность сейчас ночью на час запускать котел без генератора.

Просто прикол когда купил генератор и проверял работает ли от него котел то свет же был и проверял работу котла от генератора подключеного напрямую. И не запускался котел. И бегал долго искал варианты как же сделать чтобы когда света не будет - котел работал бы. А оно оказывается все просто, света нет, подключаешь генератор по другому к дому и котел работает.

Генератору похуй де в тебе фаза ... чи ні?! Це питання!))

Хоча ти знайшов у ньому фазу, та підключив його до фази у дім

І в тебе все запроцювало

Тобто це так звана "полярність", кажуть що є котли які так реагують на тих хто не ДТЕК))

А коли ти зразу аідключив генік до оселі - ти не пробував пицкати штепсель у розетку по іншому?!

 

ПБН

В мене є ІБП з акумом у ньому, від якого котел працював декілька хвилин, та потім видавав помилку

Зміна полярності ні чого не давала, навять як що додавав у цей ланцюжо подовжувач з землею

Ну ось прийшлось дивитися відосікі та приєднувати подовжувач, до якого заходе нуль та фпза з іншоі розетки без фази

 

ПБН

Ответ на сообщение пользователя ПБН показать

Генератору похуй де в тебе фаза ... чи ні?! Це питання!))

Хоча ти знайшов у ньому фазу, та підключив його до фази у дім

І в тебе все запроцювало

Тобто це так звана "полярність", кажуть що є котли які так реагують на тих хто не ДТЕК))

А коли ти зразу аідключив генік до оселі - ти не пробував пицкати штепсель у розетку по іншому?!

Я когда было электричество в доме в розетках в которые потом решил вставлять вилку с генератора посмотрел где фаза. И когда пропадал свет после отключения фазы дома втыкал фазу с генератора до фазы сети дома. Наоборот не пробовал. Не знаю если наоборот не будет ли проблем с эл. счётчиком на доме.

У меня котел изначально фазозависимый, потому вилку наоборот надо вставлять если не работает в курсе.

 

гена

Ответ на сообщение пользователя гена показать

Я в этом не разбираюсь

Я поделился своим опытом.

Генератор дешёвый купил. При проверке котел не работает от него, делал прямое подключение котла к генератору. Докупил ИБП онлайн типа (в котором мне сказали ноль не разрывать) и котел заработал от генератора подключенного к сети дома с разорванной фазой на входе в дом. За эти 2 дня получилось проверить мысль которая возникла: что если из схемы удалить этот ИБП? Получилось.

Результат свой рассказал знакомому ремонтнику котлов. А он с друзьями по цеху до не могли понять очень долго почему у одних клиентов котел от генератора работает, а у других нет. А тут пазл сошёлся.

Большинство электроприборов, питающихся переменным током, не требуют строгого подключения к ним нуля и фазы, но есть и такие, что требуют. На них обычно входные контакты маркируются. Если установлен именно такой прибор, то ему не всё равно, как к нему подключен генератор. Т.е. фазу генератора следует подавать на вход L прибора, ноль, соответственно, на N. Иначе работать не будет.

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя ПБН показать

Допоможі будьласка розібратись

Генік інверторний однофазний підключен до входа в оселю на 3 фази

На усі фазах при роботі геніка показуе до 240 В (зазвичай 230)

Номінал геніка 3кВт (японськи, не кітайські кВт:))

Інколи при роботі генератора він сигналит про перевищення нагрузки

Коли, наприклад, вмикається пралка яка хоче допрати те, що почала робити з електрикою ДТЕК

З того що вимкнуто при цьому:

-роутер з "мережевим фільтом від провайдера", ну нехай 150 Вт

- освітлення десь100 вт

- газовий котел 100

- насос на теплу підлогу десь 600 Вт, але не знаю точно

- Насос у колодязі теж не знаю скільки десь може 700 вт а може більше?!

...

Доки писав ... то сам все зрозумів))

Пралка бере десь до 2кВт

Погружний насос з пусковими токами десь до 2 кВт

Чого ж я бажаю?!))

Це те що ні як з схеми не можливо убрати

Спробую вимкнути теплу підлогу та погружний насос не зразу увімкнути, може допрацює пралка

Може допрацює, але не факт. Пускові токи двигуна завжди перевищують номінальне навантаження. А оскільки двигун в пральній машині не працює постійно, а туди-сюди "смикається", момент запуску двигуна може збігтися з піковим навантаженням іншого приладу. Тому, вибираючи генератор, треба звертати увагу не тільки на номінал, але й на максимальне навантаження. Сумарне лінійне навантаження має бути якмога ближче до номіналу, але не перевищувати його, бо саме в цьому режимі генератор має найвищий ККД (найдешевше обходиться кіловат). Але якщо серед споживачів є реактивні, з великими пусковими токами - електродвигуни, потужні газорозрядні лампи, etc., то сумарне пікове навантаження, якщо всім цим приладам заманеться стартонути одночасно, разом з підключеними активними споживачами, не повинно перевищувати максимально дозволене навантаження генератора. У деяких випадках ще треба брати до уваги потужність самого двигуна, бо це теж має вплив на стресостійкість системи. Деякі виробники генераторів, особливо китайські, які пропонують рай за невеликі гроші, економлять саме на останньому. Їхні генератори начебто працюють, номінал видають, начебто все нормально, але при будь-якому "шухері" показують власнику дулю і входять у захист, або в цей момент може відключитись один з приладів, для якого той чи інший параметр мережі є критичним.

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя ПБН показать

Як що однофазний генератор підключен до 3х фазного будинку він віддає своі кіловати равномірно по 3 фазах?!

Ну тобто як що на одній фазі пралка 2кВт а на другій тільки роутер на 100 Вт ... це як на що впливає?

Генератор не перевантажуєтся при тому що він 3кВт номіналом?

Пралка у нормальному для неі режимі працює?

Генератор видає на кожну лінію стільки, скільки вона споживає. Має значення лише сумарне навантаження, без різниці, скільки яких до якої лінії підключено приладів. Взагалі, реально генератор видає у будь-який момент не стільки ват, скільки написано у паспорті, а стільки, скільки в сумі до нього підключено навантажень. Якщо до генератора в 3 кіловата підключено сумарне навантаження в 500 ват, то він буде видавати 500 ват і жодним більше.

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

Кривих рук. Важливіше не з чого зроблений трансформатор, а як. Але це вже інша тема. На великих діаметрах провода алюміній в деяких речах навіть краще - легше і дешевше. Хіба що власне споживання може бути трохи більшим, але не суттєво. Там все одно головне споживання не від транса, а від електроніки. І, щоб не обіцяли виробники, з часом почне гудіти. Не сильно, але все ж таки.

А взагалі, симісторні стаби - найкраще рішення, що є на ринку, особливо для приватного будинку, хоч і найдорожче. Не рекомендують давати йому довгий час працювати на навантаженнях, близьких до максимальних, а якщо є така потреба - брати стаб наступного ступеню навантаження. Але наскільки ця рекомендація вірна, сказати не можу. В мене буває, особливо взимку, коли мережа часом просідає до 150-160 В, деякий час, до 10 хвилин, стаб працює на помаранчевому секторі, але жодного разу при цьому вентилятор охолодження не ввімкнувся. Але є інша проблема. Влітку буває спрацьовує захист від перевищення напруги. Але то вже моя провина - понадіявся, що верхньої межі в 260 В мені вистачить, а треба було брати на 275.

Інверторні стабілізатори значно дорожче але є деколи потреба їх використовувати. Наприклад коли частота вхідної напруги не 50гц а споживачі вимагають стабільну частоту. Крім того вихідна напруга в них більш стабільна, ніж в симісторних чи релейних

 

X1M1K

Ответ на сообщение пользователя гена показать

В тебе однофазний генік - да

На дім заходе одна фаза? - да

Підключив генік так як заходе в дом електрика ДТЕК - фаза до фази, нуль до нуля(знов логічно:)) - да

В тебе запустився котел який напряму від геніка не працював?! - да

Заземлення є? - земля есть, но выяснил что она никак не влияет на работу котла.

А купленный онлайн типа ИБП про который я писал раньше давал возможность сейчас ночью на час запускать котел без генератора.

Просто прикол когда купил генератор и проверял работает ли от него котел то свет же был и проверял работу котла от генератора подключеного напрямую. И не запускался котел. И бегал долго искал варианты как же сделать чтобы когда света не будет - котел работал бы. А оно оказывается все просто, света нет, подключаешь генератор по другому к дому и котел работает.

Земля в даному випадку з'єднана з нулем в щитку, коли підключав без мережі будинку, а напряму до генератора, то нуль з землею не з'єднаний і відповідно котел не працює.

 

X1M1K

Ответ на сообщение пользователя X1M1K показать

Інверторні стабілізатори значно дорожче але є деколи потреба їх використовувати. Наприклад коли частота вхідної напруги не 50гц а споживачі вимагають стабільну частоту. Крім того вихідна напруга в них більш стабільна, ніж в симісторних чи релейних

Кому використовувати? Якимсь лабораторіям, дослідницьким центрам чи прецизійним виробництвам? На побутовому рівні важко уявити якийсь пристрій, якого б не влаштувала частота звичайної мережі зі стабілізацією +/- 10 відсотків, яку забезпечує найдешевший релейний стаб. А сучасні 12-16 ступеневі стаби, з рівнем стабілізації 5% і 3,5% відповідно, то вже в два-три рази краще, ніж потрібно для роботи будь-якої побутової техніки. До того ж, все більша частина "інтелектуальної" техніки "пересаджується" на імпульсні джерела живлення, які стабільність і частота мережі взагалі не обходить.

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

Кому використовувати? Якимсь лабораторіям, дослідницьким центрам чи прецизійним виробництвам? На побутовому рівні важко уявити якийсь пристрій, якого б не влаштувала частота звичайної мережі зі стабілізацією +/- 10 відсотків, яку забезпечує найдешевший релейний стаб. А сучасні 12-16 ступеневі стаби, з рівнем стабілізації 5% і 3,5% відповідно, то вже в два-три рази краще, ніж потрібно для роботи будь-якої побутової техніки. До того ж, все більша частина "інтелектуальної" техніки "пересаджується" на імпульсні джерела живлення, які стабільність і частота мережі взагалі не обходить.

Ну взагалі релейний стаб на частоту ніяк не впливає це по-перше. Також зараз завезли генератори з США з частотою 60гц, яка не дуже для насосів. Зустрічались котли, що не хочуть з американцями працювать без резонансного стабілізатора

 

X1M1K

Ответ на сообщение пользователя X1M1K показать

Ну взагалі релейний стаб на частоту ніяк не впливає це по-перше. Також зараз завезли генератори з США з частотою 60гц, яка не дуже для насосів. Зустрічались котли, що не хочуть з американцями працювать без резонансного стабілізатора

А навіщо на її впливати? Чим наявна частота мережі не влаштовує? До речі, силові розподільчі транси частоту мережі не встановлюють. Її встановлюють генератори на електростанціях, тобто теж не аргумент. Єдина перевага інверторних стабів - менш громіздкі і легші, але переплачувати за це якісь хворі гроші?.. Хіба, якщо давить гаманець та хочеться почесати свій перфекціонізм, бо з точки зору власне стабілізації переваг ніяких. Та й ще невідомо, як буде почувати себе такий стаб, коли якийсь, скажімо так, сусіда, озброївшись саморобним трансформатором, електродами мінімум п'ятіркою та почепившись прямо на стовба, буде весь день варити гаражні ворота або ще щось.

 

Запарижанин

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

А навіщо на її впливати? Чим наявна частота мережі не влаштовує? До речі, силові розподільчі транси частоту мережі не встановлюють. Її встановлюють генератори на електростанціях, тобто теж не аргумент. Єдина перевага інверторних стабів - менш громіздкі і легші, але переплачувати за це якісь хворі гроші?.. Хіба, якщо давить гаманець та хочеться почесати свій перфекціонізм, бо з точки зору власне стабілізації переваг ніяких. Та й ще невідомо, як буде почувати себе такий стаб, коли якийсь, скажімо так, сусіда, озброївшись саморобним трансформатором, електродами мінімум п'ятіркою та почепившись прямо на стовба, буде весь день варити гаражні ворота або ще щось.

Та я ж не проти симісторних, я собі теж брав такий, просто я про те, що вони не найдорожчі і не найкращі. А частота мережі разом із напругою зараз не завжди є нажаль, тому люди і підключають генератори, а це в свою чергу не завжди допомагає запустити опалення без стабілізатора

 

X1M1K

Ответ на сообщение пользователя X1M1K показать

Та я ж не проти симісторних, я собі теж брав такий, просто я про те, що вони не найдорожчі і не найкращі. А частота мережі разом із напругою зараз не завжди є нажаль, тому люди і підключають генератори, а це в свою чергу не завжди допомагає запустити опалення без стабілізатора

А де я писав, що вони найкращі і найдорожчі? Я писав, що симісторний стаб. - найкраще рішення з для приватного будинку, а це не одне і те саме.

Хоча, якщо прикласти руку до серця, або краще порахувати, на побутовому рівні більш ніж достатньо релейного. Але, якщо він стоїть десь в такому місці, що ти не чуєш його клацання. Взагалі не чуєш. Бо, якщо його хоч як чути, і хтось по сусідству почне варити, то за півгодини здуріти можна. Так, пропрацює він менше, ніж будь-який інший (і то не факт), але ж і коштує набагато дешевше. Так, час від часу залипає якесь реле - 99% поломок релейного стаба є саме це. Скинув кожух, ручкою викрутки стукнув (без зайвого фанатизму) по кожному з реле, щоб не з'ясовувати, яке саме залипло - ото й весь ремонт. За цей лайфхак, до речі, в майстернях беруть певні гроші. Але, якщо ліньки це робити, або нема куди притулити той релейний стаб, щоб не чути його клацання - тоді розв'язуй гаманець і бери симісторний/тиристорний. Все інше - дурня.

 

Запарижанин

Потрібно якись зарядний пристрій для ноутбука. Шукаючи різні варіанти вже повність заплутався.

Щось на чому можна попрацювати 8-10 годин попередньо підзарядивши. Якись акамулятор чи павербанк потужний.

 

Karpaty1963

Ответ на сообщение пользователя Запарижанин показать

Генератор видає на кожну лінію стільки, скільки вона споживає. Має значення лише сумарне навантаження, без різниці, скільки яких до якої лінії підключено приладів. Взагалі, реально генератор видає у будь-який момент не стільки ват, скільки написано у паспорті, а стільки, скільки в сумі до нього підключено навантажень. Якщо до генератора в 3 кіловата підключено сумарне навантаження в 500 ват, то він буде видавати 500 ват і жодним більше.

Ок, зрозуміло

 

ПБН

Таке питання, скільки повинен пропрацювати котел на умовно новому гелевого АКБ, великому. Перетворення з 12 на 220 в мене повер лоджік,модель можу вказати.Поки все нове було, тянув максимум 1.5 години.

 

boogie

Звісно приблизно, бо ніяких точних даних не даю. Повер лоджік , такий як у мене , зараз коштує 6500грн, акум , який здох, ще не дивився, ну думаю що не дешево. Якщо дійсно півтори години за такі гроші, то думаю не потрібно воно мені.

 

boogie

Ответ на сообщение пользователя boogie показать

Таке питання, скільки повинен пропрацювати котел на умовно новому гелевого АКБ, великому. Перетворення з 12 на 220 в мене повер лоджік,модель можу вказати.Поки все нове було, тянув максимум 1.5 години.

Яка ємність акумулятора, і який його тип? Якщо це звичайний акумулятор, то його не бажано розряджати більш ніж на 50%, бо швидко здохне. Якщо акумулятор глибокого розряду - не бажано більш ніж на 80% від ємності, з тієї ж причини. Хоча це станеться в нього не так швидко, як у звичайного.

Тобто, береш в амперах 50% від ємності, якщо звичайний акумулятор, або 80%, якщо глибокого розряду, віднімаєш ще 10-12% на ККД інвертора, множиш на 12 Вольт і отримуєш потужність, яку акумулятор має віддати. Ділиш цю потужність на споживання в ватах свого котла - ото і буде той час, на який можна розраховувати.

 

Запарижанин

В таких випадках, якщо хочеш, щоб щось працювало від акумулятора, потрібно рахувати від зворотного. Береш потужність приладу, множиш її на кількість бажаних годин і отримуєш необхідну потужність в ват-годинах, котру множиш на ККД інвертора, ділиш на напругу акумулятора і отримуєш необхідну корисну ємність в ампер-годинах. А реальна (паспортна) конкретного акумулятора вже буде залежати від його типу. Ну і, зрозуміло, що треба брати трохи з запасом, бо акумулятор в процесі користування буде свою ємність потихеньку втрачати.

І так для будь-чого, для будь яких акумуляторних пристроїв, ліхтарів, павербанків. Переводь все в вати і рахуй цифри. Бо цифри, на відміну від людей, а особливо від людей, яким потрібно щось продати, не брешуть.

 

Запарижанин

Мапа сайту Повна версія Оновити